دسته‌ها
دارو

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

خواص دارویی و گیاهی

چند نوع بیمه تکمیلی داریم
چند نوع بیمه تکمیلی داریم

اگر قصد خرید بیمه تکمیلی را دارید، حتما این سوال برایتان پیش آمده که بهترین بیمه تکمیلی توسط کدام شرکت ارائه می‌شود و چگونه می‌توانیم بهترین بیمه را تشخیص دهیم.

در این بخش قصد داریم عوامل تأثیرگذار بر بیمه‌‌های تکمیلی را با هدف خریدی آگاهانه‌تر بررسی کنیم.

در بیمه تکمیلی طرح‌‌های مختلفی با پوشش‌ها و تعهدات متفاوت توسط شرکت‌‌های بیمه ارائه می‌شود که انتخاب یکی از آن‌ها به شرایط هر فرد بستگی دارد.

برای استعلام قیمت، مقایسه و صدور بیمه درمان تکمیلی اینجا کلیک کنید. برای سوالات بیشتر و مشاوره تماس بگیرید 54864-021

بهتر است بدانید که ارزان ترین بیمه لزوما بهترین بیمه نیست.

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

به این دلیل که هرچه قیمت بیمه تکمیلی شما کمتر باشد، مسلماً سقف پوشش‌‌های آن پایین‌تر است و شما در زمان دریافت خسارت، مبلغ کمتری را از بیمه دریافت خواهید کرد.

به عنوان مثال در یک بیمه تکمیلی ارزان‌تر، پوشش هزینه زایمان تا سقف 1.5 میلیون تومان ارائه می‌شود و در یک بیمه تکمیلی با قیمت بالاتر، سقف این پوشش 5 میلیون تومان است.

همچنین ممکن است برخی از پوشش‌ها مثل پوشش دندان پزشکی، در تمام طرح‌‌های بیمه تکمیلی ارائه نشود.

با توجه به مسائل ذکر شده، انتخاب یکی از بیمه‌‌های تکمیلی به شرایط شما بستگی دارد، اما موضوع مهم تعیین کننده بهترین بیمه تکمیلی ، میزان پوشش‌‌های آن‌هاست که می‌تواند بار سنگین هزینه‌‌های درمانی را از دوش شما بردارد.

پس در زمان خرید بیمه تکمیلی حتما به پوشش‌ها و سقف تعهدات آن توجه نمایید تا در مواقع بیماری بتوانید با خیال راحت از بیمه خود استفاده کنید.

بهترین بیمه تکمیلی

یکی از نکات مهمی که باید در زمان خرید بیمه تکمیلی به آن توجه کنید، دوره انتظار این بیمه می‌باشد.

دوره انتظار زایمان در طرح‌‌های مختلف بیمه، از صفر تا 9 ماه متغیر است و به تعداد افراد در بیمه‌‌های تکمیلی گروهی و طرح‌‌های مختلف آن بستگی دارد.

مثلا برای گروه‌های بالاتر از 250 تا 1000 نفر، این دوره 6 ماه و برای گروه‌‌های بیش‌تر از 1000 نفر، از 3 ماه تا بدون دوره‌ی انتظار خواهد بود. همچنین برای بیمه‌‌های تکمیلی انفرادی، دوره انتظار 9 ماه است.

در بیمه درمان تکمیلی، دوره انتظار پوشش عمل‌‌های جراحی هم حداکثر 3 ماه در نظر گرفته می‌شود. همچنین بعضی از شرکت‌‌های بیمه ممکن است برای برخی از بیماری‌‌های دیگر نیز دوره انتظار در نظر بگیرند.

یک موضوع مهم دیگر در بیمه تکمیلی، فرانشیز است. یعنی بخشی از هزینه‌های درمانی شما که توسط شرکت بیمه پرداخت نمی‌شود و شما باید خودتان آن را پرداخت کنید. در بیمه تکمیلی انفرادی معمولا فرانشیز بین صفر تا 30 درصد است و به شرکت بیمه انتخابی شما بستگی دارد.

با توجه به موضوعات ذکر شده، قبل از خرید بیمه تکمیلی حتما به مدت دوره انتظار آن در پوشش‌‌های مختلف و همچنین فرانشیز بیمه خود دقت کنید.

یکی از عوامل مؤثر در انتخاب بهترین بیمه تکمیلی ، تنوع و تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد آن است.

به این دلیل که هرچه تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه شما بیشتر بوده و پراکندگی مناسبی در نقاط مختلف شهر داشته باشد، دسترسی شما به این مراکز راحت‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

همچنین همان طور که می‌دانید در صورت مراجعه به بیمارستان‌‌های طرف قرارداد، با ارائه معرفی نامه و بدون نیاز به پرداخت هزینه می‌توانید از خدمات درمانی آن استفاده نمایید.

پس زیاد بودن تعداد این مراکز درمانی، به صرفه جویی در هزینه و زمان شما نیز کمک خواهد کرد.

بهترین بیمه تکمیلی

برای خرید بهترین بیمه تکمیلی ، گستردگی و تعداد شعب و نمایندگی‌‌های شرکت بیمه در سراسر کشور را در نظر بگیرید.

در صورتی که برای خدمات درمانی به بیمارستان‌‌های غیر طرف قرارداد مراجعه کرده باشید، باید ابتدا هزینه‌‌های لازم را شخصاً پرداخت کنید و سپس به منظور دریافت هزینه، با ارائه مدارک و پرونده‌‌های پزشکی خود به شعب، نمایندگی یا مراکز پرداخت خسارت مراجعه نمایید.

به همین دلیل تعداد زیاد این نمایندگی‌ها و پراکندگی آن‌ها در شهرهای مختلف می‌تواند موضوع مهمی در انتخاب بیمه تکمیلی باشد، تا در زمان دریافت خسارت دچار مشکل نشوید.

از آنجایی که خدمات دندانپزشکی یکی از پر هزینه ترین خدمات درمانی بوده و در کشور ما رتبه دوم بعد از هزینه‌های بستری متعلق به هزینه‌های دندانپزشکی‌ می‌باشد؛ همین موضوع اهمیت آن را مشخص‌ می‌کند. برای بسیاری، مهم‌ترین دلیل خرید بیمه درمان تکمیلی استفاده از پوشش دندانپزشکی است. برای بهره‌مدی از این پوشش باید ابتدا  بیمه درمان تکمیلی را خریداری کنید. از آنجایی که شرکت‌های مختلفی بیمه درمان را ارائه می‌کنند، انتخاب مناسب‌ترین بیمه با بهترین پوشش دندان پزشکی کار آسانی نخواهد بود.

بیمه سامان و آسماری ازجمله شرکت‌هایی هستند که بیمه درمان را به شکل انفرادی ارائه می‌کنند. برای مقایسه پوشش دندانپزشکی در این دو شرکت با مراجعه به مطلب قبلی بهترین آن را انتخاب کنید.

با توجه به افزایش هزینه‌های بیمارستانی به خصوص برای زایمان و سزارین، پوششی که بیمه درمان ارائه می‌کند بسیار مهم است. درست است که برای دریافت پوشش بالاتر باید حق‌بیمه‌ی بیشتری پرداخت کنید، اما هزینه‌های درمانی شما بهتر تامین خواهد شد.

البته در انتخاب بهترین بیمه درمان تکمیلی برای زایمان، باید توجه داشت که متناسب با افزایش سقف زایمان، حق‌بیمه‌ای که باید پرداخت کنید افزایش چندانی نداشته باشد.‌

شرکت‌هایی که بیمه درمان را به شکل انفرادی ارائه می‌کنند، طرح‌های مختلفی برای بیمه‌گذاران درنظر می‌گیرند که هر کدام دارای سقف پوشش متفاوتی است. برای اطلاع از بهترین بیمه تکمیلی زایمان متن مربوطه را مطالعه فرمایید.

ازکی برای دریافت مشاوره، مقایسه و خرید انواع بیمه تکمیلی در خدمت شماست. به این منظور کافی است به سایت ازکی مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 54864 تماس بگیرید.

مشاوران متخصص ازکی شما را در انتخاب و خرید بهترین بیمه تکمیلی راهنمایی خواهند کرد.

با خرید بیمه تکمیلی از ازکی، بیمه نامه شما به سرعت صادر شده و به صورت رایگان به آدرس مورد نظرتان ارسال خواهد شد.

مطمئن‌ترین بیمه تکمیلی درمان + مشاوره تخصصی. برای سوالات بیشتر و مشاوره تماس بگیرید 54864-021

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

راه های ارتباطی

منوی سایت

مجوزهای دسترسی

شبکه‌های اجتماعی

ممکن است برخي از اين افراد داراي بيمه درمان تکميلي نيز باشند.

ما مطمئنيم با وجود پرداخت حق بيمه به دو بيمه گر فوق باز هم بخش اعظمي از هزينه هاي درماني را نيز خودشان پرداخت مي کنند علتش فقط و فقط عدم اطلاع کارکنان از شرايط، تعهدات و نحوه استفاده از بيمه هاي درمان است و هيچ ربطي به رِندي و زِرنگي شرکتهاي بيمه ندارد، چون بيمه شدگان قاعده بازي را بلد نيستند ، هميشه بازنده بازي پرداخت حق بيمه و دريافت خسارت درماني هستند ، قرار نيست شما قاعده بازي را ياد بگيريد چرا که ما بعنوان نماينده شما و در کنار شما ، آرامش بهنگام بيماري را به سازمان شما به ارمغان مياوريم .

مهم نيست بيمه درمان شما نزد کدام شرکت بيمه باشد!!

مهم اين است که درصورت بروز خسارت بدون دردسر غرامت بگيريد!

فقط اشاره به چند خدمت اين کارگزاري از دهها خدمتي که در بيمه هاي درمان تکميلي گروهي ارائه ميشوند

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

اگر با تغيير شرکت بيمه ميتوان به رضايتمندي در دريافت خدمات بيمه درمان تکميلي رسيد ،  

چرا اغلب سازمانها هر سال شرکت بيمه خود را عوض مي کنند وباز به رضايتمندي نمي رسند!
تعويض شرکت بيمه در بيمه درمان تکميلي به مثابه خورده شدن مهره شما در بازي مارو پله و برگشت به نقطه شروع خواهد بود

آيا مشکلاتي همچون موارد ذيل را در بيمه نامه درمان تکميلي سازمان خود بررسي مي کنيد؟

اين مشاوره هيچ الزامي براي تهيه بيمه نامه خود از اين کارگزاري ايجاد نخواهد کرد.

دانشجوي عزيز كارت بيمه خود را از

سايت پرتال بيمه دريافت نماييد

بیمه آسماری

به اعتقاد بسیاری از افراد، بهترین بیمه درمان تکمیلی موجود را شرکت بیمه آسماری ارائه می‌دهد که به نسبت سایر رقبا جدیدتر بوده، اما تمرکز ویژه‌ای بر بیمه های درمانی دارد. بیمه آسماری که سهامدار اصلی اش شرکت کمک رسان ایران (SOS) است با پشتوانه این شبکه بزرگ خدمات رسانی در سراسر کشور که بیش از 2300 واحد درمانی نظیر بیمارستان، آزمایشگاه، مراکز تصویربرداری، دندانپزشکی و .. را طرف قرارداد دارد، توانسته است با نوآوری و انعطافش در محصولات خود با شرکت های قدیمی بیمه ای به خوبی رقابت کند.

شرکت بیمه آسماری، خدمات خود را در قالب بیمه‌های درمان تکمیلی شرکتی(گروهی)، خانواده و حتی انفرادی، به مشتریان خود ارائه می­نماید.

طرح بیمه تکمیلی خانواده آسماری ایجاد شده که افراد بتوانند به طور مستقل خود و خانواده خود را تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار دهند و از خدمات بستری و بیمارستانی، جراحی های تخصصی، پاراکلینیکی ها، جراحی های سرپایی، زایمان، رفع عیوب انکساری چشم و آزمایش حتی بدون داشتن بیمه گر پایه (تامین احتماعی، خدمات درمانی و …) بهره مند شوند. از مزایای این طرح می توان به عدم نیاز به چکاپ اولیه، فرانشیز 10%، خرید آنلاین طرح و قیمت مناسب اشاره کرد.

بیمه آسماری بر خلاف سایر شرکت های بیمه ای که گروه های زیر 50 نفر را بیمه نمی کنند، با طراحی محصولی بر اساس نیاز موجود، به شرکت های کوچک حداقل دارای 15 نفر متقاضی بیمه (با احتساب اعضای درجه یک خانواده) نیز بیمه درمان تکمیلی ارائه می دهد که علاوه بر پوشش های پایه همچون بستری و بیمارستانی، جراحی های تخصصی، پاراکلینیکی ها، جراحی های سرپایی، زایمان، رفع عیوب انکساری چشم و آزمایش، امکان انتخاب پوشش های  ویزیت-دارو ، دندانپزشکی و غرامت بستری را نیز جهت این گروه ها ایجاد کرده است.

بیمه تکمیلی را از کی بخریم؟

کد: 13970714320378984

یک‌شنبه 15 مهر 97، 10:14

یک‌شنبه 97/7/15،

تهران

, (اخبار رسمی):
اگر قصد خرید بیمه تکمیلی را دارید، احتمالا در انتخاب بهترین بیمه با توجه به شرایط خود دچار تردید شده‌اید. شناخت بیشتر بیمه‌های تکمیلی مختلف و مشاوره با متخصصان آن می‌تواند در انتخاب بهترین بیمه راهنمایی کند.

می‌توانید برای انتخاب و خرید بهترین بیمه تکمیلی از مشاوره تخصصی مشاوران باتجربه ازکی استفاده کنید. مشاوران ازکی به صورت کاملا بی‌طرفانه و با توجه به نیاز پاسخگو خواهند بود

بیمه تکمیلی بهترین راه برای جبران هزینه‌های درمانی کسانی است که بیمه‌های پایه مثل بیمه تأمین اجتماعی یا بیمه سلامت دارند. این بیمه توسط بسیاری از شرکت‌های بیمه و به دو شکل انفرادی و گروهی ارائه می‌شود.

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

اگر تصمیم به خرید بیمه تکمیلی دارید، حتما این سوال برای شما به وجود آمده که کدام بیمه تکمیلی بهتر است و باید کدام بیمه را خرید؟

به همین دلیل قصد داریم در ادامه به بررسی بیمه تکمیلی شرکت‌های مختلف بیمه به صورت خلاصه پرداخته شود.

بیمه تکمیلی ایران:

بیمه تکمیلی ایران فقط به صورت گروهی ارائه می‌شود. این بیمه به دلیل قدیمی و دولتی بودن شهرت و طرفداران خاص خود را دارد.

شرایط بیمه تکمیلی ایران به میانگین سنی اعضا، شغل، تعداد اعضا و بیمه پایه آن‌ها بستگی دارد.

بیمه تکمیلی دانا:

بیمه تکمیلی دانا فقط به صورت گروهی ارائه می‌شود و مزیت آن بالا بودن تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد است. به این صورت دارندگان بیمه تکمیلی دانا می‌توانند با معرفی نامه بیمه دانا (یا کارت طلایی) و بدون نیاز به پرداخت هزینه از مراکز درمانی بیشتری استفاده کنند.

یکی دیگر از مزایای بیمه تکمیلی دانا، سرویس آنکال ۲۴ ساعته پزشکان مورد تأیید بیمه دانا است.

بیمه تکمیلی آسیا:

بیمه آسیا یکی از شرکت‌های بیمه معتبر و قدیمی است که بیمه تکمیلی را به صورت گروهی ارائه می‌دهد. مزیت بیمه تکمیلی آسیا حق بیمه و خدمات‌دهی مناسب آن است.  یکی دیگر از مزایای بیمه تکمیلی آسیا، درمان کارت آن است. از این کارت می‌توان در مواقع اورژانس، روزهای تعطیل یا ساعات غیر اداری برای مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه آسیا استفاده کرد.

بیمه تکمیلی البرز:

بیمه البرز چند طرح متنوع و مختلف در زمینه بیمه تکمیلی ارائه کرده است. طرح‌هایی شامل: بیمه مادام العمر جبران هزینه‌های درمان سرطان و بیمه امید آفرین البرز.

این طرح‌ها به صورت انفرادی، خانوادگی و گروهی ارائه می‌شود. حق بیمه در این بیمه‌ها را می توان به صورت اقساط پرداخت کرد که باید حداکثر طی پنج سال تسویه شود.

بیمه تکمیلی آسماری:

بیمه آسماری یکی از شرکت‌های جدید صنعت بیمه است که بیشتر در زمینه بیمه تکمیلی فعالیت می‌کند. بیمه تکمیلی آسماری هم به صورت انفرادی و هم به صورت گروهی ارائه می‌شود.

طرح ویژه مازاد درمان نیز یکی از طرح‌های مفید بیمه آسماری است. این طرح به صورت خانوادگی ارائه می‌شود و برای خانواده‌هایی مناسب است که هیچ گونه بیمه پایه‌ای ندارند.

بیمه تکمیلی سامان:

بیمه تکمیلی سامان از طریق شرکت کمک رسان sos به صورت انفرادی و گروهی ارائه می‌شود. این بیمه طرح‌های متنوع با حق بیمه‌های متفاوتی دارد که یکی از مزیت‌های اصلی آن محسوب می‌شود. همچنین بالا بودن مراکز طرف قرارداد و سرعت در پرداخت خسارت نیز از مزایای دیگر بیمه تکمیلی سامان است.

بیمه تکمیلی ملت:

بیمه ملت علاوه بر بیمه تکمیلی گروهی بیمه تکمیلی انفرادی را هم ارائه می‌دهد. بستگان درجه ‌یک فرد بیمه‌شده، در صورتی ‌که از ۲ نفر کمتر نباشند و حداکثر سنشان ۶۴ سال باشد، می‌توانند از بیمه تکمیلی انفرادی ملت استفاده کنند.

برای انتخاب بهترین بیمه تکمیلی ازکی مشاوره می‌گیرید؟

ازکی یک مرکز مشاوره و انتخاب بیمه است که شخص را در انتخاب بهترین شرکت بیمه در زمینه انواع بیمه‌ها مثل بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه عمر، بیمه تکمیلی و… راهنمایی می‌کند.

مشاوران متخصص ازکی به همه سوالات و ابهامات در زمینه بیمه تکمیلی پاسخ می‌دهد و بهترین بیمه تکمیلی را ارائه می‌دهد.

علاقه‌مندان برای استفاده از مقالات مرتبط با بیمه تکمیلی و یا گفت و گو با مشاوران ازکی کافی است به سایت ازکی به آدرس azki.com مراجعه کرده و یا با شماره 54864 تماس بگیرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

«ازکی» سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه است. شما با استفاده از وب سایت ازکی به آدرس azki.com می توانید انواع بیمه را از بزرگ ترین و معتبر ترین شرکت های بیمه و در کمترین زمان ممکن خریداری کنید. نکته مهم اینجاست که قبل از خرید بیمه، امکان مقایسه قیمت ها و شرایط بیمه های مختلف به سادگی در ازکی امکان پذیر است.

بانک، بیمه و سرمایه

خیابان دکتر شریعتی، خیابان خواجه عبدالله انصاری،خیابان هشتم، پلاک 16، واحد 1

[email protected]

Copyright © 2013 – 2019 Akhbar Rasmi
|
All Rights Reserved

وظیفه و کارکرد بیمه، جبران خسارت در صورت وقوع حادثه و پذیرش ریسک بیمه‌گزار است. بیشترین ریسک و خسارتی که در زندگی می‌تواند آزاردهنده و بحرانی باشد خطراتی هستند که سلامتی انسان را تهدید می‌کنند. پس شاید بتوان مهم‌ترین بیمه‌ها را بیمه‌هایی دانست که به سلامتی و بیماری‌ها مرتبط هستند. بیمه درمان تکمیلی یکی از انواع بیمه اشخاص است که پوشش‌های زیادی برای انواع بیماری‌ها دارد و می‌تواند در مواقع بسیاری که بیماری‌هایی به سراغمان می‌آید و در کل به خدمات پزشکی نیاز داریم از این بیمه استفاده کنیم. بنابراین بد نیست با انواع بیمه درمان، خدمات این بیمه، حق بیمه‌ای که باید بابت دریافت این خدمات بپردازیم و سایر نکات مهم بیمه درمان تکمیلی آشنا شویم.

نکته مهمی که قبل از پرداختن به بحث بیمه درمان تکمیلی باید به آن توجه داشت این است که اغلب شرکت‌های بیمه خدمات بیمه درمان تکمیلی را مازاد بر بیمه‌های پایه ارائه می‌دهند؛ یعنی بیمه‌گزار باید یکی از بیمه‌های پایه مثل بیمه تامین اجتماعی ، بیمه خدمات درمانی، بیمه نیروهای مسلح و… را داشته باشد و هنگام استفاده از خدمات پزشکی اول از آن‌ها استفاده کند. بیمه درمان تکمیلی هزینه مازاد بر بیمه‌های پایه را مطابق بیمه‌نامه تقبل می‌کند. پس داشتن بیمه پایه برای داشتن بیمه درمان تکمیلی برای بعضی از شرکت‌های بیمه الزامی است. حال که بحث بیمه تامین اجتماعی مطرح شد جالب است بدانید که می‌توانید دفترچه بیمه تامین اجتماعی خود را از طریق بیمیتو به‌صورت آنلاین تمدید و تعویض کنید و نسبت به صدور آنلاین آن اقدام نمایید.

بیمه درمان در شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد و بیمه درمان تکمیلی تنها بیمه درمان موجود نیست. یکی از خدمات مهمی که اغلب افراد در بیمه درمان به دنبال آن هستند، بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی است. انواع بیمه درمانی که می‌تواند در شرکت‌های بیمه وجود داشته باشد عبارت است از:

اغلب بیمه‌های درمان تکمیلی به‌صورت گروهی ارائه می‌شوند. بدین‌صورت که کارفرمای یک کارگاه می‌تواند اعضای سازمان خود را بیمه تکمیلی کند. شرط این کار این است که بیمه تامین اجتماعی آن‌ها از یک کارگاه رد شود و تعدادشان از یک حد مشخصی بیشتر باشد. به همین خاطر اغلب شنیده‌ایم که شرکت‌ها و ادارات اقدام به ارائه بیمه درمان تکمیلی برای کارکنان خود می‌کنند. البته غالباً بدین‌صورت است که کارکنان سازمان اقوام درجه اول خود را هم می‌توانند در این طرح بیمه کنند.

اخیراً علاوه بر خرید بیمه درمان تکمیلی به‌صورت گروهی، امکان خرید انفرادی آن هم در بعضی از شرکت‌های بیمه میسر شده است. بدین‌صورت که در بعضی از شرکت‌های بیمه طرحی تحت عنوان بیمه درمان تکمیلی خانواده به وجود آمده است که در آن لازم نیست بیمه تامین اجتماعی افراد متقاضی از یک جا رد شده باشد و همچنین تعداد افراد متقاضی برای این بیمه مهم نیست. اما حق بیمه در این طرح کمی بالاتر از بیمه درمان تکمیلی گروهی بوده و پوشش‌های آن هم کمتر از حالت گروهی این بیمه است. در کل خرید گروهی این بیمه بهتر و به‌صرفه‌تر از خرید طرح خانواده است.

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

اخیراً بعضی از شرکت‌های بیمه اقدام به ارائه بیمه درمان تکمیلی انفرادی هم می‌کنند. تفاوت بیمه درمان تکمیلی انفرادی با بیمه درمان تکمیلی خانواده در این است که پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی خانواده نسبت به بیمه درمان تکمیلی گروهی (شرکتی) کمتر است. اما در بیمه درمان تکمیلی انفرادی این اتفاق نمی‌افتد و پوشش‌های کاملی در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌گیرد. حتی در بعضی از شرکت‌های بیمه مثل بیمه آسماری داشتن بیمه پایه برای دریافت بیمه تکمیلی نیز لزومی ندارد. یعنی حتی اگر بیمه تامین اجتماعی ، خدمات درمانی و… نداشته باشید هم می‌توانید بیمه تکمیلی خریداری کنید.

اگر در سایت‌های بیمه‌ای درباره بیمه درمان بگردیم قطعاً با بیمه درمان مسافران خارج از کشور هم برخورد می‌کنیم. این بیمه همان بیمه مسافرتی خارج از کشور است که بعضی جاها آن را در دسته بیمه‌های درمانی جای می‌دهند. درحالی‌که این بیمه جزو بیمه اشخاص محسوب می‌شود و علاوه بر پوشش‌های درمان پوشش‌های دیگری هم دارد و فقط یک بیمه درمان نیست.

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی بدین‌صورت است که در برابر بروز بیماری‌هایی خدماتی ارائه می‌دهد یا برای دریافت خدمات پزشکی خاصی، طبق ضوابطی این خدمات را به بیمه‌گزاران خود ارائه دهد. پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی در شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند متفاوت باشد. بعضی از شرکت‌های بیمه پوشش‌های اختیاری و فرعی هم علاوه بر پوشش‌های اصلی ارائه می‌دهند. پوشش‌هایی که می‌تواند در این بیمه توسط شرکت‌های مختلف ارائه گردد عبارت است از:

یک بیمه درمان تکمیلی می‌تواند بعضی از این پوشش‌ها یا همه این‌ها را داشته باشد. می‌تواند بعضی از این پوشش‌ها را جزو پوشش‌های اصلی و بعضی را تحت عنوان پوشش فرعی با پرداخت حق بیمه بیشتر قرار دهد.

بیمه‌های درمان تکمیلی در شرکت‌های مختلف معمولاً در قالب طرح‌های بیمه‌ای ارائه می‌شود. در این طرح‌ها معمولاً پوشش‌ها ثابت هستند اما سقف تعهدات آن‌ها با یکدیگر فرق دارد. هر چه سقف تعهدات یک بیمه بیشتر باشد، بیمه در صورت بروز حادثه و خسارت، هزینه بیشتری می‌پردازد. بنابراین بهتر است بیمه‌ای با سقف پوشش بالاتر برای خود خریداری کرده تا در صورت نیاز خسارت بیشتری پرداخت شود.

بیمه‌های اشخاص غالباً دارای محدودیت سنی هستند. یعنی اگر سن متقاضی بیشتر از حد مشخصی باشد، بیمه‌گر او را بیمه نکرده یا با شرایط خاصی ریسک وی را به عهده می‌گیرد. در بیمه درمان تکمیلی نیز این موضوع برقرار است. شرکت‌هایی که بیمه درمان تکمیلی انفرادی ارائه می‌دهند ریسک افراد بالای 70 سال را قبول نمی‌کنند. برای حالت گروهی نیز نرخ بیمه درمان تکمیلی برای افراد تا سن 60 سال یکسان است. برای افراد 61 تا 70 سال 50% این نرخ افزایش می‌یابد. برای افراد بالای 70 سال نیز این نرخ تا 100% افزایش پیدا می‌کند.

برای مثال اگر نرخ یک بیمه درمان تکمیلی برای افراد زیر 60 سال 20 هزار تومان باشد، برای افراد بین 61 تا 70 سال این نرخ به 30 هزار تومان و برای افراد بالای 70 سال به 40 هزار تومان افزایش پیدا می‌کند. نکته قابل توجه در اینجا این است که این افزایش نرخ‌ها برای گروه‌های بالای 1000 نفر هم وجود ندارد و برای همه افراد یکسان است.

البته توجه داشته باشید که ممکن است بعضی از شرکت‌های بیمه در دوره‌های زمانی مشخصی این قوانین را به‌صورت درون شرکتی تغییر دهند و محدودیت‌های سنی را در نظر نگیرند یا آن را با نرخی دیگر منظور کنند.

عواملی که در بیمه درمان تکمیلی بر حق بیمه تاثیرگذارند عبارت است از:

همان‌طور که گفته شد هر چه سقف تعهدات طرح انتخابی بالاتر باشد، حق بیمه بیشتری باید بابت بیمه درمان تکمیلی خود بپردازید.

سن بیمه‌گزار یا بیمه‌گزاران در تعیین حق بیمه درمان تکمیلی تأثیر می‌گذارد. معمولاً شرکت‌های بیمه دسته‌بندی برای سن متقاضیان بیمه درمان تکمیلی ارائه می‌دهند و حق بیمه هر یک از این دسته‌بندی‌ها متفاوت است.

در بیمه درمان تکمیلی گروهی معمولاً دسته‌بندی برای تعداد افراد متقاضی هم وجود دارد. معمولاً تعداد متقاضیان از یک حدی بیشتر باشد حق بیمه درمان تکمیلی کمتر خواهد شد.

نام بیمه در اغلب مواقع با مفهوم فرانشیز همراه است. فرانشیز بخشی از هزینه خسارت است که توسط بیمه پرداخت نمی‌شود و بیمه‌گزار باید بپردازد. برای مثال اگر 10 درصد، مبلغ فرانشیز یک بیمه باشد یعنی مطابق بیمه‌نامه 10 درصد از مبلغ خسارت را بیمه‌گزار باید بپردازد و بقیه آن را بیمه تا سقف پوشش پرداخت می‌کند. فرانشیز بیمه درمان تکمیلی برای گروه‌های مختلف هر طرح و در شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند متفاوت باشد. هر چه فرانشیز یک بیمه درمان تکمیلی کمتر باشد در برابر بروز خسارت‌ها، هزینه بیشتری می‌پردازد و هزینه کمتری به دوش بیمه‌گزار می‌افتد. برای مثال در بیمه درمان تکمیلی آسماری، فرانشیز برای گروه‌های بین 15 تا 25 نفر 20% و برای گروه‌های بیش از 25 نفر 15% درصد است.

درباره حق بیمه و نرخی که شرکت‌های مختلف برای بیمه درمان تکمیلی ارائه می‌دهند نرخ‌های مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد. بد نیست با شرایط ارائه این بیمه و قیمت آن کمی بیشتر آشنا شویم و ببینیم این بیمه به چه صورت است. برای مثال بیمه سامان در طرح اقتصادی خود برای افراد بین 16 تا 50 ساله، سالانه 500 هزار تومان حق بیمه در نظر گرفته است. طرح اقتصادی بیمه درمان تکمیلی سامان سالانه 3 میلیون تومان پوشش بابت هزینه‌های بستری در بیمارستان و… می‌دهد. سقف تعهد پوشش‌های دیگر این بیمه متفاوت است.

برای دریافت و مشاهده قیمت بیمه درمان تکمیلی شرکت‌های مختلف می‌توان از بیمیتو استفاده کرد. با بیمیتو می‌توان شرایط و قیمت بیمه درمان تکمیلی شرکت‌های مختلف را با هم مقایسه کرد و با توجه به اولویت‌های خود، مناسب‌ترین بیمه را به‌صورت آنلاین خریداری کرد.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که درباره بیمه درمان تکمیلی باید بدانیم این است که شرایط استفاده از این بیمه چگونه است. یعنی زمانی که دچار بیماری شدیم یا بخواهیم از خدمات درمانی بیمه خود استفاده کنیم باید چه کاری انجام دهیم.

به 2 روش می‌توان هزینه خدمات درمانی خود را از بیمه درمان تکمیلی دریافت کرد:

در این روش شما قبل از استفاده از خدمات درمانی موردنظر باید به نمایندگی بیمه خود مراجعه کنید. با ارائه گواهی پزشک مبنی بر الزام استفاده از خدمات پزشکی، از بیمه معرفی‌نامه دریافت کنید. با استفاده از این معرفی‌نامه می‌توانید به یکی از مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه خود مراجعه کنید و از خدمات موردنیاز استفاده کنید. توجه داشته باشید که این خدمات تا سقف تعهد بیمه شما و با کسر فرانشیز قابل استفاده است.

در روش دوم شما می‌توانید به هر مرکز خدمات درمانی که می‌خواهید مراجعه کنید و خدمات موردنظر خود را دریافت کنید. پس از آن گواهی پزشک، فاکتور هزینه‌های پرداخت شده و سایر مدارک لازم را به مرکز پرداخت خسارت بیمه برده و هزینه انجام شده را از بیمه دریافت می‌کنید. توجه داشته باشید که در این حالت مدت زمان محدودی فرصت دارید تا خسارت وارد شده را از بیمه دریافت کنید.

مدارک لازم برای گرفتن هزینه خدمات درمانی یا در اصطلاح تخصصی بیمه، مدارک لازم برای دریافت خسارت از بیمه درمان تکمیلی برای پوشش‌های مختلف متفاوت است. اما اگر کلی بخواهیم در نظر بگیریم برای دریافت خسارت، به اصل نسخه پزشک و اصل فاکتور هزینه‌های انجام شده توسط بیمه‌گزار نیاز است. تمام مدارک ارائه شده توسط بیمه‌گزار باید دارای مهر رسمی باشد. برای نسخ به مهر پزشک متخصص نیاز بوده و برای فاکتورهای مالی به مهر مرکز درمانی ارائه دهنده خدمات نیاز است. علاوه بر این‌ها هر یک از پوشش‌ها نیز مدارک لازم را برای خود دارند که در معرفی‌نامه هر بیمه به هنگام خرید موجود است.

یکی از اصطلاحاتی که در بیمه درمان تکمیلی قطعاً با آن روبرو می‌شوید مدت انتظار است. مدت انتظار مدت زمانی است که در آن بیمه‌گر نسبت به جبران خسارت بیمه‌گزار تعهدی ندارد. این مدت زمان از آغاز قرارداد شروع می‌شود. برای مثال اگر دوره انتظار یک بیمه تکمیلی 5 ماه باشد یعنی از شروع قرارداد بیمه به مدت 5 ماه بیمه‌گر پوششی به بیمه‌گزار ارائه نمی‌دهد و بعد از آن، خدمات بیمه قابل استفاده است.

موضوع دوره انتظار درباره استفاده از بیمه درمان تکمیلی برای زایمان خیلی چالش برانگیز است. افرادی که می‌خواهند از بیمه درمان تکمیلی خود موقع زایمان استفاده کنند باید قبل از بارداری اقدام به خرید این بیمه کنند؛ چرا که این بیمه برای پوشش زایمان غالباً دارای دوره انتظار 9 ماهه الی 1 ساله است. با این وجود فردی که باردار است اگر اقدام به خرید بیمه درمان تکمیلی کند نمی‌تواند از آن استفاده کند و قبل از اتمام دوره انتظار، زمان زایمان او خواهد رسید.

در صورت فقدان بار، شرکت کمک‌رسان باید بیمه‌گزار را در زمینه اعلام مفقودی یا شکایت بابت سرقت راهنمایی کند. اگر بار بیمه‌گزار پیدا شود، حمل بار به محل اقامت بیمه‌گزار یا کشور وی به عهده شرکت کمک‌رسان است.در صورت پیدا شدن بار بیمه‌گزار باید هزینه‌ای را که شرکت کمک‌رسان بابت خسارت فقدان بار تقبل کرده است، بازگردانده شود.

در صورت پیدا شدن بار بیمه‌گزار باید هزینه‌ای را که شرکت کمک‌رسان بابت خسارت فقدان بار تقبل کرده است، بازگردانده شود.

در تمام بیمه‌ها مواردی خارج از تعهدات است و اگر خسارت در آن حالت اتفاق بیفتد، بیمه هیچ تعهدی در برابر بیمه‌گزار ندارد. در بیمه درمان تکمیلی نیز این موضوع برقرار است. مواردی که خارج از تعهدات بیمه درمان تکمیلی است در شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند متفاوت باشد. استثناهای بیمه درمان تکمیلی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

در بعضی از شرکت‌های بیمه با پرداخت حق بیمه بیشتر، این موارد استثنا تبدیل به پوشش می‌شود و در برابر این خسارات هم از بیمه‌گزار پشتیبانی می‌کند.

قطعاً اگر کمی درباره بیمه درمان تکمیلی اطلاعات کسب کرده باشید قطعاً می‌دانید که یکی از مراکز ارائه دهنده خدمات این بیمه، شرکت کمک‌رسان ایران (SOS) است. این شرکت، هم خود بیمه درمان تکمیلی می‌دهد و هم با بعضی از شرکت‌های بیمه قرارداد داشته و این بیمه را از طریق آن‌ها ارائه می‌کند. برای مثال بیمه درمان تکمیلی سامان نیز با این شرکت ارائه دهنده خدمات بیمه همکاری می‌کند.

بعضی از شرکت‌های بیمه سامانه‌ای برای استعلام بیمه درمان تکمیلی دارند. این سامانه اینترنتی برای استعلام خسارت پرداخت شده و در کل مرحله‌ای است که خسارت و پرداخت آن قرار دارد. از طریق ورود اطلاعاتی اعم از کد ملی، شماره بیمه یا رمز عبور می‌توان وارد این سامانه شد و فهمید که خسارت درخواستی پرداخت شده است یا نه. اگر هم این خسارت پرداخت شده است در چه تاریخی بوده است. بیمه‌هایی مثل بیمه درمان تکمیلی دانا، البرز و… این خدمات را به بیمه‌گزاران خود ارائه می‌دهند.

برای خرید بیمه درمان تکمیلی روش‌های مختلفی وجود دارد که هر یک مزایا و معایب خود را دارد. روش‌های خرید بیمه تکمیلی عبارت است از:

یکی از روش‌های خرید بیمه که از گذشته برقرار بوده است، خرید آن به روش سنتی است. بدین‌صورت که به یکی از نمایندگی‌های بیمه موردنظر مراجعه می‌کنیم و بعد از دریافت راهنمایی از کارشناسان بیمه، بیمه مناسب را برای خود می‌خریم. توصیه می‌شود که قبل از خرید حتماً از کارشناسان بیمه مشاوره بگیرید تا بتوانید بیمه مناسب‌تری برای خود خریداری کنید.

عیب این روش این است که اگر بخواهیم بیمه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنیم باید به نمایندگی‌های مختلفی مراجعه کنیم و این موضوع نیازمند زمان و حوصله زیادی است. مخصوصاً برای کسانی که شاغل هستند و وقت آزاد بخصوصی ندارند. البته هنوز هم این روش طرفداران زیادی دارد و افراد زیادی از طریق مراجعه حضوری به نماینده بیمه، بیمه خود را خریداری می‌کنند.

روش جدیدی که برای خرید بیمه درمان تکمیلی وجود دارد خرید آنلاین این بیمه است. خرید آنلاین بیمه از بیمیتو به‌صورت زیر انجام می‌پذیرد:

با این روش شما در کمتر از 5 دقیقه و از منزل خود توانسته‌اید بهترین بیمه درمان تکمیلی را برای خود خریداری کنید. همچنین خیالتان راحت است که آگاهانه بیمه خود را خریداری کرده‌اید چرا که به شرایط و قیمت بیمه‌های مختلف اشراف داشته‌اید.

بیمیتو علاوه بر بیمه درمان تکمیلی، امکان استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ، بدنه، آتش‌سوزی منزل، مسافرتی خارج از کشور، مسئولیت پزشکان، عمر را هم فراهم کرده است. برای دریافت استعلام قیمت بیمه درمان تکمیلی فقط کافی است چند دقیقه وقت بگذارید تا بتوانید شرایط و قیمت بیمه‌های مختلف را هم‌زمان مشاهده کنید.

لینک دریافت اپلیکیشن بیمیتو:

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

خوش آمدید , وارد شوید

رمز برای شما ایمیل شد

مجله بیمه – خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

بخشودگی ۱۰۰ درصدی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث راننده محور؛ مهم ترین تغییرات بیمه ثالث ۹۸

بهترین زمان تمدید بیمه شخص ثالث که جریمه نشویم

کوپن بیمه ثالث حذف شد

بیمه بدنه ۲۰۶؛ محاسبه قیمت و خرید اینترنتی

چگونه می توان خسارت بیمه بدنه در تصادف را دریافت کرد؟

چگونه تخفیف بیمه بدنه را انتقال بدهیم؟

بهترین راه‌های جلوگیری از سرقت خودرو

بیمه عمر بهتر است یا بیمه تامین اجتماعی؟ مزایا و معایب هرکدام را بشناسید.

مقایسه بیمه عمر پاسارگاد و ایران

شرایط و جزئیات بیمه عمر پاسارگاد

۸ نکته که قبل از استعلام بیمه عمر باید بدانید!

اقدامات ایمنی لازم جهت جلوگیری از آتش‌سوزی در منازل!

نکاتی که قبل از خرید بیمه آتش سوزی باید بدانید

اولین خسارت بیمه آتش سوزی یا فرست لاس

خودتان بهتر می‌دانید بیمه‌های تأمین‌اجتماعی، خدمات‌درمانی، سلامت و … فقط به درد سرماخوردگی می‌خورند و بس، آن‌هم تا درصدی!!! واقعاً با این هزینه‌های گزاف درمانی باید چه‌کار کرد؟ فرض کنید یکی از عزیزان‌تان خدای‌ناکرده دچار حادثه شد و یا به دلیل بیماری، نیاز به جراحی و تحت درمان قرار گرفتن داشت، هزینه درمان به حدی است که دیگر بیمه‌های پایه‌ای جواب‌گو نیست، حتماً می‌دانید بیمه‌های پایه، مثل تأمین‌اجتماعی و سلامت و … تا حدود ۳۰ درصد از هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کنند.  در این شرایط بهترین راه داشتن بیمه تکمیل درمانیست؛ که از ۷۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمان را پوشش می‌دهد، بیمه تکمیل درمانی معمولاً به‌صورت گروهی و از طرف شرکت‌ها انجام می‌شود. در ادامه به توضیح اجمالی شرایط بیمه‌های تکمیل درمان دانا، ایران و آسماری می‌پردازیم تا بتوانید انتخابی مناسب با شرایطتان داشته باشید.

در بیمه‌ درمان تکمیلی،  بیمه‌گر تعهد می‌کند تمامی هزینه‌های بخش‌درمانی و بیمارستانی طبق شرایط قرارداد را پرداخت کند. بیمه‌گر هزینه‌های بخش جراحی، زایمان، انواع آزمایش‌های پزشکی، هزینه دارو، دندان‌پزشکی، دندان مصنوعی، پانسمان، مخارج پزشکی، ویزیت پزشک و… را پرداخت می‌کند.

جدول هزینه‌هایی که توسط بیمه تکمیل درمان، پرداخت می‌شود

بیمه تکمیلی شرکت بیمه دانا که قدمت بالایی دارد و تمرکز خود را بیش‌تر روی بیمه‌های درمان گذاشته، فقط به‌صورت گروهی ارائه می‌شود. گروه‌ها حداقل باید ۵۰ نفر باشند. نکته مثبت این بیمه این است که تقریباً با ۹۵% مراکز درمانی طرف قرارداد است و این کار را برای متقاضیان راحت می‌کند. طرف قرارداد بودن از این‌جهت مهم است که با معرفی‌نامه‌ای که شرکت به شما می‌دهد، دیگر نیاز نیست برای دریافت مبلغ به شرکت بیمه مراجعه کنید؛ و مراکزی که طرف قرارداد بیمه هستند، از همان اول، مبلغ را از شما نمی‌گیرند. و این‌یکی از نکات مثبت بیمه داناست.

به ۲ صورت می‌توان از این خدمات استفاده کرد، اول این‌که از شرکت بیمه، معرفی‌نامه جهت استفاده از بیمارستان را دریافت کنید. معرفی‌نامه‌ای که شرکت به شما می‌دهد، دیگر نیاز نیست برای دریافت مبلغ به شرکت بیمه مراجعه کنید و مراکزی که طرف قرارداد بیمه هستند از همان اول، مبلغ را از شما نمی‌گیرند.

دوم این‌که: شما به‌عنوان بیمه‌شده در استفاده از بیمارستان‌های غیر طرف قرارداد نیز آزاد هستید و پس از پرداخت هزینه‌ها و البته تحویل اسناد به سازمان بیمه‌گر اولیه، مدارک و چک بیمه‌گر اولیه را به بیمه دانا تحویل و مازاد هزینه‌ها را دریافت کنید.

کارت طلایی برای رعایت حال بیمه‌شدگان و جلوگیری از استرس‌هایی که در مواقع بیماری پیش می‌آید، طراحی‌شده است. تا در این شرایط بیمه‌شدگان، فقط به فکر سلامت و بهبودی حال خود و عزیزانشان باشند. مشتریان می‌توانند با ارائه این کارت به مراکز طرف قرارداد، بدون محدودیت سقف تعهد و یا پرداخت فرانشیز از خدمات بستری بهره‌مند شوند.

از دیگر مزایای بیمه دانا، سرویس آنکال ۲۴ ساعته پزشکان است. پزشکان مورد تائید بیمه دانا در کل کشور آماده پاسخ‌گوئی و ارائه مشاوره‌های درمانی موردنیاز، متناسب با نیاز بیمار از طریق تلفن‌های اعلامی بر روی پرتال این شرکت بوده و در طول ساعات شبانه‌روز و در مواقع لزوم، هماهنگی‌های لازم را با مراکز درمانی طرف قرارداد، جهت بستری بیمه‌شدگان  فراهم می‌کند.

در بیمه تکمیلی شرکت بیمه ایران، افراد شاغل دریک سازمان و خانواده آن‌ها به‌صورت گروهی (حداقل ۵۰ نفر ) تحت پوشش قرار می‌گیرند تا در صورت بستری شدن دربیمارستان و یا انجام جراحی، هزینه درمانشان تا مبلغ معین پرداخت شود. بیمه ایران با توجه به قدیمی‌بودن و البته حسن شهرت همیشه از گزینه‌های مناسب برای انتخاب است. بهتر است بدانید، بیمه درمان ایران به سه حالت ارائه می‌گردد. الف) بیمه درمان افراد ب) بیمه افرادی که می‌خواهند از ایران به خارج بروند ج) بیمه درمان افرادی که از خارج  کشور به ایران می‌آیند.

در ابتدا باید درخواست خود را ثبت کنید، بعد از آن شرکت، اقدام به عقد قرارداد با نرخ و شرایط مورد شما می‌نماید.

نرخ حق بیمه با توجه به سن و تعداد مورد بیمه، تعیین می‌شود. برای مثال؛ قرارداد برای تعداد زیر ۱۰۰۰ نفر ۲ نوع است، نوع اول: برای افراد با سن بین ۶۰ تا ۷۰ سال که به‌حق بیمه ۵۰درصد اضافه می‌شود. برای افراد بالای ۷۰ سال، ۱۰۰ درصد حق افزایش می‌یابد. نوع دوم: قراردادهای بالای ۱۰۰۰ نفر، همه افراد، یک حق‌بیمه دارند.

اول، اگر بستری در بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه ایران باشد، با معرفی‌نامه که در تمامی بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه ایران صادر می‌شود، سهم بیمه ایران پرداخت می‌شود؛ یعنی لازم نیست شما ابتدا پول را پرداخت کنید و بعد از بیمه ایران بگیرید. بیمار لازم است سهم بیمه‌گر اول یا فرانشیز را بپردازد. دوم، اگر بستری در بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه ایران نبود؛ کلیه هزینه‌ها، فاکتورها و آزمایش‌ها، تحویل بیمه ایران می‌شود و بعد از بررسی‌های لازم هزینه درمان به‌حساب بیمار واریز می‌شود.

بیمه‌های درمان شرکت بیمه آسماری در عرصه صنعت بیمه، به‌ویژه در بیمه‌های درمانی توانسته جایگاه مناسبی در حوزه بیمه‌های اشخاص کسب کند. بیمه آسماری، بیمه تکمیل درمانی راه به صورت انفرادی نیز ارائه می‌دهد.

شرکت بیمه آسماری برای اولین بار در صنعت بیمه توانسته است طرح سلامت زندگی را علاوه بر ارائه خدمات درمانـی برای شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ ، برای شرکت‌های کوچک (حداقل ۱۵ نفر با احتساب اعضای درجه‌یک خانواده) ارائه دهد.

کلیه خانواده‌هایی که فاقد هرگونه بیمه‌نامه پایه هستند، می‌توانند با تکمیل پرسش‌نامه توسط سرپرست خـانواده، با انتخاب طرح‌های متفاوت، مازاد هزینه درمان اقدام به خرید بیمه‌نامه نمایند. بیمه مازاد، هزینه درمان، کلیه هزینه‌های بستری در بیمارستان را شامل جراحی ، بستری عمومی و زایمان را تحت پوشش قرار  می‌دهد.

به‌عنوان مثال :

بیمه‌شدگانی که طرح ۵ میلیون تومان مازاد بر ۵ میلیون تومان را خریداری نموده‌اند، اگر هزینه بستری یا جراحی آن‌ها بیشتر از ۵ میلیون تومان شود بیمه‌گر، متعهد به پرداخت مازاد هزینه‌ها تا سقف ۵ میلیـــون تومان هست. به‌عنوان ‌مثال؛ اگر هزینه بیمارستانی بیمه‌شده ۹ میلیون تومان شود؛ شرکت بیمه‌گر، متعهد پرداخت ۴ میلیون تومان مابه‌التفاوت هست.

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

مدت انتظار برای پوشش زایمان، ۹ ماه و برای سایر بیماری‌های که در زیر آمده ۳ ماه است؟؟

فتق، لوزه، گواتر، انواع سل، امراض قلبی عروقی (به استثناء سکته و عوارض ناشی از آن) بیماری دیابت (به استثناء موارد اورژانس که منجر به بستری بیماری در سی سی یو و آی سی یو می‌شود) صرع، پروستات، دیسک ستون فقرات، پولیپ، سینوزیت مزمن، کیست تخمدان، هیستروکتومی، سیتوسل، رکتوسل، نارسایی مزمن کلیه، سنگ کلیه، کاتاراکت، بیماری‌های نئوپلاستیک، ماسیتوئیدکتومی، سرطان، انحراف بینی (یا تأیید پزشک بیمه‌گر).

شرکت کمک‌رسان ایران با اتکا به شبکه گسترده خدمات‌رسانی خود و داشتن ۳۷ شعبه و ۲۰۰۰  مرکز درمانی طرف قرارداد در سراسر ایران، توانسته شریک مورد اعتمادی، به‌عنوان سهام‌دار عمده برای بیمه آسماری باشد.

بهتر است قبل از خرید هر نوع بیمه‌نامه‌ای از مشاوره فردی متخصص بهره بگیرید. بیمه‌بازار به منظور کمک به مشتریان برای انتخاب بهتر، سعی دارد اطلاعات جامعی در مورد بیمه تکمیل درمان شرکت‌های مختلف در اختیارتان قرار دهد.

خرید بیمه شخص ثالث از تمامی شرکت های بیمه

صدور آنلاین دفترچه بیمه تامین اجتماعی در کمترین زمان

محاسبه بیمه عمر ایران، پاسارگاد، پارسیان، دانا و …

استعلام قیمت بیمه بدنه

مطلب قبلی

بیمه عمر ما بخریم یا نه؟

مطلب بعدی

پوشش میخ‌کشی در بیمه بدنه

هزینه های پاراکلینیکی در بیمه تکمیلی چیست؟

چگونه هزینه بیمه تکمیلی را دریافت کنیم؟

خدمت جدید بیمه‌بازار؛ بیمه تکمیلی برای گروه‌های زیر ۵۰ نفر

بهترین بیمه درمان را چگونه بخریم؟

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

باعرض سلام وخسته نباشید من بیمه سلامت هستم لطفا راهنمایی جهت بیمه تکمیلی باتشکر

پستهای اخیر

بیمه عمر بهتر است یا بیمه تامین اجتماعی؟ مزایا و معایب هرکدام را بشناسید.

پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها

شرایط دریافت کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی- ثبت نام اینترنتی

ارزانترین بیمه مسافرتی را کدام شرکت‌ ارائه می دهد؟

مبلغ عیدی در سال ۹۸ چقدر است؟

بخشودگی ۱۰۰ درصدی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

هزینه های پاراکلینیکی در بیمه تکمیلی چیست؟

بیمه بدنه ۲۰۶؛ محاسبه قیمت و خرید اینترنتی

خرید بیمه تکمیلی زیر ۵۰ نفر در پنل فروش سازمانی بیمه بازار

بیمه شخص ثالث راننده محور؛ مهم ترین تغییرات بیمه ثالث ۹۸

بیمتو اینترنتی خریداری کن

چگونه اینشورتک‌ها صنعت بیمه را دگرگون کردند؟

طرح ترافیک تهران ۹۸؛ جزئیات و نحوه خرید طرح ترافیک

مقایسه بیمه عمر پاسارگاد و ایران

چگونه هزینه بیمه تکمیلی را دریافت کنیم؟

چگونه می توان خسارت بیمه بدنه در تصادف را دریافت کرد؟

بهترین زمان تمدید بیمه شخص ثالث که جریمه نشویم

شرایط و جزئیات بیمه عمر پاسارگاد

۸ نکته که قبل از استعلام بیمه عمر باید بدانید!

بیمه بیکاری ۹۸ و هر آنچه لازم است درباره آن بدانید:

برای اطلاع از آخرین خبرها و تخفیف‌های بیمه‌بازار ایمیل خود را وارد کنید

بیمه‌بازار، اولین فروشگاه آنلاین برای خرید اینترنتی بیمه است. بیمه بازار با ایجاد فضایی برای مشاوره، مقایسه و خرید آنلاین، تمامی مراحل فرایند تهیه بیمه‌نامه را فراهم کرده است. این سایت امکان مقایسه و خرید آنلاین از شرکت‌های بیمه تحت نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از جمله «ایران»، «آسیا»، «البرز»، «پارسیان»، «پاسارگاد»، «رازی»، «دانا»، «کارآفرین»، «نوین» را برای مشتریان ایجاد نموده است. در بیمه‌بازار با ارائه شاخص‌هایی که از عملکرد شرکت‌های بیمه استخراج شده است، امکان انتخاب مطمئن مشتریان را فراهم می‌سازد.

خوش آمدید , وارد شوید

رمز برای شما ایمیل شد

قبل از خرید بیمه تکمیلی باید نسبت به ویژگی‌ها و شرایط آن اطلاعات کافی داشته باشید تا با دقت و آگاهی بیشتری بیمه تکمیلی مناسب خود را انتخاب و خریداری نمایید.

تفاوت اصلی بیمه تکمیلی در شرکت‌های مختلف بیمه را می‌توان در 5 نکته مهم خلاصه کرد که در این بخش قصد داریم به بررسی این 5 نکته بپردازیم.

برای استعلام قیمت، مقایسه و صدور بیمه تکمیلی اینجا کلیک کنید. برای سوالات بیشتر و مشاوره تماس بگیرید 54864-021

از نظر کلی می‌توان بیمه تکمیلی را در دو رشته بیمه تکمیلی گروهی و بیمه تکمیلی انفرادی دسته بندی کرد.

اما همه انواع بیمه تکمیلی توسط تمامی شرکت‌های بیمه ارائه نمی‌شود. به عنوان مثال ریسک بالای بیمه تکمیلی انفرادی باعث شده تا بعضی از شرکت‌ها از ارائه این بیمه خودداری کنند.

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

همچنین بسیاری از شرکت‌های بیمه طرح‌های متنوعی را در زمینه بیمه تکمیلی ارائه کرده‌اند. مثلا بیمه تکمیلی انفرادی سامان شامل 5 طرح مختلف می‌باشد: طرح اقتصادی، طرح ویژه، طرح جامع، طرح ممتاز و طرح منتخب. هر کدام از این طرح‌ها بر اساس نیاز مخاطبان مختلف طراحی شده‌اند و پوشش‌ها، سقف تعهدات و حق بیمه متفاوتی دارند.

با توجه به مطالب ذکر شده، برای انتخاب و خرید بیمه تکمیلی ، حتما به تنوع طرح‌های ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه و شرایط و ویژگی‌های این طرح‌ها توجه کنید و مطابق با نیاز و توان مالی خود یکی از طرح‌ها را انتخاب نمایید.

یکی از عوامل اصلی تعیین کننده قیمت بیمه تکمیلی، میزان پوشش‌ها و سقف تعهدات درمانی در این بیمه می‌باشد.

یعنی وقتی بیمه تکمیلی را با حق بیمه بالایی خریداری می‌کنید، معمولا به این معنی است که بیمه تکمیلی شما پوشش‌ها و سقف تعهدات بالاتری داشته و شما می‌توانید استفاده بیشتر و بهتری از آن داشته باشید.

به عنوان مثال در یک بیمه تکمیلی ارزان‌، پوشش هزینه‌های بستری تا سقف 3 میلیون تومان ارائه می‌شود و در یک بیمه تکمیلی با قیمت بالاتر، سقف این پوشش 30 میلیون تومان است.

پس تنها ملاک شما برای انتخاب و خرید بیمه تکمیلی ، نباید ارزان بودن این بیمه باشد.

خرید بیمه تکمیلی

در بیمه تکمیلی نیز مانند بعضی دیگر از رشته‌های بیمه‌ای، موضوع فرانشیز مطرح می‌باشد.

همان طور که می‌دانید فرانشیز به معنی درصدی از خسارت است که بیمه‌گذار وظیفه پرداخت آن را به عهده دارد. دلیل اعمال فرانشیز در بیمه تکمیلی این است که بیمه شدگان به صورت دائم و بی دلیل برای استفاده از بیمه خود به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

فرانشیز بیمه تکمیلی در شرکت‌های مختلف و طرح‌های مختلف این بیمه معمولا بین 10 تا 30 درصد در نظر گرفته می‌شود.

به عنوان مثال اگر در یکی از طرح‌های بیمه تکمیلی 10 درصد فرانشیز وجود داشته باشد، به این معنی است که 90 درصد هزینه‌های پزشکی را شرکت بیمه پرداخت می‌کند و پرداخت 10 درصد آن به عهده بیمه‌گذار است.

پس قبل از خرید بیمه تکمیلی حتما به درصد فرانشیز بیمه تکمیلی مورد نظر خود توجه کرده و پایین بودن درصد آن را مد نظر قرار دهید.

در بیمه‌های تکمیلی معمولا شرایط سنی ویژه‌ای برای بیمه‌گذاران در نظر گرفته می‌شود. یعنی خرید بیمه تکمیلی برای کسانی که سن بالاتری دارند ممکن است با محدودیت‌هایی روبه رو باشد.

در بیمه تکمیلی گروهی برای گروه‌های بیشتر از 1000 نفر، شرایط سنی وجود ندارد. اما در بیمه تکمیلی گروهی برای گروه‌های کمتر از 1000 نفر، بازه سنی تعیین شده تا 60 سال است. یعنی برای بیمه‌گذاران بالای 60 سال، حق بیمه بیشتری توسط شرکت بیمه دریافت می‌شود.

در بیمه تکمیلی انفرادی نیز بعضی از شرکت‌های بیمه ممکن است محدودیت‌هایی را برای صدور بیمه برای گروه‌های سنی بالاتر در نظر بگیرند.

یکی از نکاتی که قبل از خرید بیمه تکمیلی باید به آن توجه کنید، تنوع و تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد است.

وقتی که تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی زیاد بوده و در مناطق مختلف پراکنده شده باشد، دسترسی به این مراکز راحت‌تر و سریع‌تر خواهد بود و شما می‌توانید استفاده بهتر و راحت‌تری از بیمه تکمیلی خود داشته باشید.

به این صورت که می‌توانید با دریافت معرفی نامه از شرکت بیمه، و بدون نیاز به پرداخت هزینه، به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی خود مراجعه کرده و از خدمات درمانی آن استفاده نمایید.

پس قبل از انتخاب و خرید بیمه تکمیلی حتما به زیاد بودن تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی مورد نظر خود دقت کنید.

بهترین بیمه تکمیلی

با توجه به بررسی‌های انجام شده توسط تیم ازکی، انتخاب یکی از بیمه‌‌های تکمیلی به شرایط شما بستگی دارد، اما موضوع مهم تعیین کننده بهترین بیمه تکمیلی، میزان پوشش‌‌های آن‌ است که می‌تواند بار سنگین هزینه‌‌های درمانی را از دوش شما بردارد.

پس در زمان خرید بیمه تکمیلی حتما به طرح‌ها، پوشش‌ها و سقف تعهدات آن توجه نمایید تا در مواقع بیماری بتوانید با خیال راحت از بیمه خود استفاده کنید.

همچنین بالا بودن تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد، یکی از عوامل مهم دیگری است که باید حتما به آن توجه کرد.

ازکی برای دریافت مشاوره، مقایسه و خرید انواع بیمه تکمیلی در خدمت شماست. به این منظور کافی است به سایت ازکی مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 02154864 تماس بگیرید.

مشاوران متخصص ازکی، با ارائه مشاوره‌ای دقیق و بی طرفانه شما را در انتخاب و خرید بیمه تکمیلی راهنمایی خواهند کرد.

در حال حاضر نیز شما می توانید بیمه تکمیلی انفرادی را به صورت آنلاین از طریق سایت ازکی مقایسه و خریداری کنید.

بهترین بیمه تکمیلی را از ازکی بخواهید!

مطمئن‌ترین بیمه تکمیلی + مشاوره تخصصی. برای سوالات بیشتر و مشاوره تماس بگیرید 54864-021

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

راه های ارتباطی

منوی سایت

مجوزهای دسترسی

شبکه‌های اجتماعی

ممکن است برخي از اين افراد داراي بيمه درمان تکميلي نيز باشند.

ما مطمئنيم با وجود پرداخت حق بيمه به دو بيمه گر فوق باز هم بخش اعظمي از هزينه هاي درماني را نيز خودشان پرداخت مي کنند علتش فقط و فقط عدم اطلاع کارکنان از شرايط، تعهدات و نحوه استفاده از بيمه هاي درمان است و هيچ ربطي به رِندي و زِرنگي شرکتهاي بيمه ندارد، چون بيمه شدگان قاعده بازي را بلد نيستند ، هميشه بازنده بازي پرداخت حق بيمه و دريافت خسارت درماني هستند ، قرار نيست شما قاعده بازي را ياد بگيريد چرا که ما بعنوان نماينده شما و در کنار شما ، آرامش بهنگام بيماري را به سازمان شما به ارمغان مياوريم .

مهم نيست بيمه درمان شما نزد کدام شرکت بيمه باشد!!

مهم اين است که درصورت بروز خسارت بدون دردسر غرامت بگيريد!

فقط اشاره به چند خدمت اين کارگزاري از دهها خدمتي که در بيمه هاي درمان تکميلي گروهي ارائه ميشوند

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

اگر با تغيير شرکت بيمه ميتوان به رضايتمندي در دريافت خدمات بيمه درمان تکميلي رسيد ،  

چرا اغلب سازمانها هر سال شرکت بيمه خود را عوض مي کنند وباز به رضايتمندي نمي رسند!
تعويض شرکت بيمه در بيمه درمان تکميلي به مثابه خورده شدن مهره شما در بازي مارو پله و برگشت به نقطه شروع خواهد بود

آيا مشکلاتي همچون موارد ذيل را در بيمه نامه درمان تکميلي سازمان خود بررسي مي کنيد؟

اين مشاوره هيچ الزامي براي تهيه بيمه نامه خود از اين کارگزاري ايجاد نخواهد کرد.

دانشجوي عزيز كارت بيمه خود را از

سايت پرتال بيمه دريافت نماييد

در مسابقه دایناسورتو بیمه کن…. رکورد بزن / تخفیف بیمه برنده شو

چرا باید بیمه تکمیلی انفرادی داشته باشیم؟ پاسخ بسیار واضح است. بیمه های تامین اجتماعی یا درمانی پایه تنها بخش اندکی از هزینه های درمانی شما را تحت پوشش قرار می دهند و غالبا دارای پوشش های کمی در هزینه های بیمارستانی و جراحی و حتی دارو هستند. از سوی دیگر بیمه های درمانی پایه تنها در بیمارستان ها و مراکز پزشکی خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. همان طور که در مقاله بیمه تکمیلی انفرادی گفتیم، بیمه تکمیلی نوعی از بیمه است که در مواردی که بیمه گر شما خسارتی را تحت پوشش قرار نمی دهد، می توانید از آن استفاده نمایید. اخیرا تعدادی از شرکت های بیمه گر از جمله بیمه سامان به ارائه بیمه تکمیلی انفرادی می پردازند. در مقاله ای که پیش روی شماست به بررسی پوشش های بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان و قیمت های آن می پردازیم.

بعد از پاسخ به این سوال که بیمه تکمیلی به صرفه است یا نه؟ می رسیم به بیمه تکمیلی انفرادی.

در ابتدا باید بگوییم که دو نوع بیمه تکمیلی داریم. یکی بیمه تکمیلی گروهی که به بیمه تکمیلی معروف است، یکی هم بیمه تکمیلی انفرادی که مورد بحث ما است.

بیمه تکمیلی انفرادی همانطور که مشخص است از دو جهت اهمیت دارد. از یک جهت بیمه تکمیلی است و از جهت دیگر انفرادی است.

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

قبلا هم گفتیم بیمه تکمیلی بیمه مکملی است برای کامل کردن پوشش های بیمه پایه. بیمه های تکمیلی معمولا بصورت گروهی ارائه می شوند و برای دریافت پوشش های آن باید در سازمان یا محل کار خود ثبت نام کنید . در گذشته فقط کسانی از بیمه تکمیلی استفاده می کردند که توسط شرکت، اداره یا سازمان مربوط به خودشان بیمه شده بودند. اما شرایط بیمه تکمیلی برای کسانی که بیمه خویش فرما دارند چگونه است؟ سوال اکثر این افراد این است که چطور بیمه تکمیلی شویم؟ کدام شرکت بیمه تکمیلی انفرادی دارد؟

چند سالی می شود که بعضی از شرکت های بیمه اقدام به ارائه بیمه تکمیلی درمان انفرادی کرده اند. در این طرح فرد می تواند برای خود و یا خانوار، بیمه تکمیلی خریداری کند. توچه کنید که بیمه تکمیلی خانواده هم در گروه بیمه تکمیلی انفرادی قرار می گیرد.

برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی کلیک کنید.

گفتیم که چند شرکت بیمه اقدام به فروش بیمه تکمیلی انفرادی کرده اند. انتخاب بهترین گزینه از بین شرکت های بیمه کار دشواری است.

بسیاری از ما فقط از روی اسم شرکت ها اقدام به خرید میکنیم. به طور مثال چون اسم بیمه تکمیلی انفرادی اس او اس (sos) را زیاد شنیده ایم می گوییم بهترین بیمه تکمیلی است.

اما ملاک انتخاب باید پوشش ها، حق بیمه، دوره انتظار و … قرار دهیم. باید ببینیم بیمه تکمیلی درمان انفرادی مورد نظر ما چه شرایطی دارد؟ چه مزایایی دارد؟ و …

اگر از این جهت به داستان نگاه کنیم می توانیم یک انتخاب مناسب و خوب داشته باشیم. بیمه تکمیلی انفرادی سامان یکی از بهترین گزینه هاست که میخواهیم بیشتر با آن آشنا شویم.

بیمه تکمیلی انفرادی سامان دارای طرح های محتلفی از جمله طرح پایه، طرح اقتصادی، طرح منتخب، طرح ویژه، طرح جامع و طرح ممتاز است. بی اغراق، بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان بهترین بیمه تکمیلی انفرادی در کشورمان است. بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان هزینه های درمانی مختلفی همچون هزینه‌های بیمارستانی، اعمال جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپائی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس و … را پوشش می دهد.

همانطور که گفتیم بیمه درمان تکمیلی انفرادی یک بیمه مکمل است. یعنی زمانی که بیمه های اصلی (بیمه تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح) هزینه ای را تحت پوشش قرار نمی دهند، می توان از بیمه تکمیلی استفاده کرد. در گذشته استفاده از بیمه تکمیلی بدون بیمه پایه امکان پذیر نبود. یا به عبارتی وجود بیمه پایه برای داشتن بیمه تکمیلی انفرادی الزامی بود. اما بیمه سامان این مشکل را حل کرد و حالا می توان بدون بیمه پایه بیمه تکمیلی داشت.

کسانی که فاقد پوشش بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی و نیروهای مسلح هستند، می توانند بیمه تکمیلی انفرادی سامان را با پرداخت 18%  حق بیمه بیشتر (اضافه نرخ) خریداری کنند و تحت پوشش خدمات بیمه تکمیلی درمان انفرادی سامان قرار بگیرند.

فراموش نکنید که تمامی بیمه های تکمیلی دیگر شرکت های بیمه برای گروه های 50 نفره است و در این نوع بیمه تکمیلی شما می توانید حتی برای یک نفر بیمه را خریداری کنید. برای اینکه بدانید بر اساس سن خود چه مبلغی را برای بیمه درمان تکمیلی انفرادی بیمه سامان بپردازید، می توانید به فروشگاه های فروش آنلاین بیمه مراجعه کنید.

      هزینه ‌های بیمارستانی

     عمل های جراحی

     پاراکلینیکی

      جراحی ‌های سرپائی

      خدمات آزمایشگاهی

      هزینه‌ های آمبولانس

      زایمان

      ویزیت

      دارو و دندانپزشکی

طرح های مختلف بیمه تکمیلی علاوه بر پوشش های گفته شده پوشش های اضافی همچون سرطان و بیماری های خاص را هم ارائه می دهند که می تواند همراهی مناسب برای بیماران خاص باشد.

جدول طرح ها، پوشش ها و سقف تعهدات بیمه تکمیلی انفرادی این شرکت برای سال 1396 به صورت زیر بود. در سال جدید این جدول به تازگی با تغییرات چشمگیری مواجه شده است .

جدول سقف تعهدات سال 1396 (قدیم)

 

جدول سقف تعهدات سال 1397 و 1398 ( جدید)

همان طور که مشاهده می کنید طرح های بیمه تکمیلی انفرادی سامان در سال 1397 به کلی تغییر پیدا کرده و از لحاظ تعداد نیز به 6 طرح جامع کاهش یافته است.

قیمت طرح های بیمه نامه تکمیلی انفرادی سامان نیز به کلی تغییر کرده و قیمت آن برای سال 1397 و 1398 به شرح جدول زیر است.

با توجه به درخواست مشتریان بیمه سامان برای برقراری مجدد طرح های سال های گذشته که همان طرح های اقتصادی، منتخب، ویژه، جامع، ممتاز سامان، اقتصادی محدود، منتخب محدود، ویژه محدود و جامع محدود را شامل میشد، این شرکت در سال 1398 اقدام به راه اندازی دوباره طرح های پرطرفدار گذشته خود با همان پوشش ها و تعهدات کرده است.

نکته مهم این است که طرح پایه در طرح های بازگشته وجود ندارد.

با توجه به این که هزینه های درمانی هر سال نسبت به سال قبل افزایش داشته است، بیمه سامان نیز در سال 98 برای پوشش بهتر و ارائه خدمات مناسب اقدام به گران کردن نرخ های بیمه نامه های خود نموده است. افزایش قیمت تعرفه طرح های خود به میزان 30%

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

فرانشیز در اصل مبلغی است که باید توسط بیمه شده پرداخت گردد. در بیمه نامه ها معمولا تمام هزینه ها بر عهده بیمه گزار نیست و بخشی توسط خریدار بیمه پرداخت می شود که به آن فرانشیز می گویند.

اما فرانشیز بیمه تکمیلی انفرادی سامان چقدر است؟

بیمه سامان برای بیمه های تکمیلی انفرادی خود 10% فرانشیز تعیین کرده است.

دوره انتظار به معنی زمان امکان استفاده از خدمات بیمه تکمیلی است. بعضی از پوشش های بیمه تکمیلی قابلیت استفاده آنی پس از خرید بیمه نامه را ندارد و باید زمان مشخصی از تاریخ شروع بیمه بگذرد تا بتوان از آن ها استفاده کرد.

بیمه سامان جهت زایمان 9 ماه و جهت دنداپزشکی و جراحی 3 ماه دوره انتظار در نظر گرفته است.

مسئله ای که نباید آن را فراموش کرد این است که بیمه تکمیلی صرفا یک بیمه درمانی است. بیمه های درمانی صرفا هزینه های درمانی را پوشش می دهند و مانند بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر بازنشستگی ندارند.

بیمه سامان اخیرا برای طرح بیمه تکمیلی انفرادی تخفیفاتی در نظر گرفته است تا مبلغ این بیمه نامه کمی کاهش پیدا کند. این تخفیف ها به دو صورت بر روی حق بیمه اعمال می شود:

البته باید توجه داشت که سقف تخفیف بیمه سامان برای این بیمه نامه 10% می باشد.

تنها در صورتی که این بیمه نامه را برای 3 نفر یا بیشتری خریداری کنید، 15% به صورت مازاد و علاوه بر تخفیف های بالا به شما تعلق می گیرد.

بیمه سامان در تازه ترین اقدام خود در جهت تامین رفاه حال مشتریان اقدام به فروش قسطی این بیمه نامه می کند.

اگر شما هم با خواندن این مطلب به این فکر افتادید که بیمه نامه درمان تکمیلی انفرادی برای خودتون و خانوادتون خریداری کنید پس فرصت رو از دست ندید. همین الان به فروشگاه آنلاین بیمه ماهان مراجعه کنید و بیمه نامه درمان خودتون رو در کمتر از 5  دقیقه خریداری کنید و اونو درب منزل و یا محل کارتون دریافت کنید.

با توجه به اهمیت و گستردگی مباحث و سوالات در زمینه بیمه تکمیلی انفرادی و به ویژه بیمه تکمیلی انفرادی سامان که یکی از محبوب ترین بیمه های تکمیلی انفرادی است، با سوالات و نظرات سازنده خود ما را در بالا بردن کیفیت این نوشتار یاری کنید.

 

به نظر شما کدام طرح بیمه تکمیلی سامان بهتر است ؟

مشاهده نتایج

در ویدیو زیر نیز مدیر بیمه نامه های درمان تکمیلی بیمه سامان توضیحاتی در باره این بیمه به شما ارائه می دهند.

 

برای دریافت راهنمایی و اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 45239-021 تماس بگیرید.

بیمه تکمیلی انفرادی تعاون بیمه تکمیلی انفرادی تعاون یکی از ضروری ترین بیمه نامه هایی…

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟ در دنیای مدرن امروزی با هزینه های سرسام آور، داشتن یک…

بیمه سامان بیمه سامان یکی از شرکت های بیمه ای در کشور است که خدمات…

یه کارشناس جهانگردی که انقدر کتاب خونده تبدیل به کارشناس محتوا شده. علاقه مند به حوزه بیمه و در عین حال استارآپ که نتیجه اش میشه بیمه ماهان.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

صندوق ایمیل یا پوشه اسپم خود را جهت تائید اشتراک خود چک کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند


۴۴

دی 12, 1397

۲۷

ایمان روستا

دی 12, 1397

۱۲۸۸

مانا کبیری

دی 12, 1397

۶۳۴

مانا کبیری

دی 12, 1397

۹۲۷

مانا کبیری

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه


بهترین شرکت بیمه از نظر شما چیست ؟

مشاهده نتایج

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید !

برای عضویت در خبرنامه و دریافت
مطالب ایمیل خود را وارد کنید

صندوق ایمیل یا پوشه اسپم خود را جهت تائید اشتراک خود چک کنید

درباره ما

مجله خبری بیمه ماهان در تلاش است اطلاعات بیمه ای شما به زبان ساده توضیح دهد و سطح آگاهی را افزایش دهد. خرید آگاهانه حق شماست.

طبیعی است که همه به خاطر پوشش‌های بیمه تکمیلی به سراغ این بیمه می‌روند.

اما پوشش‌های این بیمه در طرح‌های مختلف و شرکت‌های مختلف بیمه فرق می‌کند. یعنی نوع پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه درمان تکمیلی بستگی به نوع بیمه ای دارد که خریداری می‌کنید.

به همین دلیل ما قصد داریم در این بخش پوشش‌های بیمه تکمیلی را به صورت کلی بررسی کنیم.

پوشش‌های این بیمه را می‌توان به دو دسته پوشش‌های اصلی و اضافی تقسیم کرد:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

دیدگاه

وبسایت

راه های ارتباطی

منوی سایت

مجوزهای دسترسی

شبکه‌های اجتماعی

خوش آمدید , وارد شوید

رمز برای شما ایمیل شد

مجله بیمه – خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

بخشودگی ۱۰۰ درصدی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث راننده محور؛ مهم ترین تغییرات بیمه ثالث ۹۸

بهترین زمان تمدید بیمه شخص ثالث که جریمه نشویم

کوپن بیمه ثالث حذف شد

بیمه بدنه ۲۰۶؛ محاسبه قیمت و خرید اینترنتی

چگونه می توان خسارت بیمه بدنه در تصادف را دریافت کرد؟

چگونه تخفیف بیمه بدنه را انتقال بدهیم؟

بهترین راه‌های جلوگیری از سرقت خودرو

بیمه عمر بهتر است یا بیمه تامین اجتماعی؟ مزایا و معایب هرکدام را بشناسید.

مقایسه بیمه عمر پاسارگاد و ایران

شرایط و جزئیات بیمه عمر پاسارگاد

۸ نکته که قبل از استعلام بیمه عمر باید بدانید!

اقدامات ایمنی لازم جهت جلوگیری از آتش‌سوزی در منازل!

نکاتی که قبل از خرید بیمه آتش سوزی باید بدانید

اولین خسارت بیمه آتش سوزی یا فرست لاس

خودتان بهتر می‌دانید بیمه‌های تأمین‌اجتماعی، خدمات‌درمانی، سلامت و … فقط به درد سرماخوردگی می‌خورند و بس، آن‌هم تا درصدی!!! واقعاً با این هزینه‌های گزاف درمانی باید چه‌کار کرد؟ فرض کنید یکی از عزیزان‌تان خدای‌ناکرده دچار حادثه شد و یا به دلیل بیماری، نیاز به جراحی و تحت درمان قرار گرفتن داشت، هزینه درمان به حدی است که دیگر بیمه‌های پایه‌ای جواب‌گو نیست، حتماً می‌دانید بیمه‌های پایه، مثل تأمین‌اجتماعی و سلامت و … تا حدود ۳۰ درصد از هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کنند.  در این شرایط بهترین راه داشتن بیمه تکمیل درمانیست؛ که از ۷۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمان را پوشش می‌دهد، بیمه تکمیل درمانی معمولاً به‌صورت گروهی و از طرف شرکت‌ها انجام می‌شود. در ادامه به توضیح اجمالی شرایط بیمه‌های تکمیل درمان دانا، ایران و آسماری می‌پردازیم تا بتوانید انتخابی مناسب با شرایطتان داشته باشید.

در بیمه‌ درمان تکمیلی،  بیمه‌گر تعهد می‌کند تمامی هزینه‌های بخش‌درمانی و بیمارستانی طبق شرایط قرارداد را پرداخت کند. بیمه‌گر هزینه‌های بخش جراحی، زایمان، انواع آزمایش‌های پزشکی، هزینه دارو، دندان‌پزشکی، دندان مصنوعی، پانسمان، مخارج پزشکی، ویزیت پزشک و… را پرداخت می‌کند.

جدول هزینه‌هایی که توسط بیمه تکمیل درمان، پرداخت می‌شود

بیمه تکمیلی شرکت بیمه دانا که قدمت بالایی دارد و تمرکز خود را بیش‌تر روی بیمه‌های درمان گذاشته، فقط به‌صورت گروهی ارائه می‌شود. گروه‌ها حداقل باید ۵۰ نفر باشند. نکته مثبت این بیمه این است که تقریباً با ۹۵% مراکز درمانی طرف قرارداد است و این کار را برای متقاضیان راحت می‌کند. طرف قرارداد بودن از این‌جهت مهم است که با معرفی‌نامه‌ای که شرکت به شما می‌دهد، دیگر نیاز نیست برای دریافت مبلغ به شرکت بیمه مراجعه کنید؛ و مراکزی که طرف قرارداد بیمه هستند، از همان اول، مبلغ را از شما نمی‌گیرند. و این‌یکی از نکات مثبت بیمه داناست.

به ۲ صورت می‌توان از این خدمات استفاده کرد، اول این‌که از شرکت بیمه، معرفی‌نامه جهت استفاده از بیمارستان را دریافت کنید. معرفی‌نامه‌ای که شرکت به شما می‌دهد، دیگر نیاز نیست برای دریافت مبلغ به شرکت بیمه مراجعه کنید و مراکزی که طرف قرارداد بیمه هستند از همان اول، مبلغ را از شما نمی‌گیرند.

دوم این‌که: شما به‌عنوان بیمه‌شده در استفاده از بیمارستان‌های غیر طرف قرارداد نیز آزاد هستید و پس از پرداخت هزینه‌ها و البته تحویل اسناد به سازمان بیمه‌گر اولیه، مدارک و چک بیمه‌گر اولیه را به بیمه دانا تحویل و مازاد هزینه‌ها را دریافت کنید.

کارت طلایی برای رعایت حال بیمه‌شدگان و جلوگیری از استرس‌هایی که در مواقع بیماری پیش می‌آید، طراحی‌شده است. تا در این شرایط بیمه‌شدگان، فقط به فکر سلامت و بهبودی حال خود و عزیزانشان باشند. مشتریان می‌توانند با ارائه این کارت به مراکز طرف قرارداد، بدون محدودیت سقف تعهد و یا پرداخت فرانشیز از خدمات بستری بهره‌مند شوند.

از دیگر مزایای بیمه دانا، سرویس آنکال ۲۴ ساعته پزشکان است. پزشکان مورد تائید بیمه دانا در کل کشور آماده پاسخ‌گوئی و ارائه مشاوره‌های درمانی موردنیاز، متناسب با نیاز بیمار از طریق تلفن‌های اعلامی بر روی پرتال این شرکت بوده و در طول ساعات شبانه‌روز و در مواقع لزوم، هماهنگی‌های لازم را با مراکز درمانی طرف قرارداد، جهت بستری بیمه‌شدگان  فراهم می‌کند.

در بیمه تکمیلی شرکت بیمه ایران، افراد شاغل دریک سازمان و خانواده آن‌ها به‌صورت گروهی (حداقل ۵۰ نفر ) تحت پوشش قرار می‌گیرند تا در صورت بستری شدن دربیمارستان و یا انجام جراحی، هزینه درمانشان تا مبلغ معین پرداخت شود. بیمه ایران با توجه به قدیمی‌بودن و البته حسن شهرت همیشه از گزینه‌های مناسب برای انتخاب است. بهتر است بدانید، بیمه درمان ایران به سه حالت ارائه می‌گردد. الف) بیمه درمان افراد ب) بیمه افرادی که می‌خواهند از ایران به خارج بروند ج) بیمه درمان افرادی که از خارج  کشور به ایران می‌آیند.

در ابتدا باید درخواست خود را ثبت کنید، بعد از آن شرکت، اقدام به عقد قرارداد با نرخ و شرایط مورد شما می‌نماید.

نرخ حق بیمه با توجه به سن و تعداد مورد بیمه، تعیین می‌شود. برای مثال؛ قرارداد برای تعداد زیر ۱۰۰۰ نفر ۲ نوع است، نوع اول: برای افراد با سن بین ۶۰ تا ۷۰ سال که به‌حق بیمه ۵۰درصد اضافه می‌شود. برای افراد بالای ۷۰ سال، ۱۰۰ درصد حق افزایش می‌یابد. نوع دوم: قراردادهای بالای ۱۰۰۰ نفر، همه افراد، یک حق‌بیمه دارند.

اول، اگر بستری در بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه ایران باشد، با معرفی‌نامه که در تمامی بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه ایران صادر می‌شود، سهم بیمه ایران پرداخت می‌شود؛ یعنی لازم نیست شما ابتدا پول را پرداخت کنید و بعد از بیمه ایران بگیرید. بیمار لازم است سهم بیمه‌گر اول یا فرانشیز را بپردازد. دوم، اگر بستری در بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه ایران نبود؛ کلیه هزینه‌ها، فاکتورها و آزمایش‌ها، تحویل بیمه ایران می‌شود و بعد از بررسی‌های لازم هزینه درمان به‌حساب بیمار واریز می‌شود.

بیمه‌های درمان شرکت بیمه آسماری در عرصه صنعت بیمه، به‌ویژه در بیمه‌های درمانی توانسته جایگاه مناسبی در حوزه بیمه‌های اشخاص کسب کند. بیمه آسماری، بیمه تکمیل درمانی راه به صورت انفرادی نیز ارائه می‌دهد.

شرکت بیمه آسماری برای اولین بار در صنعت بیمه توانسته است طرح سلامت زندگی را علاوه بر ارائه خدمات درمانـی برای شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ ، برای شرکت‌های کوچک (حداقل ۱۵ نفر با احتساب اعضای درجه‌یک خانواده) ارائه دهد.

کلیه خانواده‌هایی که فاقد هرگونه بیمه‌نامه پایه هستند، می‌توانند با تکمیل پرسش‌نامه توسط سرپرست خـانواده، با انتخاب طرح‌های متفاوت، مازاد هزینه درمان اقدام به خرید بیمه‌نامه نمایند. بیمه مازاد، هزینه درمان، کلیه هزینه‌های بستری در بیمارستان را شامل جراحی ، بستری عمومی و زایمان را تحت پوشش قرار  می‌دهد.

به‌عنوان مثال :

بیمه‌شدگانی که طرح ۵ میلیون تومان مازاد بر ۵ میلیون تومان را خریداری نموده‌اند، اگر هزینه بستری یا جراحی آن‌ها بیشتر از ۵ میلیون تومان شود بیمه‌گر، متعهد به پرداخت مازاد هزینه‌ها تا سقف ۵ میلیـــون تومان هست. به‌عنوان ‌مثال؛ اگر هزینه بیمارستانی بیمه‌شده ۹ میلیون تومان شود؛ شرکت بیمه‌گر، متعهد پرداخت ۴ میلیون تومان مابه‌التفاوت هست.

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

مدت انتظار برای پوشش زایمان، ۹ ماه و برای سایر بیماری‌های که در زیر آمده ۳ ماه است؟؟

فتق، لوزه، گواتر، انواع سل، امراض قلبی عروقی (به استثناء سکته و عوارض ناشی از آن) بیماری دیابت (به استثناء موارد اورژانس که منجر به بستری بیماری در سی سی یو و آی سی یو می‌شود) صرع، پروستات، دیسک ستون فقرات، پولیپ، سینوزیت مزمن، کیست تخمدان، هیستروکتومی، سیتوسل، رکتوسل، نارسایی مزمن کلیه، سنگ کلیه، کاتاراکت، بیماری‌های نئوپلاستیک، ماسیتوئیدکتومی، سرطان، انحراف بینی (یا تأیید پزشک بیمه‌گر).

شرکت کمک‌رسان ایران با اتکا به شبکه گسترده خدمات‌رسانی خود و داشتن ۳۷ شعبه و ۲۰۰۰  مرکز درمانی طرف قرارداد در سراسر ایران، توانسته شریک مورد اعتمادی، به‌عنوان سهام‌دار عمده برای بیمه آسماری باشد.

بهتر است قبل از خرید هر نوع بیمه‌نامه‌ای از مشاوره فردی متخصص بهره بگیرید. بیمه‌بازار به منظور کمک به مشتریان برای انتخاب بهتر، سعی دارد اطلاعات جامعی در مورد بیمه تکمیل درمان شرکت‌های مختلف در اختیارتان قرار دهد.

خرید بیمه شخص ثالث از تمامی شرکت های بیمه

صدور آنلاین دفترچه بیمه تامین اجتماعی در کمترین زمان

محاسبه بیمه عمر ایران، پاسارگاد، پارسیان، دانا و …

استعلام قیمت بیمه بدنه

مطلب قبلی

بیمه عمر ما بخریم یا نه؟

مطلب بعدی

پوشش میخ‌کشی در بیمه بدنه

هزینه های پاراکلینیکی در بیمه تکمیلی چیست؟

چگونه هزینه بیمه تکمیلی را دریافت کنیم؟

خدمت جدید بیمه‌بازار؛ بیمه تکمیلی برای گروه‌های زیر ۵۰ نفر

بهترین بیمه درمان را چگونه بخریم؟

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

باعرض سلام وخسته نباشید من بیمه سلامت هستم لطفا راهنمایی جهت بیمه تکمیلی باتشکر

پستهای اخیر

بیمه عمر بهتر است یا بیمه تامین اجتماعی؟ مزایا و معایب هرکدام را بشناسید.

پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها

شرایط دریافت کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی- ثبت نام اینترنتی

ارزانترین بیمه مسافرتی را کدام شرکت‌ ارائه می دهد؟

مبلغ عیدی در سال ۹۸ چقدر است؟

بخشودگی ۱۰۰ درصدی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

هزینه های پاراکلینیکی در بیمه تکمیلی چیست؟

بیمه بدنه ۲۰۶؛ محاسبه قیمت و خرید اینترنتی

خرید بیمه تکمیلی زیر ۵۰ نفر در پنل فروش سازمانی بیمه بازار

بیمه شخص ثالث راننده محور؛ مهم ترین تغییرات بیمه ثالث ۹۸

بیمتو اینترنتی خریداری کن

چگونه اینشورتک‌ها صنعت بیمه را دگرگون کردند؟

طرح ترافیک تهران ۹۸؛ جزئیات و نحوه خرید طرح ترافیک

مقایسه بیمه عمر پاسارگاد و ایران

چگونه هزینه بیمه تکمیلی را دریافت کنیم؟

چگونه می توان خسارت بیمه بدنه در تصادف را دریافت کرد؟

بهترین زمان تمدید بیمه شخص ثالث که جریمه نشویم

شرایط و جزئیات بیمه عمر پاسارگاد

۸ نکته که قبل از استعلام بیمه عمر باید بدانید!

بیمه بیکاری ۹۸ و هر آنچه لازم است درباره آن بدانید:

برای اطلاع از آخرین خبرها و تخفیف‌های بیمه‌بازار ایمیل خود را وارد کنید

بیمه‌بازار، اولین فروشگاه آنلاین برای خرید اینترنتی بیمه است. بیمه بازار با ایجاد فضایی برای مشاوره، مقایسه و خرید آنلاین، تمامی مراحل فرایند تهیه بیمه‌نامه را فراهم کرده است. این سایت امکان مقایسه و خرید آنلاین از شرکت‌های بیمه تحت نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از جمله «ایران»، «آسیا»، «البرز»، «پارسیان»، «پاسارگاد»، «رازی»، «دانا»، «کارآفرین»، «نوین» را برای مشتریان ایجاد نموده است. در بیمه‌بازار با ارائه شاخص‌هایی که از عملکرد شرکت‌های بیمه استخراج شده است، امکان انتخاب مطمئن مشتریان را فراهم می‌سازد.

خوش آمدید , وارد شوید

رمز برای شما ایمیل شد

وظیفه و کارکرد بیمه، جبران خسارت در صورت وقوع حادثه و پذیرش ریسک بیمه‌گزار است. بیشترین ریسک و خسارتی که در زندگی می‌تواند آزاردهنده و بحرانی باشد خطراتی هستند که سلامتی انسان را تهدید می‌کنند. پس شاید بتوان مهم‌ترین بیمه‌ها را بیمه‌هایی دانست که به سلامتی و بیماری‌ها مرتبط هستند. بیمه درمان تکمیلی یکی از انواع بیمه اشخاص است که پوشش‌های زیادی برای انواع بیماری‌ها دارد و می‌تواند در مواقع بسیاری که بیماری‌هایی به سراغمان می‌آید و در کل به خدمات پزشکی نیاز داریم از این بیمه استفاده کنیم. بنابراین بد نیست با انواع بیمه درمان، خدمات این بیمه، حق بیمه‌ای که باید بابت دریافت این خدمات بپردازیم و سایر نکات مهم بیمه درمان تکمیلی آشنا شویم.

نکته مهمی که قبل از پرداختن به بحث بیمه درمان تکمیلی باید به آن توجه داشت این است که اغلب شرکت‌های بیمه خدمات بیمه درمان تکمیلی را مازاد بر بیمه‌های پایه ارائه می‌دهند؛ یعنی بیمه‌گزار باید یکی از بیمه‌های پایه مثل بیمه تامین اجتماعی ، بیمه خدمات درمانی، بیمه نیروهای مسلح و… را داشته باشد و هنگام استفاده از خدمات پزشکی اول از آن‌ها استفاده کند. بیمه درمان تکمیلی هزینه مازاد بر بیمه‌های پایه را مطابق بیمه‌نامه تقبل می‌کند. پس داشتن بیمه پایه برای داشتن بیمه درمان تکمیلی برای بعضی از شرکت‌های بیمه الزامی است. حال که بحث بیمه تامین اجتماعی مطرح شد جالب است بدانید که می‌توانید دفترچه بیمه تامین اجتماعی خود را از طریق بیمیتو به‌صورت آنلاین تمدید و تعویض کنید و نسبت به صدور آنلاین آن اقدام نمایید.

بیمه درمان در شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد و بیمه درمان تکمیلی تنها بیمه درمان موجود نیست. یکی از خدمات مهمی که اغلب افراد در بیمه درمان به دنبال آن هستند، بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی است. انواع بیمه درمانی که می‌تواند در شرکت‌های بیمه وجود داشته باشد عبارت است از:

اغلب بیمه‌های درمان تکمیلی به‌صورت گروهی ارائه می‌شوند. بدین‌صورت که کارفرمای یک کارگاه می‌تواند اعضای سازمان خود را بیمه تکمیلی کند. شرط این کار این است که بیمه تامین اجتماعی آن‌ها از یک کارگاه رد شود و تعدادشان از یک حد مشخصی بیشتر باشد. به همین خاطر اغلب شنیده‌ایم که شرکت‌ها و ادارات اقدام به ارائه بیمه درمان تکمیلی برای کارکنان خود می‌کنند. البته غالباً بدین‌صورت است که کارکنان سازمان اقوام درجه اول خود را هم می‌توانند در این طرح بیمه کنند.

اخیراً علاوه بر خرید بیمه درمان تکمیلی به‌صورت گروهی، امکان خرید انفرادی آن هم در بعضی از شرکت‌های بیمه میسر شده است. بدین‌صورت که در بعضی از شرکت‌های بیمه طرحی تحت عنوان بیمه درمان تکمیلی خانواده به وجود آمده است که در آن لازم نیست بیمه تامین اجتماعی افراد متقاضی از یک جا رد شده باشد و همچنین تعداد افراد متقاضی برای این بیمه مهم نیست. اما حق بیمه در این طرح کمی بالاتر از بیمه درمان تکمیلی گروهی بوده و پوشش‌های آن هم کمتر از حالت گروهی این بیمه است. در کل خرید گروهی این بیمه بهتر و به‌صرفه‌تر از خرید طرح خانواده است.

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

اخیراً بعضی از شرکت‌های بیمه اقدام به ارائه بیمه درمان تکمیلی انفرادی هم می‌کنند. تفاوت بیمه درمان تکمیلی انفرادی با بیمه درمان تکمیلی خانواده در این است که پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی خانواده نسبت به بیمه درمان تکمیلی گروهی (شرکتی) کمتر است. اما در بیمه درمان تکمیلی انفرادی این اتفاق نمی‌افتد و پوشش‌های کاملی در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌گیرد. حتی در بعضی از شرکت‌های بیمه مثل بیمه آسماری داشتن بیمه پایه برای دریافت بیمه تکمیلی نیز لزومی ندارد. یعنی حتی اگر بیمه تامین اجتماعی ، خدمات درمانی و… نداشته باشید هم می‌توانید بیمه تکمیلی خریداری کنید.

اگر در سایت‌های بیمه‌ای درباره بیمه درمان بگردیم قطعاً با بیمه درمان مسافران خارج از کشور هم برخورد می‌کنیم. این بیمه همان بیمه مسافرتی خارج از کشور است که بعضی جاها آن را در دسته بیمه‌های درمانی جای می‌دهند. درحالی‌که این بیمه جزو بیمه اشخاص محسوب می‌شود و علاوه بر پوشش‌های درمان پوشش‌های دیگری هم دارد و فقط یک بیمه درمان نیست.

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی بدین‌صورت است که در برابر بروز بیماری‌هایی خدماتی ارائه می‌دهد یا برای دریافت خدمات پزشکی خاصی، طبق ضوابطی این خدمات را به بیمه‌گزاران خود ارائه دهد. پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی در شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند متفاوت باشد. بعضی از شرکت‌های بیمه پوشش‌های اختیاری و فرعی هم علاوه بر پوشش‌های اصلی ارائه می‌دهند. پوشش‌هایی که می‌تواند در این بیمه توسط شرکت‌های مختلف ارائه گردد عبارت است از:

یک بیمه درمان تکمیلی می‌تواند بعضی از این پوشش‌ها یا همه این‌ها را داشته باشد. می‌تواند بعضی از این پوشش‌ها را جزو پوشش‌های اصلی و بعضی را تحت عنوان پوشش فرعی با پرداخت حق بیمه بیشتر قرار دهد.

بیمه‌های درمان تکمیلی در شرکت‌های مختلف معمولاً در قالب طرح‌های بیمه‌ای ارائه می‌شود. در این طرح‌ها معمولاً پوشش‌ها ثابت هستند اما سقف تعهدات آن‌ها با یکدیگر فرق دارد. هر چه سقف تعهدات یک بیمه بیشتر باشد، بیمه در صورت بروز حادثه و خسارت، هزینه بیشتری می‌پردازد. بنابراین بهتر است بیمه‌ای با سقف پوشش بالاتر برای خود خریداری کرده تا در صورت نیاز خسارت بیشتری پرداخت شود.

بیمه‌های اشخاص غالباً دارای محدودیت سنی هستند. یعنی اگر سن متقاضی بیشتر از حد مشخصی باشد، بیمه‌گر او را بیمه نکرده یا با شرایط خاصی ریسک وی را به عهده می‌گیرد. در بیمه درمان تکمیلی نیز این موضوع برقرار است. شرکت‌هایی که بیمه درمان تکمیلی انفرادی ارائه می‌دهند ریسک افراد بالای 70 سال را قبول نمی‌کنند. برای حالت گروهی نیز نرخ بیمه درمان تکمیلی برای افراد تا سن 60 سال یکسان است. برای افراد 61 تا 70 سال 50% این نرخ افزایش می‌یابد. برای افراد بالای 70 سال نیز این نرخ تا 100% افزایش پیدا می‌کند.

برای مثال اگر نرخ یک بیمه درمان تکمیلی برای افراد زیر 60 سال 20 هزار تومان باشد، برای افراد بین 61 تا 70 سال این نرخ به 30 هزار تومان و برای افراد بالای 70 سال به 40 هزار تومان افزایش پیدا می‌کند. نکته قابل توجه در اینجا این است که این افزایش نرخ‌ها برای گروه‌های بالای 1000 نفر هم وجود ندارد و برای همه افراد یکسان است.

البته توجه داشته باشید که ممکن است بعضی از شرکت‌های بیمه در دوره‌های زمانی مشخصی این قوانین را به‌صورت درون شرکتی تغییر دهند و محدودیت‌های سنی را در نظر نگیرند یا آن را با نرخی دیگر منظور کنند.

عواملی که در بیمه درمان تکمیلی بر حق بیمه تاثیرگذارند عبارت است از:

همان‌طور که گفته شد هر چه سقف تعهدات طرح انتخابی بالاتر باشد، حق بیمه بیشتری باید بابت بیمه درمان تکمیلی خود بپردازید.

سن بیمه‌گزار یا بیمه‌گزاران در تعیین حق بیمه درمان تکمیلی تأثیر می‌گذارد. معمولاً شرکت‌های بیمه دسته‌بندی برای سن متقاضیان بیمه درمان تکمیلی ارائه می‌دهند و حق بیمه هر یک از این دسته‌بندی‌ها متفاوت است.

در بیمه درمان تکمیلی گروهی معمولاً دسته‌بندی برای تعداد افراد متقاضی هم وجود دارد. معمولاً تعداد متقاضیان از یک حدی بیشتر باشد حق بیمه درمان تکمیلی کمتر خواهد شد.

نام بیمه در اغلب مواقع با مفهوم فرانشیز همراه است. فرانشیز بخشی از هزینه خسارت است که توسط بیمه پرداخت نمی‌شود و بیمه‌گزار باید بپردازد. برای مثال اگر 10 درصد، مبلغ فرانشیز یک بیمه باشد یعنی مطابق بیمه‌نامه 10 درصد از مبلغ خسارت را بیمه‌گزار باید بپردازد و بقیه آن را بیمه تا سقف پوشش پرداخت می‌کند. فرانشیز بیمه درمان تکمیلی برای گروه‌های مختلف هر طرح و در شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند متفاوت باشد. هر چه فرانشیز یک بیمه درمان تکمیلی کمتر باشد در برابر بروز خسارت‌ها، هزینه بیشتری می‌پردازد و هزینه کمتری به دوش بیمه‌گزار می‌افتد. برای مثال در بیمه درمان تکمیلی آسماری، فرانشیز برای گروه‌های بین 15 تا 25 نفر 20% و برای گروه‌های بیش از 25 نفر 15% درصد است.

درباره حق بیمه و نرخی که شرکت‌های مختلف برای بیمه درمان تکمیلی ارائه می‌دهند نرخ‌های مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد. بد نیست با شرایط ارائه این بیمه و قیمت آن کمی بیشتر آشنا شویم و ببینیم این بیمه به چه صورت است. برای مثال بیمه سامان در طرح اقتصادی خود برای افراد بین 16 تا 50 ساله، سالانه 500 هزار تومان حق بیمه در نظر گرفته است. طرح اقتصادی بیمه درمان تکمیلی سامان سالانه 3 میلیون تومان پوشش بابت هزینه‌های بستری در بیمارستان و… می‌دهد. سقف تعهد پوشش‌های دیگر این بیمه متفاوت است.

برای دریافت و مشاهده قیمت بیمه درمان تکمیلی شرکت‌های مختلف می‌توان از بیمیتو استفاده کرد. با بیمیتو می‌توان شرایط و قیمت بیمه درمان تکمیلی شرکت‌های مختلف را با هم مقایسه کرد و با توجه به اولویت‌های خود، مناسب‌ترین بیمه را به‌صورت آنلاین خریداری کرد.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که درباره بیمه درمان تکمیلی باید بدانیم این است که شرایط استفاده از این بیمه چگونه است. یعنی زمانی که دچار بیماری شدیم یا بخواهیم از خدمات درمانی بیمه خود استفاده کنیم باید چه کاری انجام دهیم.

به 2 روش می‌توان هزینه خدمات درمانی خود را از بیمه درمان تکمیلی دریافت کرد:

در این روش شما قبل از استفاده از خدمات درمانی موردنظر باید به نمایندگی بیمه خود مراجعه کنید. با ارائه گواهی پزشک مبنی بر الزام استفاده از خدمات پزشکی، از بیمه معرفی‌نامه دریافت کنید. با استفاده از این معرفی‌نامه می‌توانید به یکی از مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه خود مراجعه کنید و از خدمات موردنیاز استفاده کنید. توجه داشته باشید که این خدمات تا سقف تعهد بیمه شما و با کسر فرانشیز قابل استفاده است.

در روش دوم شما می‌توانید به هر مرکز خدمات درمانی که می‌خواهید مراجعه کنید و خدمات موردنظر خود را دریافت کنید. پس از آن گواهی پزشک، فاکتور هزینه‌های پرداخت شده و سایر مدارک لازم را به مرکز پرداخت خسارت بیمه برده و هزینه انجام شده را از بیمه دریافت می‌کنید. توجه داشته باشید که در این حالت مدت زمان محدودی فرصت دارید تا خسارت وارد شده را از بیمه دریافت کنید.

مدارک لازم برای گرفتن هزینه خدمات درمانی یا در اصطلاح تخصصی بیمه، مدارک لازم برای دریافت خسارت از بیمه درمان تکمیلی برای پوشش‌های مختلف متفاوت است. اما اگر کلی بخواهیم در نظر بگیریم برای دریافت خسارت، به اصل نسخه پزشک و اصل فاکتور هزینه‌های انجام شده توسط بیمه‌گزار نیاز است. تمام مدارک ارائه شده توسط بیمه‌گزار باید دارای مهر رسمی باشد. برای نسخ به مهر پزشک متخصص نیاز بوده و برای فاکتورهای مالی به مهر مرکز درمانی ارائه دهنده خدمات نیاز است. علاوه بر این‌ها هر یک از پوشش‌ها نیز مدارک لازم را برای خود دارند که در معرفی‌نامه هر بیمه به هنگام خرید موجود است.

یکی از اصطلاحاتی که در بیمه درمان تکمیلی قطعاً با آن روبرو می‌شوید مدت انتظار است. مدت انتظار مدت زمانی است که در آن بیمه‌گر نسبت به جبران خسارت بیمه‌گزار تعهدی ندارد. این مدت زمان از آغاز قرارداد شروع می‌شود. برای مثال اگر دوره انتظار یک بیمه تکمیلی 5 ماه باشد یعنی از شروع قرارداد بیمه به مدت 5 ماه بیمه‌گر پوششی به بیمه‌گزار ارائه نمی‌دهد و بعد از آن، خدمات بیمه قابل استفاده است.

موضوع دوره انتظار درباره استفاده از بیمه درمان تکمیلی برای زایمان خیلی چالش برانگیز است. افرادی که می‌خواهند از بیمه درمان تکمیلی خود موقع زایمان استفاده کنند باید قبل از بارداری اقدام به خرید این بیمه کنند؛ چرا که این بیمه برای پوشش زایمان غالباً دارای دوره انتظار 9 ماهه الی 1 ساله است. با این وجود فردی که باردار است اگر اقدام به خرید بیمه درمان تکمیلی کند نمی‌تواند از آن استفاده کند و قبل از اتمام دوره انتظار، زمان زایمان او خواهد رسید.

در صورت فقدان بار، شرکت کمک‌رسان باید بیمه‌گزار را در زمینه اعلام مفقودی یا شکایت بابت سرقت راهنمایی کند. اگر بار بیمه‌گزار پیدا شود، حمل بار به محل اقامت بیمه‌گزار یا کشور وی به عهده شرکت کمک‌رسان است.در صورت پیدا شدن بار بیمه‌گزار باید هزینه‌ای را که شرکت کمک‌رسان بابت خسارت فقدان بار تقبل کرده است، بازگردانده شود.

در صورت پیدا شدن بار بیمه‌گزار باید هزینه‌ای را که شرکت کمک‌رسان بابت خسارت فقدان بار تقبل کرده است، بازگردانده شود.

در تمام بیمه‌ها مواردی خارج از تعهدات است و اگر خسارت در آن حالت اتفاق بیفتد، بیمه هیچ تعهدی در برابر بیمه‌گزار ندارد. در بیمه درمان تکمیلی نیز این موضوع برقرار است. مواردی که خارج از تعهدات بیمه درمان تکمیلی است در شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند متفاوت باشد. استثناهای بیمه درمان تکمیلی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

در بعضی از شرکت‌های بیمه با پرداخت حق بیمه بیشتر، این موارد استثنا تبدیل به پوشش می‌شود و در برابر این خسارات هم از بیمه‌گزار پشتیبانی می‌کند.

قطعاً اگر کمی درباره بیمه درمان تکمیلی اطلاعات کسب کرده باشید قطعاً می‌دانید که یکی از مراکز ارائه دهنده خدمات این بیمه، شرکت کمک‌رسان ایران (SOS) است. این شرکت، هم خود بیمه درمان تکمیلی می‌دهد و هم با بعضی از شرکت‌های بیمه قرارداد داشته و این بیمه را از طریق آن‌ها ارائه می‌کند. برای مثال بیمه درمان تکمیلی سامان نیز با این شرکت ارائه دهنده خدمات بیمه همکاری می‌کند.

بعضی از شرکت‌های بیمه سامانه‌ای برای استعلام بیمه درمان تکمیلی دارند. این سامانه اینترنتی برای استعلام خسارت پرداخت شده و در کل مرحله‌ای است که خسارت و پرداخت آن قرار دارد. از طریق ورود اطلاعاتی اعم از کد ملی، شماره بیمه یا رمز عبور می‌توان وارد این سامانه شد و فهمید که خسارت درخواستی پرداخت شده است یا نه. اگر هم این خسارت پرداخت شده است در چه تاریخی بوده است. بیمه‌هایی مثل بیمه درمان تکمیلی دانا، البرز و… این خدمات را به بیمه‌گزاران خود ارائه می‌دهند.

برای خرید بیمه درمان تکمیلی روش‌های مختلفی وجود دارد که هر یک مزایا و معایب خود را دارد. روش‌های خرید بیمه تکمیلی عبارت است از:

یکی از روش‌های خرید بیمه که از گذشته برقرار بوده است، خرید آن به روش سنتی است. بدین‌صورت که به یکی از نمایندگی‌های بیمه موردنظر مراجعه می‌کنیم و بعد از دریافت راهنمایی از کارشناسان بیمه، بیمه مناسب را برای خود می‌خریم. توصیه می‌شود که قبل از خرید حتماً از کارشناسان بیمه مشاوره بگیرید تا بتوانید بیمه مناسب‌تری برای خود خریداری کنید.

عیب این روش این است که اگر بخواهیم بیمه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنیم باید به نمایندگی‌های مختلفی مراجعه کنیم و این موضوع نیازمند زمان و حوصله زیادی است. مخصوصاً برای کسانی که شاغل هستند و وقت آزاد بخصوصی ندارند. البته هنوز هم این روش طرفداران زیادی دارد و افراد زیادی از طریق مراجعه حضوری به نماینده بیمه، بیمه خود را خریداری می‌کنند.

روش جدیدی که برای خرید بیمه درمان تکمیلی وجود دارد خرید آنلاین این بیمه است. خرید آنلاین بیمه از بیمیتو به‌صورت زیر انجام می‌پذیرد:

با این روش شما در کمتر از 5 دقیقه و از منزل خود توانسته‌اید بهترین بیمه درمان تکمیلی را برای خود خریداری کنید. همچنین خیالتان راحت است که آگاهانه بیمه خود را خریداری کرده‌اید چرا که به شرایط و قیمت بیمه‌های مختلف اشراف داشته‌اید.

بیمیتو علاوه بر بیمه درمان تکمیلی، امکان استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ، بدنه، آتش‌سوزی منزل، مسافرتی خارج از کشور، مسئولیت پزشکان، عمر را هم فراهم کرده است. برای دریافت استعلام قیمت بیمه درمان تکمیلی فقط کافی است چند دقیقه وقت بگذارید تا بتوانید شرایط و قیمت بیمه‌های مختلف را هم‌زمان مشاهده کنید.

لینک دریافت اپلیکیشن بیمیتو:

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

طرح ممتاز پوشش‌های تکمیلی امراض خاص (قابل ارائه به خریداران بیمه عمر و زندگی سامان در مدت جشنواره از آذر ماه 1397 به مدت 3 ماه) انواع بیماری‌های صعب العلاج و شایع را به تفکیک گروه سنی بزرگسالان و کودکان تحت پوشش قرار می‌دهد. در این طرح بیش از 30 بیماری تحت پوشش است:- سرطان‌ها: سرطان، پیوند مغز استخوان- بیماری‌های قلبی: سکته قبلی، حمله قلبی، جراحی آئورت، جراحی گرافت، بافت پیوندی، بای‌پس شریان کرونر، جراحی دریچه قلب، پیوند قلب- پیوند کلیه و مراحل انتهایی بیماری‌های کلیوی- بیماری‌های مغز و اعصاب: سکته مغزی، تومور خوش‌خیم مغزی، وضعیت پایدار نباتی، دیستروفی عضلانی، بیماری پارکینسون ایدیوپاتیک، بیماری آلزایمر، بیماری عصبی حرکتی، کما، ترومای شدیدِ سر (آسیب تروماتیک مغزی)، کاهش بینایی عمیق، فقدان کامل اندام‌ها، عدم توانایی تکلم، ناشنوایی، فلج اندام، آنسفالیت ویروسی حاد، مولتیپل اسکلروزیس، MS- سایر بیماری‌ها: بیماری وخیم کبدی، بیماری مزمن ریوی، سوختگی‌های شدید، هپاتیت ویروسی برق‌آسا، پانکراتیت مزمن، آرتریت روماتوئید وخیم، – پیوند (کبد، ریه، روده کوچک، پانکراس، بافت همبند) 

 

 

چند نوع بیمه تکمیلی داریم

 

سوالات متداول درباره بیمه تکمیلی انفرادی: آیا بیمه درمان انفرادی توسط شرکتهای بیمه ارائه می‌شود؟بیمه‌های درمان معمولا بصورت گروهی (برای گروه‌های بالای 50 نفر ارائه می‌شود). شرکت بیمه سامان از معدود شرکت‌هایی است که علاوه بر بیمه‌های درمان گروهی، طرح بیمه درمان انفرادی با پوشش‌های کامل و هزینه بسیار مناسب ارائه داده است.با توجه به ویژگی‌های خاص بیمه درمان انفرادی لازم است که قبل از خرید این محصول حتما با مشاور صحبت نمایید. لذا از شما دعوت می‌شود که برای دریافت مشاوره تخصصی بیمه درمان انفرادی فرم مربوطه را تکمیل و ثبت نهایی نمایید. بیمه تکمیلی انفرادی چه پوشش‌هایی دارد؟بیمه تکمیلی انفرادی سامان هزینه‌های بیمارستانی، اعمال جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپائی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس، زایمان، ویزیت، دارو و دندانپزشکی را پوشش می‌دهد. چرا باید بیمه تکمیلی داشته باشم؟!بیمه‌های پایه مانند بیمه تامین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی، بیمه ایرانیان، بیمه روستاییان و غیره فقط بخش بسیار اندکی از هزینه‌های درمانی شما را پوشش می‌دهند و اغلب فاقد پوشش‌هایی مانند ویزیت، دارو، دندانپزشکی و غیره هستند. همچنین بیمه‌‎های پایه اغلب می‌بایست در مراکز درمانی خاصی استفاده شود ولی بیمه‌ تکمیلی انفرادی بیمه سامان تمام مراکز درمانی را پوشش می‌دهد.آیا لزوما می‌بایست قبل از درمان، معرفی نامه بیمه تکمیلی بگیرم؟بیمه سامان با طراحی یک سامانه الکترونیکی فرآیند اخذ معرفی نامه بیمه درمان را بسیار ساده کرده است. پیشنهاد می شود در صورتیکه برای بستری میخواهید به بیمارستان مراجعه کنید حتما معرفی نامه دریافت کنید. لازم به ذکر است که در صورت عدم دریافت معرفی نامه نیز هزینه ها قابل پرداخت است (پس از ارائه فاکتورهای هزینه یا پرونده بیمارستانی و طی مراحل اداری مورد نیاز)تفاوت بیمه تامین اجتماعی با بیمه تکمیل درمان انفرادی چیست؟با ارائه دفترچه بیمه تامین اجتماعی در زمان مراجعه بیمار به پزشک یا بیمارستان درصد مشخص و اندکی از هزینه های درمان پوشش داده می‌شود. برای مواردی که هزینه درمانی قابل توجه است می‌بایست بیمه تکمیلی داشته باشید.حق بیمه درمان تکمیلی انفرادی چقدر است؟حق بیمه با توجه به سن و طرح انتخابی متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا فرم درخواست مشاوره را تکمیل فرمایید.فرانشیز بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان چقدر است؟فرانشیز این بیمه نامه 10% است.دوره انتظار استفاده از بیمه تکمیلی انفرادی چقدر است؟دوره انتظار زایمان: 9 ماهجراحی: 3 ماه

بيمه سامان تهران | بيمه سامان امير آباد (کارگر شمالي) | بيمه سامان کرج | بيمه سامان مشهد | بيمه سامان شيراز | بيمه سامان اهواز | بيمه سامان اصفهان

بهترين بيمه عمر

چند نوع بیمه تکمیلی داریم
چند نوع بیمه تکمیلی داریم
0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *