دسته‌ها
دارو

معرفی قرص برای جلوگیری از ریزش مو

خواص دارویی و گیاهی
خانه

موبایل

 

 

معرفی قرص برای جلوگیری از ریزش مو

 

در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که انواع درمان‌های دارویی و جراحی برای ریزش مو وجود دارد و پرسش بسیاری از مردم این است که چطور باید از بین این درمان‌ها بهترین را انتخاب کرد؟ در پاسخ باید گفت که داروهای گوناگونی برای درمان انواع ریزش مو تجویز می‌شوند

 

بعضی از آنها به منظور برطرف کردن علت زمینه‌ای ریزش تجویز شده و به طور غیرمستقیم موجب کاهش روند ریزش مو می‌شود.

 

بنابراین نکته مهم در درمان این بیماری، پیش از تجویز دارو، تشخیص دقیق علت ریزش مو بوده و با توجه به نوع و علت بیماری، بره درمان افراد متفاوت است. منطقی‌ترین کار برای درمان این بیماری، مشاوره با یک متخصص پوست و مو است.

 

پزشک متخصص با بررسی تاریخچه طبی بیمار، معاینه سر و انجام بعضی از آزمایش‌های خونی برای بررسی وضعیت هورمون‌ها و تشیخص بیماری‌های داخلی که موجب ریزش غیرطبیعی مو می‌شوند، می‌تواند علت دقیق ریزش مو را تشخیص دهد.

 

اگر علت آن بیماری‌های داخلی مانند دیابت، تیروئید، تخمدان پلی‌کیستیک، کم‌خونی و باشد، کنترل دقیق بیماری می‌تواند ریزش مو را برطرف کند. رایج‌ترین علت ریزش مو در مردان، آندروژنیک (هورمونی) است که هورمون مردانه اندروژن و استعداد ژنتیکی فرد 2 عامل اصلی در این نوع ریزش مو به حساب می‌آیند.

 

درمان تاییدشده ریزش موی آندروژنتیک در مردان، استفاده از محلول موضعی مینوکسیدیل 2 درصد یا 5 درصد و قرص فیناستراید 1 میلی‌گرم است.

 

درمان‌های دارویی در صورتی که اوایل شروع ریزش مو تجویز شوند، در اغلب موارد به خوبی می‌توانند ریزش مو را کنترل کرده و از تخریب کامل فولیکول‌ها جلوگیری کنند ولی در صورتی که فولیکول‌ها به طور کامل از بین رفته باشند، این درمان‌ها موجب رشد موهای نازک و کُرک‌مانند می‌شوند و در صورتی که درمان قطع شود، موهای درآمده هم می‌ریزند. بنابراین در این حالت، بهترین درمان دایمی و طبیعی برای پر کردن مناطق بدون مو، جراحی پیوند مو است.

 

مینوکسیدیل تنها دارویی است که به صورت موضعی موجب رشد مو می‌شود و به فُرم محلول‌های 2 درصد و 5 درصد موجود است و در اغلب اوقات، بعد از 6 ماه استفاده، اثرات آن نمایان می‌شود. مردانی که در اوایل شروع ریزش مو هستند، مردانی که حداکثر منطقه طاسی آنها کمتر از 1 سانتی‌متر مربع باشد و کسانی که پیش از مصرف دارو تراکم موهایشان حداقل 2 تار مو در هر سانتی‌متر مربع باشد، به این دارو بهتر جواب می‌دهند.

 

فیناستراید (پروپشیا) هم دارویی مناسب است که اثراتش پس از 4 تا 6 ماه مصرف روزانه ظاهر شده و اغلب بعد از 24 ماه، بیشترین اثرش در موها ایجاد می‌شود. اگر بعد از 12 ماه هیچ‌گونه تاثیری در موهایتان مشاهده نشد، ادامه مصرف آن بی‌حاصل است. طی 12 ماه بعد از قطع دارو، موهای روییده ریزش پیدا می‌کند و اثر فیناستراید تا زمانی است که مصرف می‌شود. بدون تجویز پزشک نباید از این قرص استفاده کرد. بعد از 12 ماه مصرف این قرص، موهای کامل و ضخیم سر افزایش یافته و موهای نازک کاهش می‌یابد.

منبع:patoghu.com


رازهای زیبایی

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر و آدرس سایت مجاز می باشد .

بسیاری از زنان و به ویژه مردان از مشکل ریزش مو رنج می برند. به همین خاطر به دنبال راه های مناسب برای کنترل و پیشگیری از ریزش غیر طبیعی مو هستند. در ادامه قصد داریم چند قرص ضد ریزش مو را به شما معرفی کنیم.

افراد معمولاً برای جلوگیری از ریزش مو به روش های طبیعی و شیمیایی روی می آورند. یکی از روش های عالی که به طور طبیعی توسط متخصصان مو ارائه می شود، استفاده از قرص ضد ریزش مو است. این قرص ها با نقش تقویت کنندگی وارد چرخه بدن شده و تا حد زیادی از ریزش مو جلوگیری می کنند.

مسلماً علل ریزش مو را باید بیش از هر چیز دیگری در کبمود ویتامین و مکمل ها دانست. متاسفانه افراد به دلیل نداشتن آگاهی و یا عادت های بد غذایی و همچنین نبود بره دقیق برای دریافت ویتامین، خود را از بسیاری از ویتامین های مفید بی بهره می سازند. به همین خاطر متخصصان مو در اولین مراجعه لیست مکملی از قرص ضد ریزش مو با نقش تقویتی ارائه می کنند. درمان گیاهی ریزش مو بنا به دلیل ریزش می تواند موثر واقع شود. به عنوان مثال ویتامین موجود در آب برنج ریشه های مو را تقویت می کند و این مسئله به اثبات رسیده است.

معرفی قرص برای جلوگیری از ریزش مو

استفاده از مکمل Viviscal به عنوان قرص ضد ریزش مو, یک درمان سنتی برای ریزش مو است. با مصرف این قرص ضد ریزش مو، شاهد تاثیر به سزایی در زمان کوتاه خواهیم بود. این مکمل از موادی چون نیاسین، گیاه دم اسبی، روی و ویتامین C تشکیل شده است. این قرص برای درمان کسانی که در قسمتی از سر دچار کمبود مو هستند، پرکاربرد است.

این نوع قرص ضد ریزش مو, برای درمان ریزش مو در مردان و زنان کاربرد دارد. در این قرص مجموعه ای از ویتامین های A، C و D می باشد. همچنین ترکیبات متفاوتی از اسید آمینه ها، کلاژن و بیوتین را دارا می باشد. با یک ماه استفاده از این قرص، ریزش مو متوقف خواهد شد و این مسئله به جنس موهای شما مربوط نمی شود.

 این دارو به صورت خوراکی مورد مصرف قرار می گیرد و تاثیر زیادی در کاهش سرعت ریزش مو دارد. بعضی از هورمون با ترشخ خود، فولیکول های مو را نابود می سازند. تجویز این دارو از تولید این هورمون در بدن جلوگیری می کند. قرص فیناستراید باید در روز یک بار خورده شود و این مصرف در ساعت خاصی انجام گیرد. آثار این دارو بعد از گذشت ۴ ماه آشکار می شود و همچنین افزایش رشد مو را می توانید بعد از یک سال رویت کنید. از عوارض این دارو می توان به اختلال نعوظ و افسردگی اشاره کرد. البته این موارد در شرایط بسیار نادری اتفاق می افتند.

این دارو نیز برای درمان ریزش مو بسیار کاربرد دارد. این قرص علاوه بر جلوگیری از ریزش مو، منجر به تقویت ناخن می گردد. این قرص منجر به بالا رفتن قدرت بدنی می شود. ضمن اینکه دارای ویتامین B کمپلکس محلول در آب و بیوتین است.

این دارو نیز از فعالیت های هورمون آندروژن جلوگیری می کند. این هورمون ها از نوع جنسی اند و معمولاً با تخریب فولیکول های مو اتفاق خواهند افتاد. این هورمون با نوع آلوپسی آندروژنتیک در خانم ها دیده می شود و منجر به ریزش مو می گردد. داروهای تشکیل دهنده قرص آنتی آندروژن شامل قرص ضدبارداری یا کنتراسپتیوها و اسپیرونولاکتون می گردد. قرض ضدبارداری حاوی استروژن می باشد. این قرص در بازه زمانی ۴ ماه اثر خواهد کرد. این داروها باید به شکل طولانی مورد استفاده قرار گیرند تا اثر بخش باشند. از عارضه های جانبی آن می توان به خواب آلودگی و به هم ریختن سیکل قاعدگی اشاره کرد.

امیدواریم در مطلب ارائه شده انواع قرص ضد ریزش مو را به همراه سایر ویتامین های ضروری برای رشد مو به خوبی به شما معرفی کرده باشیم و خواندن این توضیحات مفید و میسر واقع شده باشد.

منبع : آرگا
آشنایی با نوشهیر استانبول

با انواع مدل مبلمان 219 آشنا شوید
نشانی شما منتشر نخواهد شد.

معرفی قرص برای جلوگیری از ریزش مو

گوگل +

ریزش مو یک رویداد روزانه است و به طور عموم جای نگرانی ندارد. به طور میانگین روزانه ممکن است از ۵۰ تا ۱۰۰ تار موی هر فرد بریزد. اما برخی انواع ریزش مو موقتی و برخی دائمی است. یکی از نگرانی‌های عمده بسیاری از مردان اما ریزش مداوم و دائمی مو است که منجر به طاسی می‌شود.

پس از منتشر شدن خبری درباره کشف یک درمان بالقوه طاسی شمار زیادی از مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی از طریق فرم #ازمابپرس سوال‌هایی درباره ریزش مو و طاسی برای ما فرستادند که در این مطلب به شماری از این سوال‌ها پاسخ می‌دهیم.

علمی داروی جدید آزمایش‌شده برای درمان طاسی WAY- ۳۱۶۶۰۶ است. این دارو برای درمان پوکی استخوان تجویز می‌شود. اما پژوهشگران دانشگاه منچستر بریتانیا دریافتند که ترکیبات این دارو پروتئینی را هدف قرار می‌دهد که مانع رشد مو می‌شود و در طاسی نقش دارد.

با آن که محققان گفته‌اند عوارض جانبی این دارو به مراتب کمتر از داروهای موجود برای ریزش مو و طاسی است، اما برای مطمئن شدن از بی‌خطر بودن این درمان نیاز به یک کارآزمایی بالینی است. بنابراین آزمایش انفرادی آن در حال حاضر توصیه نمی‌شود.

این کشف نویدی است برای کسانی که از ریزش مو رنج می‌برند اما زمان بیشتری نیاز است تا این دارو از آزمایش‌های مختلف بگذرد و مجوز تولید انبوه را برای درمان طاسی و یا پیشگیری از ریزش مو استفاده شود.

برخی شواهد نشاندهنده آن است که برخی خوراکی‌ها می‌تواند برای جلوگیری از ریزش مو و حتی برای طاسی مفید باشند. یک مطالعه نشان داد که رژیم غذایی با ترکیب امگا۳ بالا، به مرور زمان ریزش مو را کاهش می‌دهد. امگا ۳ نوعی اسید چرب اشباع نشده است که در بدن ساخته نمی شود اما برای سوخت و ساز ضروری است. ماهی‌های روغنی شامل ماهی آزاد، اِسقُمری اطلس (نوعی ماهی تن)، قزل‌آلا و شاه ماهی از منابع سرشار امگا ۳ هستند.

طاسی همچنین با کمبود آهن بدن مرتبط دانسته شده است. بنابراین خوردن سبزیجاتی مثل اسفناج می‌تواند کمک‌کننده باشد. محققات همچنین توصیه می‌کنند که ورزش کردن و کاهش استرس از سرعت ریزش مو می‌کاهد.

داروهایی مثل مینوکسیدیل و فیناستراید هم از سوی برخی پزشکان تجویز می‌شود که البته دارای عوارض جانبی مثل تغییرات در هورمون‌های جنسی است.

کاشت مو هم می‌تواند بسیار موثر باشد اما کاشتی که درست و حرفه‌ای انجام شود و نتیجه خوبی داشته باشید معمولا گران است و از ۱۴ هزار تا ۴۰ هزار دلار در بریتانیا هزینه دارد.

برخی افراد هم از کلاه گیس یا موی مصنوعی استفاده می‌کنند.

اگر بنا به یکی از دلایل زیر، ریزش مو داشته‌اید، به احتمال زیاد موقتی خواهد بود:

– بیماری

– استرس

– درمان سرطان

– کاهش وزن

– کمبود آهن

از دست دادن دایمی مو بیشتر، ژنتیکی است.

در صورت مشاهده موارد زیر باید به پزشک مراجعه شود:

– ریزش ناگهانی مو

– پیدا کردن لکه‌های طاسی

– از دست دادن دسته‌هایی از مو

– خارش و سوزش سر

– نگرانی از ریزش مو

منبع: خدمات ملی بهداشت بریتانیا

این یک افسانه است. با آن که طاسی مردان به تستوسترون مرتبط است اما طاسی به میزان تستوسترون نه بلکه به میزان حساسیت یک فرد به این هورمون مرتبط است. یک آنزیم، تستوسترون را به ترکیبی به دی هیدروتسترون تبدیل می‌کند که این ترکیب باعث مسدود شدن فولیکول‌های مو می‌شود. برخی مردان به این ترکیب حساس هستند.

خیر. پوشیدن کلاه باعث طاسی نمی‌شود. اما شکل مو ممکن است باعث ریزش مو شود. پدیدهآلوپسی کششی زمانی اتفاق می‌افتد که فشاری بی‌مورد به مو وارد شود. بنا براین بهتر است از بافتن زیاد، اکستنشن و دم اسبی کردن صرف نظر کنیم.

درست نیست. با آن که ریزش مو و طاسی به ژنتیک مرتبط است اما می‌تواند هم از طرف پدر و هم از طرف مادر و یا از هر دو طرف باشد.

این هم افسانه است. مو یک فیبر مرده است و هیچ نوع انتهای عصبی و عروق خونی ندارد که قطع کردن آن تاثیری ایجاد کند.

معرفی قرص برای جلوگیری از ریزش مو

بله شوکه شدن می‌تواند باعث ریزش مو شود. وقتی دچار شوکه می‌شویم، هورمون‌های استرس در بدن آزاد می‌شود. این به نوبه خود مو را از مرحله رشد به مرحله ریزش می‌برد و باعث می‌شود، تندتر بریزد. این از عوارض جانبی فوران هورمون‌ها است که معمولا در اثر شوکه شدید اتفاق می‌افتد.

رژیم غذایی می‌تواند باعث ریزش مو شود. در هنگام رژیم غذایی وقتی بدن احساس گرسنگی شدید کند، شروع به استفاده مواد مغذی از بخش‌های غیرضروری بدن می‌کند و مو در بدن غیر ضروری پنداشته می‌شود. رژیم غذایی شدید به مو فشار می‌آورد و باعث ریزش می‌شود.

این مطلب برای پاسخ به سوال‌های شماری از مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی که از طریق صفحه #ازمابپرس فرستاده‌اند، تهیه شده است.

شما هم می‌توانید سوال‌های خود را از طریق این صفحه یا فرم‌هایی در مطالب دیگر برای ما بفرستید، تا به مطالب و گزارش‌های بی‌بی‌سی فارسی تبدیل شوند.

اینجا درباره #ازمابپرس بخوانید.

This survey has been deleted or removed.

Want to send a survey of your own?

Creating a survey with QuestionPro is optimized for use on larger screens –

Though you’re welcome to continue on your mobile screen, we’d suggest a desktop or notebook experience for optimal results.1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *