دسته‌ها
دارو

فواید مصرف دیانابول

زمانی‌که در مورد مصرف استروئید ورزشکاران حرفه‌ای خبرهایی به گوش می‌رسد، سوالاتی مثل عوارض جانبی، استفاده بیش از حد، عوارض مغزی، زمان حفظ اثرات مصرف و غیره در ذهن همه ما ایجاد می‌شود. بنابراین در این مطلب مجله علم ورزش به بررسی این سوالات در مورد دیانابول می‌پردازد.

متاندرستنولون (انگلیسی: Methandrostenolone) (با های تجاری دیانابول، دانابول و آوربول) یک استروئید خوراکی و تزریقی آنابولیک است. دیانابول دارای خواص آندروژنیک و آنابولیک بسیار بالایی است که سبب حبس نیتروژن در خون و عضلات می‌گردد و به شدت مایل به جذب آب و نمک زیر پوست و عضلات است. این دارو قدرت خارق العاده‌ای ایجاد می‌کند و همین عامل سبب روی آوردن ورزشکاران قدرتی و انفجاری به این ماده است.

دیانابول یا یک استروئید آنابولیک یا یک ماده مصنوعی مربوط به هورمون جنسی مردانه است. در واقع، دیانابول به عنوان نوع دوم استروئید آنابولیک در بدن مردان بعد از تستوسترون مورد توجه قرار گرفت و برای اولین بار در سربازان جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت و در دهه ۶۰ به خاطر استفاده ورزشکاران برای بالا بردن کارایی و عملکرد بدن مشهور شد. استروئید آنابولیک اثرات سازندگی مثل رشد عضلات اسکلتی و اثرات آندروژنی مثل ویژگی های جنسی مردانه را می‌کند. این استروئید به عنوان مواد کنترلی تلقی شده و برای برخی موارد پزشکی خاص تجویز می‌شود.

بسیاری از بدنسازان به ۳ روش دوره ای، همزمان و هرمی از دیانابول سوء استفاده می‌کنند. این ۳ روش از عمومی ترین روش های مصرف داروهای آنالوبیک هستند. در روش دوره ای، ورزشکار برای یک دوره مشخص دارو را مصرف کرده و سپس چند هفته ای زمان کافی برای استراحت در اختیار بدن قرار می‌دهد و بعد از پایان استراحت مصرف را دوباره شروع می‌کند.

در روش همزمان، ورزشکار بیش از یک نوع استروئید مصرف می‌کند. نظریه این روش این است که مصرف همزمان دو استروئید در یک دوره زمانی باعث افزایش اثرات داروها می‌شود. در روش هرمی، ورزشکار ۲ روش اول یعنی چرخه ای و همزمان را با هم ترکیب می‌کند. یک یا دو استروئید با دوز پایین مصرف می‌شود که بعداً در نصف دوره مصرف دوز را افزایش می‌دهد و در پایان هرم (دوره) دوباره کمتر می‌شود.فواید مصرف دیانابول

ورزشکاران معتقدند روش هرمی اجازه می‌دهد بدن با دوز بالای استروئید سازگاری پیدا کرده و زمان کافی در اختیار سیستم هورمون بدن برای تجدید قوا را می‌دهد. به هر حال، اثرات مصرف به روش‌های دوره ای و هرمی از لحاظ علمی تاکنون به اثبات نرسیده اند.

استروئید آنابولیک برای مصارف پزشکی و قانونی نیز استفاده می‌شود. مصرف این دارو برای درمان برخی بیماری‌ها مثل آسم، سرطان سینه و آرتریت، درمان آسیب‌ها، مشکلات رشد و شیمی درمانی استفاده می‌شود.

عوارض مصرف استروئیدها بسیار گسترده بوده و منجر به بیماری‌های کبد، قلب و کلیه ها، ظهور رفتارهای غیر قابل کنترل وحشیانه، خشم و پارانویا می‌شود. همچنین ممکن است باعث تغییرات رفتاری و روانی، افسردگی، جوش زدگی شدید و کوتاه قدی در بزرگسالان گردد.

وقتی در دهه ۶۰ دیانابول بصورت تجاری برای اولین بار در دسترس عموم قرار گرفت یک موفقیت و پیشرفت بزرگ بود. از آن زمان پر استفاده ترین استروئید آنابولیک در سراسر جهان می‌باشد. افرادی که دیانابول را استفاده کرده اند اثرات مفید آن در افزایش حجم عضلات و قدرت و سادگی استفاده از آن را گزارش داده اند.

دیانابول باعث افزایش تعادل مثبت نیتروژن می‌شود. نیتروژن در آمینواسیدها پیدا می‌شود و باعث ساختن پروتئین که آجرهای اولیه ساختمان عضلات هستند، می‌شود. با افزایش تعادل مثبت نیتروژن، پروتئین بدن برای ساخت و افزایش حجم عضلات مصرف می‌شود و دیگر به عنوان منبع سوخت عضلات استفاده نشده و از طریق عرق، ادرار یا مدفوع خارج نمی‌شود.

دیانابول اثر مستقیم بر حجم عضلات گذاشته و باعث افزایش ۲ تا ۴ پوند در یک هفته در شش هفته اول مصرف می‌شود. وزن بدن اضافی شامل افزایش در بافت عضله و نگهداری قابل توجه مایعات می‌شود. همچنین باعث افزایش جریان خون در طول و بعد از ورزش و همچنین باعث تمرکز بهتر می شود.

گلیکوژنولیز

این اصطلاح و فرایند به معنی شکستن گلیکوژن بدن و تبدیل به گلوکز است. رژیم غذایی شما شامل کربوهیدرات کافی برای رفع نیازهای روزانه است و این کربوهیدرات منبع مستقیم انرژی در طول فرایند گلیکوژنولیز می‌باشد. با افزایش و ارتقای این فرایند، سطح انرژی افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.

نگهداری نیتروژن

نیاز به ابقا و حفظ نیتروژن یکی از فواید اصلی و اولیه عوامل آنابولیک است که اکثر ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش باید آگاهی داشته باشند. هرچقدر نیتروژن بیشتری در بدن حفظ شود فعالیت آنابولیک بیشتری کسب خواهید کرد. نقطه مخالف این معادله واضح است و باید از آن اجتناب کرد. اگر سطح نیترژن بدن خیلی پایین آید، بدن با وارد شدن به فاز متابولیکی (سوخت و ساز) به این وضعیت پاسخ می‌دهد.

سنتز پروتئین

سنتز مؤثر پروتئین یکی دیگر از اصول اساسی است که در هنگام ورزش و تمرین باید مد نظر داشت. سنتز پروتئین به مقدار پروتئین ساخته شده توسط سلول های بدن اشاره می‌کند. پروتئین ها ساختمان اصلی عضلات بدن هستند و با کمک این سنتز، شما به طور مؤثری به فرایند ساخت عضلات بدن کمک می‌کنید و متعاقباً قدرت و حجم عضلانی بیشتری کسب خواهید کرد.

دوزهای بالای دیانابول اثرات مختلفی بر خلق و خویی مصرف کننده گذاشته و می‌تواند فرد را خوشحال، راضی و هیجان زده کند. در بعضی موارد باعث بد خوابی و رفتارهای خشونت آمیز مصرف کننده می‌شود. در بعضی موارد ورزشکاران تایید کرده اند که مصرف آن هیچ تأثیری بر مغز و خلق و خویی آن‌ها نشده است. تأثیرات دیانابول بر روی مغز می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

اگر تا بحال سابقه مصرف استروئید را نداشته اید، بهترین روش مصرف آن شروع با دوز پایین است. این روش باعث مشخص شدن نحوه پاسخ بدن به مصرف دیانابول می‌شود. بطور مثال می‌توانید با ۲۰ میلی گرم در روز شروع کنید. با مصرف این مقدار در روز، فرصت بروز اثرات جانبی مصرف دیانابول به حداقل می‌رسد. اگر اثرات مثبت مصرف آن را مشاهده کرده و هیچ گونه اثرات جانبی منفی مشاهده نشد می‌توانید دوز مصرف را تا ۳۰ میلی گرم در روز افزایش دهید. برای اکثر مردان حداکثر دوز مصرف روزانه ۵۰ میلی گرم است.

هر قوطی دیانابول حدود ۹۰ کپسول دارد. مصرف یک کپسول آن همراه با سه وعده غذایی اصلی روزانه را حداکثر به مدت ۸ هفته می توانید مصرف کنید یعنی در هر روز سه کپسول مصرف کنید. دیانابول طول عمر متوسط حدود ۳ تا ۵ ساعت دارد که مشخص می‌کند مصرف یک وعده در روز باعث نوسان یافتن سطح خون در طول روز می‌شود. شما می‌توانید آن را حتی در روزهایی که تمرین ندارید مصرف کنید. زمانی که می خواهید قبل از تمرین دوز روزانه را مصرف کنید حتما باید ۳۰ دقیقه بین مصرف و تمرین زمان وجود داشته باشد. دیانابول را حداقل برای ۲ ماه باید مصرف کرد و موقتاً یک هفته و نیم برای استراحت بدن مصرف را متوقف کنید.

اگر بعد از یک ماه، مصرف آن را قطع کنید کاهش وزن پیدا خواهید کرد. این امر عادی است و جای نگرانی نیست. به یاد داشته باشید افزایش وزن ناشی از مصرف دیانابول بر پایه آب است و هر زمانی که مصرف دارو قطع شود سرانجام وزن کسب شده را از دست خواهید داد.

باید انتظار داشته باشید چند روز بعد از قطع مصرف روزانه دیانابول، مقداری از فواید کسب شده از دست برود.

چندین اثر جانبی و منفی مصرف دیانابول در صورت مصرف ناقص و نادرست آن بوجود می‌آید. بعضی از اثرات جانبی بسیار معمول که گزارش شده اند شامل بزرگی سینه آقایان، فشار خون بالا، جوش و آکنه، ریزش مو و سمی شدن کبد است. این عوارض جانبی شاید شما را بترسانند اما اجتناب ناپذیر هستند. هنگام مصرف دیانابول از مصرف الکل خودداری کنید زیرا باعث آسیب به کبد می شود.

تأتیر دیانابول بر تستوسترون ضد و نقیض است. بعضی از مقالات ادعا کرده اند که دیانابول موجب سرکوب ترشح تستوسترون شده در حالیکه برخی از تحقیقات دیگر می گویند دیانابول بر ترشح تستوسترون بی تأثیر است اما نکته مهم این است که پاسخ مردان به دیانابول متفاوت است و قطعاً تأثیر دیانابول بر تستوسترون به ویژگی های فردی بستگی دارد.

به طور معمول افراد سالم می‌توانند استروئید مصرف کنند. البته شرایطی وجو دارند که مانع مصرف استروئیدها می‌شوند. اگر دیابت یا فشار خون بالای کنترل نشده، آب سیاه و پوکی استخوان دارید نباید دیانابول یا هر نوع استروئید دیگری مصرف کنید.

تهیه و ترجمه: elmezesh.com – بروز رسانی: ۲۷ شهریور ۹۷

منبع: dbolmassgainer

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

سلام من دو ساله بدنسازی بطور حرفه ای کار کردم و مکمل هارو مصرف کردم تازگی دیانابول گرفتم و دو روزه مصرف کردم و شکم درد دارم دلیلش چیه؟؟دلپیچه هم دارم

سلام، دلیلش رو ما هم نمی دونیم. مصرف دارو رو قطع کنید، اگر بعد از مدتی مشکل رفع شد ناشی از مصرفش هست و بهتره دنبال نکنید

پودر‌های مکمل پروتئین برای افزایش حجم عضله، ریکاوری سریع، تأمین منابع از دست رفته ریز مغذی‌ها و التیام آسیب‌ها بعد از تمرین برای هر ورزشکار حرفه‌ایی و آماتور مفید و مؤثر است. اما قیمت این مکمل‌ها و از همه مهمتر تنوع زیاد در شرکت‌های تولید کننده و محتویات آن

زمانی‌که در مورد مصرف استروئید ورزشکاران حرفه‌ای خبرهایی به گوش می‌رسد، سوالاتی مثل عوارض جانبی، استفاده بیش از حد، عوارض مغزی، زمان حفظ اثرات مصرف و غیره در ذهن همه ما ایجاد می‌شود. بنابراین در این مطلب مجله علم ورزش به بررسی این سوالات در مورد دیانابول می‌پردازد. دیانابول

یکی از سوالاتی که برخی از ورزشکاران و حتی اشخاص عادی به دنبال پاسخ آن هستند، بهترین مکمل افزایش وزن است. مجله علم ورزش نیز بنا به درخواست کاربران، این مطلب را تهیه و تدارک دیده است. در این مطلب ۱۰ مکمل پروتئینی برتر سال ۲۰۱۶ که توسط وب

مکمل‌ های زیادی با اهداف متفاوت توسط شرکت‌های مختلفی تولید و روانه بازار می شوند. برخی از ورزشکاران برای تسریع در روند پیشرفت خود و بدون اطلاع از نحوه مصرف و ترکیب آن ها به مصرف این مکمل‌ها روی می‌آورند. در این مطلب سعی شده است اطلاعات جامع وفواید مصرف دیانابول

آیا شما با داستان آشیل آشنایی دارید؟ او یکی از بزرگ ‌ترین جنگجویان یونانی است. او ذاتا شکست ‌ناپذیر بود و تنها نقطه ضعفش ساق پایش بود. اگر آسیب این ناحیه را تجربه کرده‌‌اید، می‌دانید که چطور می‌تواند به معنای واقعی کلمه شما را از پا درآورد. این امر

تمرینات کاردیو یا هوازی یکی از مهمترین تمریناتی است که شما می توانید انجام دهید، چه بخواهید وزن خود را کاهش دهید یا چربی بسوزانید و یا سلامتی را بهبود ببخشید، بنابراین داشتن یک بره تمرینی هوازی مفید خواهد بود. شاید تنها تصور از تمرینات هوازی دویدن روی تردمیل یا

چربی اشباع شده و اشباع نشده در مواد غذایی گوناگون یافت می‌شوند. هنگامی که بحث خوراک سالم پیش می‌آید یا شما از آن دسته افرادی هستید که رژیم غذایی کم‌چربی را دنبال می‌کنید یا پُر چرب را دنبال می‌کنید این سوال مطرح می‌شود که چربی اشباع شده و اشباع

برای اینکه از اندامی متناسب برخوردار باشید یا مانند یک ورزشکار حرفه ای تمرین کنید، بدون شک راه سختی رو در پیش دارید! تمرینات مداوم و طاقت فرسا باعث خستگی  شما می شود و شاید برای تمرین در روز بعد انرژی نداشته باشید. اما می توانید با رعایت اصول

قدرت تستوسترون یک قدرت افسانه ای است. این هورمون عضله سازی را سرعت می‌دهد و باعث چربی سوزی می‌شود، همچنین باعث خواب بهتر و انرژی و بهبود سلامت کلی بدن نیز می‌شود. متأسفانه اغلب مردان بعد از سن ۳۰ سالگی دچار روند نزولی در سطح تستوسترون خون می

کبد را می‌توان بزرگ‌ترین اندام داخلی و بزرگ‌ترین غده‌ی بدن انسان دانست که در فعالیت‌های سوخت‌وساز بدن مانند گوارش نقش دارد.  تمام خون دستگاه گوارش توسط سیاهرگی به ورید پورت جمع‌آوری شده و وارد کبد می‌شود و تمام مواد جذب شده از لوله گوارشی از کبد عبور می‌کنند.

با عضویت در خبره مجله علم ورزش، جدیدترین مطالب به شما ارسال می‌شود.

دیانابول (Dianabol) یا دیبول (Dbol) فراورده استروئیدی است که به طور گسترده برای افزایش قدرت و رشد عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطابق هر مکمل دیگری، دیانابول نیز دارای مزایای و معایبی است که امروز در جیمیتو در مورد آن صحبت خواهیم کرد. همراه ما باشید.

 

دیانابول با علمی متاندرستنولون، استروئیدی خوراکی و تزریقی دارای خاصیت اندروژنیک و آنابولیک است که به سبب آن توسط ورزشکاران و بدن‌سازان مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مصرف این ماده باید ابتدا به شکل دقیقی آن را شناخت و از مزایا و معایب آن آگاهی پیدا کرد.

 

دیانابول یا دبول محبوب‌ترین شکل از انابولیک استروئید ها است که در بازار وجود دارند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. علمی این محصول سال‌ها پیش از ماده‌ای که توسط شرکت داروسازی سوئیسی برای اولین بار سنتز کرده بود گرفته شده است. در حالی که تولید ماده اولیه متوقف شده است اما هنوز دیانابول را با همان علمی می‌شناسند. همچنین در برخی موارد با عنوان انابول نیز خرید و فروش می‌شود.فواید مصرف دیانابول

شرکت‌های زیادی وجود دارند که دیانابول را تولید و عرضه می‌کنند. با وجود اینکه ورزشکاران و کاربران استروئیدی علاقه زیادی به مصرف مواد شیمیایی ندارند اما دیانابول به خاطر اثربخشی، ارزان قیمت بودن و دسترسی راحت هنوز هم محبوبیت زیادی در بین ورزشکاران و بدنسازان دارد. بر اساس تحقیقات انجام شده، این ماده استروئیدی تأثیر مثبتی بر روی پرورش توده عضلانی و افزایش قدرت در آن‌ها دارد.

دیانابول به صورت تزریقی و خوراکی مصرف می‌شود. به دلیل راحتی در مصرف، این مکمل استروئیدی مورد استقبال ورزشکاران و بدنسازان مبتدی و کسانی که دل‌خوشی از تزریق ندارند، قرار گرفته است. قبل از شروع به مصرف آن به شکل تزریقی و خوراکی می‌بایست با مربی ورزشی یا پزشک خود مشورت داشته باشید تا دوز معمول و مناسب برای خودتان را بدانید. در ادامه شاهد معرفی میزان دوز مصرفی متعارف دیانابول خواهید بود.

دیانابول دامنه مصرفی گسترده‌ای دارد و می‌تواند از ۵ میلی‌گرم در روز تا ۵۰ میلی‌گرم در روز به شکل قرص تغییر کند. دیانابـول دارای نیمه‌عمر کوتاهی در بدن است و معمولاً اثر آن بعد از ۴ تا ۵ ساعت از بین می‌رود. نیمه‌عمر کوتاه به معنی تقسیم دوز مصرفی به وعده‌های کوچک‌تر برای مصرف روزانه است؛ بنابراین شما باید دور ۳۰ تا ۵۰ میلی‌گرمی که قرار است در مدت یک روز مصرف کنید را به چندین دوز کوچک‌تر تقسیم کنید.

این کار با استفاده از مصرف قرص‌های ۵ تا ۱۰ میلی‌گرمی به سادگی امکان‌پذیر است. می‌توانید در طول ۲۴ ساعت، بره دقیقی برای مصرف دیانابـول مورد نیاز خود پیاده کنید و دوزهای کوچک را برای تأمین دوز نهایی مصرف کنید. بر اساس تجربه، دوره مصرف دیانابول بین ۴ تا ۶ هفته است. البته دوره مصرف دیانابـول بر اساس اهداف هر ورزشکار می‌تواند متفاوت باشد.

 

خوردن دیانابول در مقادیر توصیه شده دارای عوارض جانبی فراوانی است که می‌توان به چند مورد از جدی‌ترین آن‌ها اشاره کرد. این عوارض می‌تواند شامل:

به طور معمول ورزشکاران کمی از این نوع مکمل‌های استروئیدی بر اساس مشکلات قانونی و جسمانی که دارند، استفاده می‌کنند. خوشبختانه اگر شما به دنبال مصرف حتمی دیانابول هستید، می‌توانید از جایگزین‌های قانونی که دارای عوارض به نسبت کمتری هم هستند استفاده کنید.

 

نشانه‌های اولیه مشکلات کبدی را می‌توان در زردی پوست دانست. اگر با مصرف دیانابول شاهد زردی پوست و تغییر رنگ سفیدی چشمان خود بودید، می‌بایست مصرف دیانابول را قطع کنید. همچنین از دیگر علائم مشکلات کبدی، یبوست و سفتی شکم است که باید آن را جدی گرفت.

 

برای جلوگیری از بروز طاسی در مردان می‌توان از داروهای کمکی به مانند پروسکار (پروپشیا) استفاده کرد. داروهای استروئیدی دارای عوارضی هستند که به مرور زمان این عوارض به عنوان بخشی از فواید آن برای ورزشکاران مورد استفاده قرار گرفت. از جمله عوارض دیانابول، افزایش حجم آب درون ارگان‌های داخلی است. دیانابـول صنعتی به عنوان دارویی برای افزایش وزن سربازان جنگی در طول جنگ مورد استفاده قرار می‌گرفت و اکنون به عنوان حجم دهنده برای بدن استفاده می‌شود.

مصرف دیانابول به سه روش مختلف در میان ورزشکاران رایج است. هر کدام از این روش‌ها بر اساس سابقه مصرف ورزشکار می‌تواند مفید یا بی‌اثر باشد. شواهد مربوط به اثربخشی هر کدام از روش‌ها به صورت شهودی است و هیچ دلیل علمی برای آن‌ها وجود ندارد. روش‌های مصرف دیانابول را می‌توان به صورت زیر عنوان کرد:

 

در روش دوره‌ای ورزشکار می‌تواند فقط یک نوع از استروئید ها را مصرف کند که این استورئید می‌تواند دیانابول باشد. دوز مصرفی ثابت است و تا زمانی که دوره اول مصرف تمام نشده باشد به صورت روزانه خورده یا تزریق می‌شود. پس از پایان دوره اول، بدن نیاز به استراحت دارد و ورزشکار برای مدتی از خوردن دارو صرف‌نظر می‌کند. بعد از پایان دوره دوباره شروع به مصرف دارو به صورت دوره دوم می‌کند.

پیشنهاد شده است که ورزشکار می‌تواند مصرف استروئید مورد نظر به مانند دیانابول را در دوره دوم افزایش دهد؛ اما اگر دوره اول بدون تأثیر بوده باشد، ادامه دادن دوره دوم نیز بدون تأثیر و دارای عوارض جانبی خواهد بود. لذا ورزشکار باید از دوره اول به عنوان تمرین برای افزایش یا عدم تکرار دوره استفاده کند.

 

در روش هم‌زمان، ورزشکار از دو استروئید که می‌توانند اثرات همدیگر را بهبود ببخشند استفاده می‌کند. مصرف استروئیدها در کنار هم می‌تواند عوارض و مشکلاتی نیز به همراه داشته باشد، لذا قبل از ترکیب هر نوع استروئید با هم می‌بایست هدف از ترکیب آن‌ها را مشخص کنید.

برای مثال برای داشتن حجم عضلانی مناسب، ترکیب دیانابـول به همراه تستسترون می‌تواند مؤثر باشد. اگر چه این ترکیب، دارای عوارض جانبی به مانند سردرد، ناراحتی‌های معده، افزایش توده بدنی، جوش‌های چرب و ریزش مو دارد. ترکیب دیگری که برای دیانابـول توصیه شده است و موجب افزایش حجم عضلات می‌شود، دیانابـول به همراه دکا دورابولین است. عوارض جانبی این ترکیب به نسبت قبلی کمتر است.

 

در روش هرمی، دو روش قبل با یکدیگر ترکیب می‌شوند اما دوزها در شروع هر دوره مصرف افزایش و دوباره کاهش پیدا می‌کند. اعتقاد بر این است که افزایش تدریجی دوز یک با دو استروئید می‌تواند بدن را در برابر تغییرات ناشی از هورمون‌ها ایمن سازد و عوارض جانبی را کاهش دهد. در شیوه مصرف دوره‌ای و هرمی می‌بایست عوارض ناشی از عدم مصرف در دوره کات کردن را در نظر داشت.

بدن ورزشکار عادت به دریافت دیانابـول به عنوان یک استروئید انابولیکی دارد که با کاهش دریافت آن در دوران کات (عدم مصرف) عوارضی همانند پرخاشگری و افسردگی از خود نشان می‌دهد. لذا می‌توان از مکمل‌های دیگر در زمان کات استفاده کرد.

دیانابول، بعد از دهه ۶۰ میلادی، در دسترس عموم قرار گرفت. با افزایش مصرف دیانابـول میان مردم، خواص آن برای بدن‌سازی نیز کشف و دچار افزایش محبوبیت شد. از آن زمان استفاده دیانابول به عنوان یک استروئید انابولیک به شدت افزایش یافته است و می‌توان گفت تنها دارو در این زمینه است. افرادی که از دیانابـول به عنوان مکمل بدن‌سازی استفاده می‌کنند از اثرات مثبت آن در افزایش حجم عضلانی و قدرت آن‌ها در عین سادگی مصرف و در دسترس بودن رضایت دارند.

دیانابول موجب افزایش نیتروژن در اندام‌های درونی بدن می‌شود. نیتروژن سازنده اغلب آمینواسیدهای بدن و در نتیجه ماده اولیه سازنده پروتئین است. رشته‌های عضلانی از پروتئین ساخته شده‌اند، بنابراین خوردن دیانابول برای بدن‌سازان در حکم افزایش توده و بلوک‌های بدن‌سازی است. دیانابول از هد رفت نیتروژن به وسیله ادرار و عرق از بدن جلوگیری می‌کند. اثرات دیانابول بر بدن ورزشکاران و بدن‌سازان را می‌توان به صورت زیر دسته بندی کرد.

 

بدن شما انرژی را از گلوکز تأمین می‌کند. تبدیل گلیکوژن به گلوکز باعث تولید انرژی در بدن شده و به فرایند گلیکوژنولیز شناخته می‌شود. مصرف دیانابول موجب بهبود فرایند گلیکوژنولیز و افزایش انرژی بدن می‌شود.

 

ذخیره نیتروژن در بدن به معنی افزایش پروتئین در عضلات است. این افزایش توده عضلانی در عضلات استخوانی بیش از دیگر عضلات است. با مصرف استروئید انابولیک هایی به مانند دیانابـول می‌توان به این نیل دست پیدا کرد. البته نباید مضرات مصرف دیانابـول را فراموش کرد.

 

قدرت و حجم عضلات شما مدیون وجود پروتئین‌ها در آن است. با مصرف دیانابـول، تولید پروتئین به واسطه وجود نیتروژن کافی در بدن و عدم دفع آن، افزایش پیدا می‌کند. وجود پروتئین کافی در عضلات، خستگی و دوره بازسازی عضلانی را نیز افزایش می‌دهد. جالب توجه است که رشد عضلات زمانی امکان‌پذیر است که میزان پروتئین در اختیار عضلات از پروتئین مصرفی به هنگام ورزش‌های استقامتی باشد.

سؤالاتی که کاربران در مورد دیانابول دارند، در مطالب قبل از این بخش، اشاره شده است اما برای تأکید در غالب سؤال نیز به آن‌ها پاسخ داده شده است. همراه ما و سؤالات متداول کاربران در مورد دیانابـول باشید.

 

فواید مصرف دیانابول

خیر. هیچ ورزشکاری با تزریق و خوردن قرص، به تناسب‌اندام دلخواه خود نرسیده است. اگر دوست دارید بدن عضلانی با مصرف دیانابول داشته باشید، می‌بایست از جلو تلویزیون بلند شوید و شروع به ورزش و انجام حرکات استاندارد کنید تا عضلاتتان پرورش پیدا کند.

 

بله این ماده به عنوان، مکمل قانونی در امریکا، اروپا، مکزیک و کشورها شناخته شده است و می‌توانید به راحتی آن را تهیه کنید.

 

به طور خلاصه، خیر. دیانابـول یک استروئید انابولیک است. این مواد به مانند هورمون‌های تستسترون عمل می‌کنند و پیش ساز هورمونی نیستند. پیش سازهای هورمونی در بدن شروع به افزایش فعالیت غدد هورمونی برای تولید هورمون می‌کنند در حالی که دیانابـول به خودی خود هورمون مورد نیاز بدن است.

تولید پیش سازهای هورمونی، به منظور قانونی جلوه دادن مصرف استروئید انابولیک ها بود ولی سال‌های گذشته تغییراتی در دسته بندی آن‌ها انجام شد و همگی در دسته استروئید انابولیک ها طبقه بندی شدند.

برای هر کسی «خوب» می‌تواند مفهومی متفاوت داشته باشد. استفاده از دیانابول در برخی از ورزش‌ها ممنوع است و برخی دیگر استفاده از آن بدون نسخه را قبول ندارند. علاوه بر این، مصرف دیانابول دارای عوارض جانبی به مانند مشکلات کبد، چاقی، ریزش مو و جوش‌های چرب است؛ بنابراین نمی‌توان به صورت قطعی گفت، دیانابول مکملی مناسب برای همه است؛ اما عده‌ای دیگر نظر متفاوت دارند و دیانابول را معجزه‌ای بی‌مانند به واسطه شیوه مصرف، افزایش حجم عضلات و قدرت آن‌ها می‌دانند؛ بنابراین خوب یا بدن بودن دیانابول به مقدار زیادی بستگی به خود شما دارد.

 

دیانابول و تستسترون تقریباً اثرات یکسان دارند اما دیانابول اثربخشی سریع‌تری نسبت به تستسترون دارد. البته تستسترون هورمونی طبیعی در بدن است و عوارض جانبی به مانند دیانابول برای کبد ندارد.

 

شما می‌توانید اثرات دیانابول را در طی ۴ یا ۶ هفته شاهد باشید. در مقایسه با دیگر استروئید انابولیک ها، دیانابول دارای اثری زود به هنگام و سریع است. اثربخشی سریع دیانابول به شما در سلامت کبد نیز کمک می‌کند و می‌توانید بعد از دوره مصرف اولیه شروع به مصرف داروهای تضمین کننده سلامت کبد کنید.

 

خیر، شما با کاهش یا توقف دیانابول، مازاد تستسترون موجود در بدن خود را کاهش می‌دهید. در عدم حضور دیانابول، بدن شما تستسترون کافی (اگر مشکل غددی موجود نداشته باشد) تولید می‌کند و به واسطه همان، رشد عضلانی وجود خواهد داشت.

استروئیدهاي آنابوليک رده‌ای از داروها هستند مشتمل بر هورمون مردانه تستوسترون و گروهي از تستوسترون هاي مصنوعی که در مقادیر مختلف برای بدن‌سازی و افزایش حجم عضلات در رشته‌های ورزشی مختلف به کار می‌روند. این مواد موجب افزایش حجم پروتئین در داخل سلول، مخصوصاً سلول‌های عضلات اسکلتی می‌شوند.

 

بهترین روش مصرف دیانابول، یک وعده به هنگام صبح، یک وعده قبل از تمرین و یک وعده بعد از تمرین است. از مصرف دیانابـول قبل از خواب و ساعت‌های پایانی روز خودداری کنید تا خواب آشفته‌ای نداشته باشید. دوز مصرف را به صورت پلکانی افزایش دهید تا بدن در برابر مصرف دیانابـول مقاوم‌تر شود.

 

از مشاور تغذیه یا مربی پرورش اندام خودتان در مورد مکمل‌ها و دیگر استروئید هایی که می‌توان به همراه دیانابـول مصرف کرد تا از عوارضی به مانند مشکلات کبدی، چربی پوست و ریزش مو در امان بود، سؤال کنید. معمولاً داروهایی وجود دارند که در زمان کات کردن دیانابـول می‌توانند عوارض ناشی از آن را کاهش دهند که منوط به نظر پزشک و متخصصان است.

امیدواریم که توانسته باشیم، اطلاعات مفیدی در مورد مکمل ورزشی استروئید انابولیک دیانابـول برای شما عزیزان ارائه داده باشیم. نظرات و پیشنهاد‌های خود را با ما در میان بگذارید.

 

امیدواریم که توانسته باشیم شما نسبت به دیانابول و مصرف آن را تغییر داده باشیم. و توجه داشته باشید که این مقاله صرفا در مورد عوارض و پیامدهای استفاده از این دارو بوده و هرگز و تحت هیچ شرایطی بدون مشورت پزشک این دارو را مصرف نکنید.

 

بخوانید

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

سلام.من همیشه مطالبتون رو دنبال میکنم. خیلی خوبی
دارید.ممنون

و قدردانی فراوان مطلب مفید و ارزنده ای بود موفق و پیروز باشید

کامل بود
ممنونم

سلام .. اولن دمت گرم به خاطر اینکه وقتت رو گذاشتی برای این مطالبای مفید.. و دست خوش به خاطر توضیح دادن ریز به ریز کلیه جزعیات این نظر شخصی بنده هست نه شما رو دیدم.. نه مربیم هستید ولی توضیحاتی که دادی واقعن کاملن و با یکم فکر و دوتا چهار تا کردن و یکم تحقیق و در کنارش با خوندن دقیق جزییات مطلب شما میشه راحت بدون نظر گرفتن از این مربی یا اون مربی که خدای بعضیاشون رو باید تو کتاب اسمشون هک کرد از روی نداشتن علم یه چیزی میگن و چهار تا بنده خدای که شوق و ذوق دارن به یه بدن ایده ال برسن .. دوست دارن لباسی که میپوشن رو فرم باشن در کل پرستیج خوب و ایده الی داشته باشن حرف اینا رو گوش میدن و به مولا از هر ده نفر شاید ۲ نفرشون جواب بگیرن اونم اینقدر خرج این دارو و اون دارو دادن که قابل وصف نیست.. ولی دوز مصرفی که شما نوشتید مربوط میشه از یه ادم مبتدی تا به بالا و اینکه جواب دهی این با کدوم استروژن بهتره واقعن عالی بود .. خسته نباشی

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *