دسته‌ها
دارو

کمبود ویتامین b17 و سرطان

کمبود ویتامین b17 و سرطان
کمبود ویتامین b17 و سرطان

استفاده از ویتامین B17 در سال ۱۹۸۰ توسط FDA (سازمان غذا و دارو) ممنوع شد درحالیکه برخی از دیگر پزشکان، آن را به عنوانی درمانی برای سرطان معرفی می‌کردند. این اختلاف نظر بر سر بی‌زیان بودن ویتامین B17 همچنان ادامه دارد. این ویتامین فقط یک بار وارد بازار شد و بعد از آن عملا بدون هیچ ردی در جامعه پزشکی ناپدید شد. اما امروزه با جستجوی اینترنتی این ویتامین، مقاله‌ها و مطالبی ارائه می‌شود که گاه از این ماده مغذی به عنوان یک معجزه درمانی، حمایت و یا از آن به عنوان یک حقه، بدگویی می‌کنند.

ویتامین B17 با نام های دیگر آمیگدالین و لائتریل، یک ماده مغذی گلیکوزیدی است که طبق نظر طب جایگزین با پیشگیری از سرطان در ارتباط است. همچنین ادعا‌های غیرکتبی نیز وجود دارد که به اثر درمانی آن بر سرطان اشاره دارد. ویتامین B17 از منابع غذایی طبیعی مشتق شده است و به طور فراوان در دانه‌های گیاهی خانواده prunasin وجود دارد؛ مانند زردآلو و سیب. این ویتامین B17 در تعامل با دیگر آنتی‌اکسیدان‌ها مانند ویتامین‌های A، C و E است و همراه با آنزیم های پانکراسی باعث شکستن و حذف کردن سلول های مضرر از بدن می شود. این کار باعث سم‌زدایی می شود و برای ایمنی و پیشگیری از بیماری مفید است.

ویتامین B17 با نلم علمی  mandelonitrile beta-D-gentiobioside، یک nitriloside در نظر گرفته می‌شود که در واقع یک ماده‌ی طبیعی حاوی سیانید است. لائتریل فرم عصاره این ویتامین می‌باشد که با تولید هیدروژن سیانید، به عنوان معروف ترین ماده برای پیشگیری از سرطان به طور بالقوه شناخته شده است. این ترکیب سودمند به درون بافت‌های بدن آزاد می‌شود و سلول های جهش‌یافته را از بین می‌برد. با وجود اینکه آزمایش‌های رسمی بیشتری لازم است تا اثرات ویتامین B17 اثبات شود، اما بسیاری از پزشکان طب جایگزین از این ماده برای افزایش ایمنی استفاده می‌کنند.

مقاله‌ی مرتبط: با ویتامین B6 آشنا شوید!

به طور کلی، نتایج بررسی اثرات ضد سرطانی ویتامین B17 درهم آمیخته شده‌اند. بعضی ها نشان می‌دهند این ویتامین در جلوگیری از بروز سرطان مفید است و گسترش سلول‌های سرطانی را به حداقل می‌رساند، درحالیکه نتایج دیگر نشان می‌دهد ویتامین B17 هیچ تاثیری بر سلول های سرطانی ندارد. اما بسیاری از پزشکان بر این باورند که لائتریل ویتامین در درمان سرطان بسیار خوب است و بسیاری نیز معتقدند نباید از آن به عنوان یک درمان اولیه در بیماران سرطانی استفاده کرد بلکه توصیه می کنند که از آن به عنوان یک مکمل موثر استفاده شود.

کمبود ویتامین b17 و سرطان

ویتامین B17، به خصوص در فرم D-آمیگدالین ممکن است با تاثیر بر رشد سلول‌های سرطانی و تومورها کمک کننده باشد چرا که باعث ایجاد اثرات کشندگی انتخابی بر روی سلول‌های جهش یافته می‌شود که آپاپتوز نام دارد. آپوپتوز یک مکانیسم مرگ سلولی برنامه‌ریزی شده است و به عنوان بخش مهمی از درمان سرطان در نظر گرفته می‌شود. ترکیبات ویتامین B17، سلول های سرطانی را آسان‌تر از سلول‌های طبیعی و سالم می‌کشد و این یک توانایی مهم آن‌هاست.

حتما بخوانید: سرطان چیست و چگونه باعث مرگ می‌شود؟

مطالعه ای که توسط دپارتمان فیزیولوژی دانشگاه کیونگ‌هی در کره جنوبی انجام شد، نشان داد هنگامی که عصاره آمیگدالین با سلول های پروستات سرطانی انسان ترکیب شود، عصاره به طور قابل توجهی به القاء آپوپتوز در سلول های سرطانی پروستات کمک می‌کند. محققان نتیجه گرفتند که آمیگدالین می‌تواند درمان طبیعی برای سرطان پروستات باشد. از سوی دیگر،در مطالعات دیگری که با استفاده از سلول‌های ریه و سرطان پستان انسان انجام شد، هیچ اثراتی از ویتامین B17 در توقف رشد تومور و سلول های سرطانی مشاهده نشد. برای همین در جامعه پزشکی هنوز هم در استفاده از این ویتامین در درمان سرطان توافقی حاصل نشده است.

ویتامین B17 شامل خواص ویژه ای است که باعث کم کردن سرعت شیوع بیماری با کشتن سلول‌های مضر در سراسر بدن می‌شود. اما این راه هنوز به طور کامل شناخته شده نیست. مطالعه ای که در مجله بین المللی تابش و زیست شناسی منتشر شد نشان داد، آمیگدالین ویتامین B17 با افزایش توانایی سلول‌های سفید خون بیمار برای حمله به سلول‌های مضر، سیستم ایمنی را تحریک میکند. یکی از نظریه‌ها راجع به اثرات ویتامین B17 می‌گوید که تبدیل سلول‌های نرمال به سلول‌های خطرناک که می‌تواند باعث بیماری شود به طور معمول با آنزیم‌های مفید تولید شده در داخل لوزالمعده، جلوگیری می‌شود. بنابراین ویتامین B17 ممکن است با افزایش تولید آنزیم های پانکراسی که خواص مضر در بدن را از بین می‌برد، کمک کند. همچنین به نظر می‌رسد که این ویتامین با حمایت از عملکرد کبد، باعث افزایش سم زدایی در بدن می‌شود. رهایی بدن از سموم، سلول‌های بدخیم و دیگر مواد بالقوه مضر، قبل از آن که باعث بیماری یا بیماری های مزمن جدی شود، باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌شود. در رابطه به دیگر مکانیسم‌های تاثیر ویتامین B17 می‌توان گفت زمانی که ویتامین B17 سیانید منتشر می‌کند، باعث افزایش اسیدیته تومورها و تخریب سلول‌های مضر در تومورها می‌شود.

در موردی که در سال ۱۹۶۲ منتشر شد، هنگامی که بیماران با طیف گسترده ای از دوزهای مختلف ویتامین B17 لائتریل، به صورت داخل وریدی تحت درمان قرار گرفتند، تسکین درد اولین علامتی بود که گزارش شد. برخی از دیگر پاسخ‌های بیماران شامل کاهش آدنوپاتی (تورم غدد لنفاوی) و کاهش اندازه تومور بود. با این حال بیماران به طور طوالانی مدت تحت نظر قرار گرفته نشدند تا مشخص شود که آیا با توقف مصرف ویتامین، درد ادامه می‌یابد یا خیر. برای همین سخت است که بگوییم ویتامین B17 می تواند به عنوان مسکن درد طبیعی برای شرایط دیگر مانند آرتریت استفاده شود.

مقاله‌ی مرتبط: آیا دانشمندان پاسخی برای دردهای شدید و مزمن پیدا کرده‌اند؟

ویتامین B17 به علت تشکیل تیوسیانات، عاملی قدرتمند کاهنده فشار خون، باعث کاهش فشار خون می‌شود. با این حال، مشخص نیست که می‌توان از آن به عنوان درمان موثر دراز مدت استفاده کرد یا اینکه اثر موقتی دارد.

ویتامین B17 هنگامی که متابولیزه می‌شود، باعث تولید بتا گلوکوزیداز آنزیمی می‌شود که با باکتری های روده در سم زدایی از بدن و کاهش فشار خون در تعامل است. این به طور معمول برای بسیاری از افراد خطر ندارد و حتی ممکن است برای برخی مفید باشد، اما این مهم است که هنگامی که برای فشار خون بالا دارو درمانی می کنید، دیگر لازم نیست از این ویتامین استفاده کنید.

اگر مشکل قلبی دارید که ناگهان باعث افت فشار خونتان می شود، بهتر است از ویتامین B17 استفاده نکنید.

حتما بخوانید: فشار خون بالا (پرفشاری خون)؛ آشنایی، پیشگیری و درمان

اگر چه بسیاری از مطالعات نشان داده است که مصرف ویتامین B17 برای انسان بی‌ضرر است، اما اطلاعات بیشتری لازم است تا دوز موثر و بی‌خطر مشخص شود و از واکنش‌های سمی احتمالی و عوارض جانبی طولانی مدت با دوز بالا جلوگیری شود. هنگامی که ویتامین B17 به صورت خوراکی مصرف شود، سمیت ناشی از مسمومیت با سیانید بسیار بالاتر است، چرا که به خاطر باکتری‌های روده حاوی آنزیم هایی است که انتشار سیانید موجود در ویتامین B17 را بیشتر می‌کند که باعث می‌شود تاثیر آن بسیار شدیدتر شود و سریع‌تر عمل کند. با این حال، هنگامی که ویتامین B17 لائتریل تزریق می شود، این به ندرت رخ می‌دهد.

از آنجا که شواهد نامشخص است، توصیه می شود که از مواد غذایی حاوی ویتامین B17 بالا استفاده شود تا مکمل های آن.

مقاله مرتبط: منابع گیاهی ویتامین B-12

می توان گفت استفاده از ویتامین B17 روش درمانی جدیدی نیست چرا که بادام تلخ، یکی دیگر از منابع ویتامین B17، به عنوان یک درمان سنتی برای هزاران سال توسط فرهنگ های مختلف استفاده شده است. از جمله از جمله مصریان باستان، چینی ها و هندیان پوئبلو. ترکیبات موجود در ویتامین B17 در حدود سال ۱۸۰۲ توسط یک شیمیدان کشف شد. او فهمید که با تقطیر کردن آب از بادام تلخ،  اسید هیدروسیانیک آزاد می شود و این می تواند به فرم آمیگدالین که فرم فعال ویتامین B17 است، خالص سازی شود.

ویتامین B17 در قالب لائتریل، اولین بار به عنوان یک روش درمان سرطان در روسیه در اواسط ۱۸۰۰ سال مورد استفاده قرار گرفت و سپس در سال ۱۹۲۰ به ایالات متحده گسترش یافت. تا سال ۱۹۷۰ لائیتریل به عنوان یک عامل ضد سرطان محبوبیت یافت بطوریکه  ۷۰۰۰۰ نفر در ایالات متحده از این ویتامین برای درمان سرطان استفاده می کنند.

امروزه ویتامین B17 در قالب لائتریل برای پیشگیری از سرطان یا درمان آن در ایالت متحده مورد تایید نیست. دلیل آن این است که شواهد کمی مبنی بر بی خطر بودن آن وجود دارد.

درحالیکه این ویتامین به یک ماده ممنوع شده برای خرده فروشان تبدیل شده، اما استفاده از آن غیر قانونی نیست. بنابراین، برخی از پزشکان هنوز هم از ویتامین B17 در قالب لائتریل برای درمان سرطان استفاده می کنند. آنها اغلب این مکمل و عصاره ها را از مکزیک، جای که ویتامین B17 به عنوان اهداف دارویی تولید می شوند، به دست می آورند.

در حال حاضر ارزش روزانه ویتامین B17 توسط دپارتمان کشاورزی ایالات متحده (USDA) منتشر نشده است اما بسیاری از پزشکان متخصص برای درمان سرطان از مقادیر بالای این ویتامین استفاده می کنند، بدون آنکه اثرات جانبی آن را مشاهده کنند.

ویتامین B17 توسط بسیاری بسیاری از افراد سالم و کسانی که از یک بیماری جدی مانند سرطان رنج نمی برند، استفاده نمی شود. بنابراین تعیین بهترین دوز پیشگیرانه ممکن است بدون شواهد و یا تحقیقات بیشتر سخت باشد.

بنا به یک گزارش در مجله انجمن پزشکی آمریکا، ویتامین B17، در قالب آمیگدالین، می توان تا ۴/۵ گرم در روز به صورت داخل وریدی تزریق شود بدون آنکه هیچ شواهد بالینی یا آزمایشگاهی از واکنش های سمی یافته شود.

برای حمایت از سیستم ایمنی بدن، لازم است که ویتامین B17 به طور طبیعی از طریق مواد غذایی (همانطور که در بالا لیست شده است) مصرف شود. گرفتن غذای کامل بدین معنی نیست که لزوما باید از مکمل های غذایی استفاده کرد.

غذاهای سرشار از ویتامین B17 عبارتند از؛

بسیاری از موارد نشان می دهد که ویتامین B17 معمولا به خوبی تحمل می شود و ایجاد مسمومیت و آسیب نمی کند.  اما برخی از مردم عوارض جانبی همراه با علائم مسمومیت با سیانید راتجربه می کنند. سیانید نوعی سم است که  باعث طیف وسیعی از عوارض جانبی می شود؛ از جمله تهوع و استفراغ، سردرد، سرگیجه، تغییر رنگ پوست ناشی از هموگلوبین محروم شده از اکسیژن، آسیب کبدی، فشار خون پایین، سردرگمی ذهنی و حتی مرگ است.

ویتامین B17 خوراکی نسبت به لائتریل تزریقی بیشتر خطرناک است و مسمومیت با سیانید در آن شدید تر است. این عوارض جانبی به دنبال خوردن بادام خام و میوه ها و سبزیجاتی که حاوی آنزیم بتا گلوکوزیداز است (کرفس ، هلو، جوانه لوبیا و هویج) افزایش می یابند.

دانشجوی پزشکی

سلام سوالی دارم اینکه باوجود پیشرفت علم چرادارویی برای درمان ساخته نمیشود داروهای کنونی جزدرد رنج برای بیمارسرطانی چیزدیگری عاید مریض نمیشود چراتحقیق نمیشود چه دارویی درمان سرطان هست مثلا چرا کسی نیامددرمورد داروی دکتر سیمونسینی بیکربنات وپروتکل درمانی اوتحقیق وامتحان نکرده چرا اف دی ا امریکا فقط داروی کشنده پولساز برای امپریالیسم را فقط تایید میکند امیدوارم روزی انسانی پیداشود وداروی درمان بسازد

چرا باوجود پیشرفت علم دارو برای درمان سرطان درست نمیکنند داروهای مورد تایید fdaجززجربرای مریض سودی دیگری به جز پرکردن جیب کمپانی داروسازی ندارد حال سوال اینجاست که چرادرمورد داروی سیمونسینی بیکربنات ویا داروی دیگری تحقیق نمشود همان کمپانی ها بمب اتم درست میکنند تا بتوانند چپاول بیشتر بکنند تازه وسیله سموم مریضی درست میکنند تا سود بیشتری نصیبشان شود امیدوارم انسانی پیداشود داروی درمان مریض سرطان بسازد

جوابش مشخصه چون صنعته بسیار پرسودی هست سرطان ساخته دست بشر هست و برای اینکه عده تی ثروتشون زیاد بشه و دارو هاشون فروش بره باید در چرخه زندگی وجود داشته باشه گسترش این همه گوشی های هوشمند و ماهواره نیز مرتبط با این صنعت و این دو مدام در حال باح دادن به یکدیگر هستند

درود. واقعا مطلب خوب و کاملی بود. قبلا یک مقاله به زبان انگلیسی در مورد ویتامین B17 خونده بودم, ولی به خوبی این مطلب نبود. سپاس از شما

ممنون از شما و همراهیتون

سلام دوستان اگر کسی نیاز به ویتامین b17 داشت من به مقدار محدودی دارم و میتونم به قیمت خریدم در اختیار بذارم ۰۹۱۲۸۹۵۳۰۹۵

سلام بنرهای تبلیغاتی خواندن مطالب سایت رو با مشکل مواجه کرده لطفا بررسی و رفع عیب بفرمائید

کمبود ویتامین b17 و سرطان

سلام مدتی است که خانومم به سرطان سینه مبتلا شده تصمیم داریم فقط از ویتامینb17 استفاده کنیم و چون منبع طبیعی ان در هسته زرد الو موجود هست مرتب از این هسته استفاده میکنیم سوال من اینجاست روزانه چند عدد باید مصرف کنیم؟؟؟

خب آخه وقتی پول نداری .. چطوری می تونی یک همچین مواد غذایی رو تهیه کنی…

فوق العاده بود کاملا مفید و علمی فقط اگه بخوایم ویتامین b17 بدنمون را تامین کنیم چه مقدار هسته سیب یا میوه های دیگه رو مصرف کنیم که خطر هم نداشته باشه؟؟ ممنون از راهنماییتون.قرص چطور نداره؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

با توجه به تحقیقات انجام شده٬درمان دارویی در سرطان پستان می‌تواند به ضرر بیمار باشد!

تقسیم سلولی و فازهای پنجگانه میتوز به طور دقیقی حرکات صدها پروتئین را تنظیم می‌کنند. نخستین بیولوژیست‌ها چگونه پرده از این رقص پیچیده کروموزم‌ها برداشتند؟

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که آزمایش خون درآینده می‌تواند جایگزین مناسب و بدون دردی به‌جای بیوپسی ، که یک روش تهاجمی است، برای تایید صحت سرطان ریه باشد.

مطالعه جدیدی که توسط دانشمندان انستیتو Salk انجام گرفته، نشان می‌دهد که رژیم غذایی پرچرب با به هم زدن تعادل اسیدهای صفراوی و به راه انداختن یک مسیر سیگنالی هورمونی، رشد دسته‌ای از سلول‌های سرطانی را تقویت می‌کند.

ویدئویی که با عنوان حادثه سیل در خوزستان در حال انتشار است در واقع متعلق به حادثه شبه سونامی بندر دير بوشهر در سال ۱۳۹۵ می باشد …

کمبود ویتامین b17 و سرطان

ویدئویی که توسط تهیه کننده و سردبیر اتاق خبر تلویزیون من و تو با عنوان جشن پایانی داعش منتشر گشته در واقع مربوط به جشن مسیحیان …

« هر روز متنی تازه از کوروش بزرگ چاپ می‌شود؛ از منشورش که ترجمه‌ی چند خطی آن کتابی چند ده صفحه‌ای شده تا فرمان‌هایش در جنگ‌ها و سخنرانی‌ هایش در باب مسائل مختلف! » . . .

ارائه نسخه بدون فیلتر تلگرامِ رسمی توسط پاول دوروف در اواخر ماه مارس صحت ندارد و خبری که با عنوان انتشار نسخه ضد فیلتر تلگرام …

خبری که با عنوان استعفای حسن روحانی به نقل از خبرنگار تسنیم در کانال های تلگرامی در حال انتشار است دروغ ۱۳ بوده …

ویدئویی که توسط تهیه کننده و سردبیر اتاق خبر تلویزیون من و تو با عنوان جشن پایانی داعش منتشر گشته در واقع مربوط به جشن مسیحیان …

ویدئویی که با عنوان حادثه سیل در خوزستان در حال انتشار است در واقع متعلق به حادثه شبه سونامی بندر دير بوشهر در سال ۱۳۹۵ می باشد …

متن شایعه:« گفته می شود شدیدترین بارندگی های چند قرن اخیر را در ایران به خصوص جنوب غرب و غرب کشور در پیش رو داریم …

ارائه نسخه بدون فیلتر تلگرامِ رسمی توسط پاول دوروف در اواخر ماه مارس صحت ندارد و خبری که با عنوان انتشار نسخه ضد فیلتر تلگرام …

متن شایعه:« فیلمی که مشاهده میکنید: عربستان به وهابی های عراقی پول داده است که از ایران میوه بگیرید آنهاهم میوه ها را به بیابان ریختند …

تصویری که توسط برخی کانال‌های تلگرامی و خبرگزاری‌ها با عنوان حادثه سیل در شیراز منتشر گشته مربوط به وقوع سیل در سال ۲۰۰۹ و در شهر جده عربستان می باشد …

ویدئویی که با عنوان بارش تگرگ با اندازه هایی باور نکردنی در قشم در حال انتشار است شایعه بوده و …

کمبود ویتامین b17 و سرطان

متن شایعه:• “این ویدیو مربوط به یک مقام دولتی در کامرون هستش که شصت میلیون یورو پول رو توی خونه اش نگهداری میکنه و همسرش، موقعی که پلیس …

متن شایعه:« آبگرمکن یک گدا رو بعد مرگش برش زدن ببینید چی جاساز کرده!!! » …

ویدئویی که با عنوان «حمله خشن به یک خانم پیر در خودپرداز» در شبکه های اجتماعی منتشر گشته است، مربوط به ایران نمی باشد. این اتفاق همان‌طور که در تاریخ روی ویدئو می‌توان دید در …

متن شایعه:« این داعشی که می خندد کسی نیست جز ژان کلود، افسراطلاعاتی فرانسه که پس از پایان ماموریتش به عنوان شیخ داعش در سوریه اکنون به جایگاه خود در …

متن شایعه:«ایشون ‏مهاجرت کرده آمریکا، تاکسی خریده و کار میکنه، بعد نمازشو روی سقف ماشینش میخونه چون عقیده داره خاک کفار نجسه …

متن شایعه:
«مهم
دکتر روازاده : چرا آلت تناسلی نوزاد یهودی 8 سانت است ولی مال مسلمانان یک سانتی متر.
لطفا ببينيد خطر جدي و واقعي نشر دهيد» …

متن شایعه
« یک نوع مواد مخدر که روانگردان است و مصرف کننده را وحشی میکند همچنین طعم توت فرنگی دارد بشدت در مدارس در حال عرضه است مراقب باشید

کمبود ویتامین b17 و سرطان
کمبود ویتامین b17 و سرطان
9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *