دسته‌ها
دارو

valproate sandoz 500 mg قرص

خواص دارویی و گیاهی

valproate sandoz 500 mg قرص
valproate sandoz 500 mg قرص

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!

روش مصرف

شروع اثر

valproate sandoz 500 mg قرص

پيك اثر

مدت اثر

خوراكي، والپروئيك اسيد يا والپروات سديم

نامشخص

1-4 ساعت

نامشخص

خوراكي، divalproex regular

نامشخص

3-5 ساعت

نامشخص

خوراكي، divalproex extended

نامشخص

7-14 ساعت

نامشخص

خوراكي، divalproex delayed

نامشخص

4 ساعت

نامشخص

وريدي

نامشخص

1 ساعت

نامشخص

برگرفته از : دارونما

لیست کامل

© Porseshkadeh.com

مجری طرح پایلوت : انجمن داروسازان اصفهان

تحت نظارت معاونت غذا و دارو

مسئولیت صحت اطلاعات بر عهده داروخانه می باشد

*دریافت دارو فقط بصورت حضوری در محل داروخانه و با نسخه کامل امکان پذیر است*

چنانچه در خصوص “قرص آهسته رهش والپروات ساندوز 500 میلی گرم” سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

InChI=1S/C8H16O2/c1-3-5-7(6-4-2)8(9)10/h7H,3-6H2,1-2H3,(H,9,10) YKey:NIJJYAXOARWZEE-UHFFFAOYSA-N Y

والپروات و والپروات سدیم (به انگلیسی: sodium valproate) یا والپروئیک اسید (به انگلیسی: Valproic acid) با نام‌های تجاری دپاکین و والپاکین از داروهای ضد افسردگی هیجانی و عصبی، عدم تعادلات روحی و ضد صرع یا تشنج و جهت کنترل اختلالات دوقطبی است.

والپروئیک اسید برای درمان صرع اَبسنس ساده و مرکب تجویز می‌شود. در این نوع صرع بیمار به‌طور ناگهانی دچار از دست دادن هوشیاری می‌شود به‌طوری که چهره‌اش بی‌حالت شده، بی‌حرکت باقی می‌ماند. والپروئیک اسید کمک می‌کند تا دفعات بروز این صرع کمتر گردد.
والپروئیک اسید برای تثبیت خلق در اختلال دوقطبی (افسردگی-مانیا) و میگرن هم به کار می‌رود. همچنین برای خوراک موش نمکی هم کاربرد دارد.

هرچند مکانیسم دقیق عملکرد این دارو روشن نیست اما احتمالاً جلوگیری از کاهش فسفاتیدیل اینوزیتول (۳٬۴٬۵) تری فسفات یا PIP3 موجب اثر کاهش تشنجی آن است. این دارو همچنین کانال‌های وابسته به ولتاژ سدیم غشا را بلوک می‌کند و سطح GABA مغزی را افزایش می‌دهد.

گیجی، تغییرات خلقی یا رفتاری؛ تاری دید؛ حرکت‌های غیرعادی چشم‌ها به عقب و جلو، دوبینی، مشاهده لکه در میدان بینایی؛ افزایش دفعات صرع؛ کبودی یا خونریزی غیرعادی؛ لرزش در بدن (بخصوص دست ها و چانه )؛ راه رفتن پارکینسونی (نه با این معنا که بیمار پارکینسون دارد)؛ بی‌اشتهایی؛ تهوع و استفراغ؛ درد شکمی شدید؛ خستگی و ضعف؛ زردی پوست یا چشمها، اسهال، یبوست، سرگیجه یا خواب‌آلودگی خفیف، سوءهاضمه، سردرد، بی‌قراری، مشکل در به خواب رفتن، ریزش مو، تغییرات دوره ماهانه، بثورات جلدی، افت مهارت‌های حرکتی بدنی، یا کاهش یا افزایش وزن غیرعادی و همچنین قرمز شدن چشم‌ها.

انواع ساده و کمپلکس صرع فوکال و جنرالیزه(Absenceو گراندمال) و انواع دیگر صرع ( میوکلونیک ، آتونیک)
مانیای حاد .
روفیلاکسی میگرن

E.C . Tab : 200 mg
Syrup : 200 mg/5 ml
E.C Tab (SR) : 500 mg
(Inj : 100 mg/ml (3 , 5 ml
Cap :300 mg
Powder for inj : 400 mg
Valproic Acid Tab : 250 , 500 mg

D – مطالعات کافی درباره مصرف داروی این گروه شواهدی مبنی بر وجود خطر برای جنین انسان وجود دارد ولی در بعضی از موارد منافع دارو ممکن است استفاده از آن را اجتناب ناپذیر نماید. و در مقابل منافع دارو خطرات احتمالی دارو را باید پذیرفت

از نظر مصرف در حاملگی در گروه Dاست . ممکن است در مادرانی که طی سه ماه اول حاملگی اسید والپروییک مصرف می کنن ، بروز نقص لوله عصبی افزایش یابد . مرکزکنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC) خطر بروز اپسانیا بیفیدا در کودکان مادرانی که والپروات مصرف می کنند ، حدود 1 تا 2 درصد برآورده می کند . این میزان مشابه میزان زنان غیر صرعی است که کودکان مبتلا به نقص لوله عصبی ( آنانسفالی و اسپانیابیفیدا ) دارند . همچنین به تک نگار Phenytoinمراجعه کنید . غلظت اسید والپروییک در شیر 1تا10 درصد غلظت سرمی آن است . مشخص نیست این امر چه اثری بر شیرخوار دارد . یک مورد پورپورای ترومبوسیتوپنیک و آنمی در شیرخواری که مادرش از والپروات استفاده می کرد ، رخ داده است . کودک با قطع شیردهی و بهبود یافت . در تجویز به مادر شیرده احتیاط کنید

سدیم والپروات آثار خود را از طریق مهار کانال های سدیم وابسته به ولتاژ و نیز افزایش میزان GABA در مغز اعمال می کند.
سدیم والپروات به سرعت و به طور کامل از دستگاه گوارش جذب می شود. در صورتی که این دارو همراه یا بعد از غذا مصرف شود سرعت جذب آن، بدون تغییر میزان جذب کلی ،کاهش می یابد.
پلاسما در حدود 90 درصد است. سدیم والپروات به طور عمده ای در کبد متابولیزه می شود. قسمت اعظم متابولیسم این دارو از راه گلوکورونیداسیون و مابقی آن از طریق بتا- اکسیداسیون و امگا – اکسیداسیون در میتوکندری ها صورت می گیرد که برخی از متابولیت های حاصل نیز دارای فعالیت فارماکولیژیکی هستند . نیمه عمر والپروات تقریبا 15ساعت است که ممکن است در بیماران مبتلا به نارسایی کبدی ، بیماران مسن و کودکان زیر 2 سال طولانی تر و در بیمارانی که تحت درمان با سایر داروهای ضد صرع نیز هستند کوتاه تر باشد . این دارو به شکل متابولیت از طریق ادرار دفع می شود

valproate sandoz 500 mg قرص

گزارش شده است که در 6 کودک صرعی ، تجویز هم زمان آسپیرین ، کسر آزاد و نیمه عمر اسید والپروپیک را افزایش داده است .این امر حاکی از آن است که ممکن است سالیسیلات ها علاوه بر جابه جا کردن اسید والپروییک از محل اتصال آن به پروتئین ، متابولیسم آن را نیز مهار می کند . به علاهو سالیسیلات ها با افزایش خطر بروز سندرم ری در کودکان همراه هستند وترکیب با داروی هپاتوتوکسیک دیگری نظیر والپروات کاملا نامطلوب است . والپروات و آسپیرین ، هر دو برعملکرد پلاکت ها اثر می گذراند . ناپروکسن نیز جابه جایی جزیی در اسید والپروییک متصل به پروتئین ایجاد می کند : ولی این اثر احتمالا چندان قابل توجه نیست تا آثار کلینیکی داشته باشد . ممکن است داروهای ضد افسردگی با کاهش استانه تشنج به صورت آنتاگونیست فعالیت ضد صرعی والپروات (و همچنین سایر داروهای ضد صرع ) عمل می کنند . ضد صرع ها : فنوباربیتال می تواند کلیرانس و متابولیسم والپروات را افزایش دهد : والپروات نیز متابولیسم را مهار می کند کاربامازپین و فنی تویین داروهای القاء کننده آنزیم هستند و طبق انتظار متابولیسم والپروات را افزایش می دهند . ولی اثر والپروات برروی هر دودارو پیچیده است . برای مطالعه به تک نگار های Carbamazepineو Phenytoinمراجعه کنید . به دنبال تجویز هم زمان والپروات با لاموتریژین ممکن است غلظت سرمی والپرووات کاهش یابد ، در حالی که ممکن است غلظت لاموتریژین زیاد شود . دوز لاموتریژین را کاهش دهید . والپروات متابولیسم اتوسوکسماید را مهار می کند . غلظت سرمی هر دودارو را به خصوص در صورت مصرف هم زمان سایر داروهای ضد صرع کنترل کنید . آنتی سایکوتیک ها با کاهش آستانه تشنج به صورت آنتاگونیست فعالیت ضد صرع والپروات عمل می کنند . کلسترامین ممکن است جذب والپرووات را کاهش دهد . مشاهده شده است که تجویز اسید والپروییک با آنتی اسید هیدروکسید آلومینیوم و منیزیوم به طور مشخص فراهم زیستی آن را در فرد سالم افزایش می دهد . مصرف هم زمان دارو با الکل موجب کاهش اثر والپروییک اسید و تشدید عوارض جانبی مغزی آن می شد . مصرف الکل در این بیماران باید قطع شود

والپروات را به بیماران مبتلا یا دارای سابقه اختلال یا بیماری کبدی ، دارای سابقه فامیلی ابتلا به اختلال بسیار شدید کبدی و دارای حساسیت مفرط به دارو تجویز نکنید . کودکان کمتر از 3 سال و افراد مبتلا به بیماری های متابولیک ارثی، آسیب ارگانیک مغزی ، اختلالات تشنجی شدید همراه با عقب ماندگی ذهنی بیشتر در خطر مسمومیت کبدی هستند . در این افراد با احتیاط کامل تجویز کنید . در صورت امکان از تجویز با سایر داروهای ضد صرع که آن ها نیز ممکن است موجب آسیت کبد شوند ،اجتناب کنید. از تزریق والپروات به بیمار دچار ترومای حاد سرو به منظور پیشگیری از تشنج بعد از تروما استفاده نکنید ( این کار با میزان مرگ بیشتری همراه بوده است ) سودمندی واثر بخشی دی والپروئکس برای درمان مانیا در افراد کمتر از 18 سال و برای درمان میگرن در افراد کمتر از 16 سال ثابت نشده است . در تجویز والپروات با سایر داروهایی که با انعقاد خون در ارتباط هستند ( مثل آسپیرین و وارفارین ) احتیاط کنید . در بیماران مبتلا به لوپوس اریتماتوز با احتیاط تجویز کنید

در دمای 30-15 درجه سانتی گراد و در ظروف مقاوم به هوا نگهداری کنید

برای استفاده از خدمات مشاوره و نوبت دهی آنلاین با عضویت در دکتر ساینا به خانواده ی بزرگ سلامت الکترونیک ایران بپیوندید.

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت دانش بنیان نوین فناوران همراه ساینا میباشد.

الف) درمان حملات ساده يا كمپلكس صرع غياب (صرع كوچك) و حملات چندگانه صرعي شامل صرع absence.
ب) مانيا:‌ فقط ديولپروكس سديم.
پ) پيشگيري از سردرد ميگرني:‌ فقط ديولپروكس سديم.
ت) صرع كمپلكس پارشيال.

اثر ضد تشنج:‌ مكانيسم اثر دارو مشخص نيست. اثر اين دارو ممكن است ناشي از افزايش غلظت اسيد گاما ـ‌ آمينوبوتيريك (GABA) (كه يك واسطه عصبي مهاركننده در مغز است) باشد. همچنين، والپروات ممكن است كاتابوليسم آنزيمي GABA را كاهش دهد. زمان لازم براي شروع اثر درماني دارو ممكن است يك هفته يا بيشتر باشد. اين دارو ممكن است با ساير داروهاي ضد تشنج مصرف شود.

 حساسيت به دارو، اختلال در سيكل اوره (از اختلالات ناشايع ژنتيك به ويژه نقص اورنيتين ترانس كارباميلاز) چرا كه دارو مي‌تواند انسفالوپاتي هيپرآمونميك كشنده ايجاد كند. والپروات سديم تزريقي را در بيماري كبدي، اختلال شديد عملكرد كبد و ضربه به سر حاد مصرف نكنيد.
موارد احتياط: ‌بيماران با سابقه اختلال عملكرد كبد.

از آنجا كه اين دارو معمولاً همراه با ساير داروهاي ضد تشنج مصرف مي‌شود، عوارض جانبي گزارش شده ممكن است ناشي از والپروات سديم به تنهايي نباشد.
اعصاب مركزي:‌ رخوت، آشفتگي عاطفي، افسردگي، تهاجم، فعاليت مفرط، زوال رفتاري (behavioral deterioration)، ضعف عضلاني، لرزش، آتاكسي، سردرد، توهم، اختلال حافظه، تب، بي خوابي، خواب آلودگي.
گوش، چشم، دهان، بيني: نيستاگموس، دوبيني، تاري ديد، رينيت، فارنژيت، وزوز گوش.
دستگاه گوارش:‌ تهوع، استفراغ، سوءهاضمه، اسهال، كرامپهاي شكمي، يبوست، افزايش اشتها، بي اشتهايي، پانكراتيت.
كبد:‌ هپاتيت سمي.
متابوليك: ‌افزايش يا كاهش وزن.
قلبي و عروقي: درد قفسه سينه، ادم، افزايش يا كاهش فشار خون، تاكيكاردي.
خون: تضعيف مغز استخوان، كبودي، خونريزي، پتشي.
عضلاني ـ‌ اسكلتي:‌ درد پشت و گردن.
تنفسي:‌ برونشيت، تنگي نفس.
پوست: آلوپسي، اريتم مولتي فرم، سندرم شبه آنفلوانزا، واکنشهاي افزايش حساسيت، عفونت، حساسيت به نور، خارش، بثورات جلدي، سندرم استيونس جانسون.

والپروييك اسيد ممكن است اثر مهاركننده‌هاي مونوآمين اكسيداز (MAO) و ساير داروهاي تحريك كننده CNS و داروهاي خوراكي ضد انعقاد را تشديد كند.
والپروييك اسيد، علاوه بر اثر تسكين بخش اضافي، غلظت سرمي پريميدون، فني توئين و فنوباربيتال را افزايش مي‌دهد. مصرف همزمان اين داروها ممكن است موجب بروز خواب آلودگي بيش از حد شود كه به پيگيري دقيق بيمار نياز دارد.
مصرف همزمان با كلونازپام ممكن است موجب بروز صرع غياب شده و بايد از مصرف همزمان آنها اجتناب شود.
مصرف تو ام با كاربامازپين ممكن است كنترل تشنج را كاهش دهد. بيماران از نظر بروز حملات تشنجي، سميت در دوره درمان و حداقل 1 ماه پس از متوقف كردن هر كدام از داروها، كنترل شوند.
والپروييك اسيد مي‌تواند ديازپام را از محل اتصال با آلبومين جدا كرده و متابوليسم آن را مهار كند.
والپروييك اسيد ممكن است متابوليسم اتوسوكسيمايد را مهار كند. سطح پلاسمايي هر دو اندازه گيري شود.
فلبامات و ساليسيلاتها مي‌توانند سطح والپروات را افزايش دهند. سطح والپروات بررسي شود.
در استفاده تو ام با لاموتويژين، ممكن است سطح والپروئيك اسيد كاهش و سطح و سميت لاموتريژين افزايش يابد. در صورت نياز بيمار مونيتور و دوزاژ دارو تنظيم شود.
ريفامپين كليرانس والپروات خوراكي را افزايش و كارايي آن را كم مي‌كند. در صورت نياز دوز والپروات تنظيم شود.
استفاده تو ام با الكل، كارايي والپروئيك اسيد را كم كرده و عوارض CNS آنرا افزايش مي‌دهد.

valproate sandoz 500 mg قرص

FDAطبقه بندی: D. بيماراني كه در دوره بارداري والپروئيك اسيد دريافت مي‌كنند، فرزندشان در ريسك بيشتري از نظر بروز اثرات تراتوژنيك مانند نقص لوله عصبي قرار مي‌گيرد.

اين دارو در شير ترشح مي‌شود. شيردهي در دوران مصرف اين دارو توصيه نمي‌شود.

توضیحات موارد مصرف توضیحات موارد مصرف

1ـ آزمون عملكرد كبدي، شمارش پلاكتها، و زمان پروترومبين در ابتدا و سپس هر ماه بخصوص در شش ماه اول درمان بايد انجام شود.
2ـ‌ غلظت درماني دارو در سرم mcg/ml 50 – 100 است.
3ـ‌ مصرف دارو نبايد به طور ناگهاني قطع شود.
4ـ درصورت بروز لرزش، مقدار مصرف دارو كاهش يابد.
5ـ‌ براي كاهش تحريكات گوارشي مي‌توان دارو را همراه با غذا مصرف كرد.
6- قبل از شروع والپروئيك اسيد بيمار از نظر ريسك فاكتورهاي اختلالات سيكل اوره مانند سابقه ارتباط با بارداري، پس از زايمان و انسفالوپاتي غير منتظره، كوما و عقب ماندگي ذهني، استفراغ دوره‌اي و لتارژي، يا سابقه خانوادگي مرگ نوزاد بويژه پسر بررسي شود. در صورت مشاهده انسفاليت هيپرآمونميك دارو را متوقف كرده از درمان مناسب استفاده كرده و بيمار را از نظر اختلالات سيكل اوره بررسي كنيد.
7- انفوزيون وريدي در مدت 60 دقيقه و با سرعت حداكثر 20 ميلي گرم در دقيقه انجام مي‌شود.
8- استفاده از والپروات سديم تزريقي براي بيشتر از 14 روز مطالعه نشده است. در كوتاه ترين زمان ممكن براي بيمار داروي خوراكي شروع كنيد. هنگام تغيير از فرم خوراكي به تزريقي و برعكس، كل مقدار مصرفي روزانه بايد معادل شده و در همان فواصل مصرف شود.
9- براي تغيير ازdepakote به depakote ER در بزرگسالان و كودكان 10 سال و بالاتر با تشنج، از دوز 8 تا 20% بالاتر از كل دوز روزانه استفاده كنيد.
10- اشكال دارويي Extended Release و Delayed Release ديوللپوكس فراهمي زيستي برابر ندارد.

1ـ ‌براي جلوگيري از تحريك موضعي مخاط، قرصها را به طور كامل ببلعيد، و در صورت لزوم، آن را با غذا مصرف كنيد. از مصرف دارو با نوشابه‌هاي گازدار خودداري كنيد، زيرا قرصها ممكن است قبل از بلعيده شدن تجريه شده و موجب تحريك احساس و طعم نامطبوع شوند.
2ـ‌ تا موقعي كه اين دارو را مصرف مي‌كنيد، از نوشيدن فرآورده‌هاي حاوي الكل خودداري كنيد، زيرا ممكن است اثربخشي دارو و عوارض جانبي CNS را افزايش دهند.
3ـ‌ تا مشخص شدن اثر تسكين بخش CNS دارو، از انجام فعاليتهاي نيازمند هوشياري خودداري كنيد. اين دارو ممكن است موجب خواب آلودگي و سرگيجه شود. مصرف دارو در هنگام خواب مي‌تواند دپرسيون CNS را كمتر كند.
4ـ در صورت بروز علائم و نشانه‌هاي حساسيت مفرط و عوارض جانبي، حتماً به پزشك اطلاع دهيد.
5ـ در طول مصرف دارو، كارت هويت پزشكي خود را كه در آن نوع داروها و اختلالات تشنجي ذكر شده، همراه داشته باشيد.
6ـ‌ دارو را به صورت ناگهاني قطع نكنيد. بدون مشورت دوز را تغيير ندهيد و به علت تغيير اثرات درماني قبل از تغيير فرم تجاري و ژنريك دارو نيز با پزشك خود مشورت كنيد.
مصرف در سالمندان: بيماران سالخورده دارو را آهسته‌ تر دفع مي‌كنند. براي اين بيماران مقادير كمتر مصرف توصيه مي‌شود. دوز دارو را با سرعت كمتري افزايش داده و بيمار را از نظر دريافت مايعات و مواد غذايي، دهيدراتاسيون، خواب آلودگي و عوارض جانبي ديگر بررسي كنيد.
مصرف در كودكان: مصرف اين دارو در كودكان كوچكتر از دو سال توصيه نمي‌شود. بروز عوارض جانبي در اين گروه سني بيشتر است. هيجان بيش از حد و حالت تهاجمي در چند مورد گزارش شده است. ايمني و كارايي داروي Depakote ER در كودكان زير 10 سال اثبات نشده است.

Injection: 100 mg/ml, 3ml, 100 mg/ml, 5ml, 100 mg/ml, 10ml
Injection, Powder: 400 mg
Capsule, Extended Release: 300 mg
Syrup: 200 mg/5ml, 300 mg/5ml
Tablet, Extended Release: 500 mg-Sodium Valproate 333mg+ Valproic Acid 145mg
Tablet, Delayed Release: 200 mg
Tablet, Delayed Release: 125, 250, 500 mg -Divalproex Sodium is accepted for labeling Eq with 125, 250, 500 mg Valproic Acid

Valproate Sandoz,Depakine IV,Depakine Tab, Convulex, Orfiril L ong, Orfiril S aft, Orlept, Epilim

باختر بيوشيمي     تولید شده     E.C. TABLET     VALBIOATE® 200MG EC TAB
روز دارو     تولید شده     TABLET     VALPROATE SODIUM (RUZDAROU) 200MG TAB
روز دارو     تولید شده     E.C. TABLET     VALPROATE SODIUM 200MG TAB
سها (سايت چهار باغ)     تولید شده     E.C. TABLET     VALPROATE SODIUM 200MG TAB
سها (سايت وردآورد)     تولید شده     E.C. TABLET     VALPROATE SODIUM 200MG TAB
شفاياب گستر وارداتي     تولید شده     TABLET     ORLEPT® 200MG TAB
عبيدي     تولید شده     E.C. TABLET     VALPROATE SODIUM-ABIDI® 200MG TAB
كوبل دارو     تولید شده     TABLET     DEPAKINE® 200MG TAB
مينو     تولید شده     E.C. TABLET     VALPROATE SODIUM 200MG TAB
رازك     تولید شده     SYRUP     RAZOVALPROATE SODIUM® 200/5ML 120ML SYRUP
رازك     تولید شده     SYRUP     VALPROATE SODIUM 200MG/5ML 120ML SYRUP
عبيدي     تولید شده     SYRUP     VALPROATE SODIUM-ABIDI® 200MG/5ML 120ML SYRUP
عبيدي     تولید شده     SYRUP     VALPROATE SODIUM 200MG/5ML 240ML SYRUP
افق دارو پارس(واردکننده)     تولید شده     SYRUP     VALPROATE SODIUM (WOCKHARDT) 200MG/5ML 300ML SYRUP
شفاياب گستر وارداتي     تولید شده     SYRUP     VALPROATE SODIUM (WINTHROP)200MG/5ML 300ML SYRUP
كوبل دارو     تولید شده     SYRUP     EPILIM® 200MG/5ML SYRUP 300ML
فرآورده هاي تزريقي داروئي ايران     تولید شده     SYRUP     VALPROATE SODIUM 200MG/ML SYRUP
شفاياب گستر وارداتي     تولید شده     Suspension     ORFIRIL® 300MG/5ML 250ML SYRUP
رازك     تولید شده     SYRUP     VALPROATE SODIUM 300ML SYRUP
زهراوي     تولید شده     SYRUP     VALPROATE SODIUM 300ML SYRUP
كوبل دارو     تولید شده     INJECTION     DEPAKINE® 400MG INJ
كوبل دارو     تولید شده     INJECTION     VALPROATE SODIUM 400MG INJ
اسوه     تولید شده     TABLET     VALPROATE SODIUM 500MG SR TAB
بهستان دارو     تولید شده     TABLET     VALPROATE-HEXAL® 500MG SR TAB
بهستان دارو     تولید شده     TABLET     VALPROATE SODIUM 500MG TAB
كوبل دارو     تولید شده     TABLET SR     DEPAKINE CHRONO® 500MG TAB
كوبل دارو     تولید شده     TABLET     DEPAKINE® 500MG TAB
تهران شيمي     تولید شده     Tablet     Tiamax


${Body}

بانک اطلاعات

ابزارهای بارداری و زایمان

ابزارهای رشد کودک

ابزارهای سنجش سلامت

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

مطلب از سایر رسانه هامشاوره دارویی داروپین

در صورت بارداری، شیردهی، دیابت، نقص کلیوی یا کبدی قبل از مصرف دارو به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.اگر هم زمان داروهای
دیگری مصرف می کنید برای جلوگیری از تداخلات احتمالی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. پزشک از عوارض احتمالی داروی شما
آگاه است بنابراین دوره درمان دارو را مطابق تجویز پزشک تکمیل و از قطع خودسرانه دارو پرهیز کنید.

valproate sandoz 500 mg قرص


خرید از داروپین

خرید والپروات سدیم قرص پیوسته رهش خوراکی 500 mg

دارو های بدون نیاز به نسخه پزشک

خرید به هنگام و ارسال با حداقل تاخیر

محصولات آرایشی و بهداشتیEs la nueva aplicación móvil (de pago) para los profesionales de la salud donde encontrará la Guía Farmacológica en español más consultada en el mundo, actualizada semanalmente.
Incluye los módulos de cálculo de Interacciones y de búsqueda de Equivalencias Internacionales con el objetivo de fomentar el uso racional del medicamento.

Gracias, pero no estoy interesado en este momento.

valproate sandoz 500 mg قرص

Es la nueva aplicación móvil (de pago) para los profesionales de la salud donde encontrará la Guía Farmacológica en español más consultada en el mundo, actualizada semanalmente.
Incluye los módulos de cálculo de Interacciones y de búsqueda de Equivalencias Internacionales con el objetivo de fomentar el uso racional del medicamento.

Gracias, pero no estoy interesado en este momento.

Es la nueva aplicación móvil (de pago) para los profesionales de la salud donde encontrará la Guía Farmacológica en español más consultada en el mundo, actualizada semanalmente.
Incluye los módulos de cálculo de Interacciones y de búsqueda de Equivalencias Internacionales con el objetivo de fomentar el uso racional del medicamento.

Gracias, pero no estoy interesado en este momento.

Es la nueva aplicación móvil (de pago) para los profesionales de la salud donde encontrará la Guía Farmacológica en español más consultada en el mundo, actualizada semanalmente.
Incluye los módulos de cálculo de Interacciones y de búsqueda de Equivalencias Internacionales con el objetivo de fomentar el uso racional del medicamento.

Gracias, pero no estoy interesado en este momento.

Es la nueva aplicación móvil (de pago) para los profesionales de la salud donde encontrará la Guía Farmacológica en español más consultada en el mundo, actualizada semanalmente.
Incluye los módulos de cálculo de Interacciones y de búsqueda de Equivalencias Internacionales con el objetivo de fomentar el uso racional del medicamento.

Gracias, pero no estoy interesado en este momento.

Es la nueva aplicación móvil (de pago) para los profesionales de la salud donde encontrará la Guía Farmacológica en español más consultada en el mundo, actualizada semanalmente.
Incluye los módulos de cálculo de Interacciones y de búsqueda de Equivalencias Internacionales con el objetivo de fomentar el uso racional del medicamento.

Gracias, pero no estoy interesado en este momento.

Es la nueva aplicación móvil (de pago) para los profesionales de la salud donde encontrará la Guía Farmacológica en español más consultada en el mundo, actualizada semanalmente.
Incluye los módulos de cálculo de Interacciones y de búsqueda de Equivalencias Internacionales con el objetivo de fomentar el uso racional del medicamento.

Gracias, pero no estoy interesado en este momento.

Es la nueva aplicación móvil (de pago) para los profesionales de la salud donde encontrará la Guía Farmacológica en español más consultada en el mundo, actualizada semanalmente.
Incluye los módulos de cálculo de Interacciones y de búsqueda de Equivalencias Internacionales con el objetivo de fomentar el uso racional del medicamento.

Gracias, pero no estoy interesado en este momento.

valproate sandoz 500 mg قرص

Aumenta los niveles cerebrales de GABA, disminuye los de aminoácidos excitadores y modifica la conductancia del potasio.

Epilepsias: generalizadas primarias: convulsivas, no convulsivas o ausencias y mioclónicas. Parciales con sintomatología elemental (comprendidas las formas Bravais-Jacksonianas) o compleja. Parciales secundariamente generalizadas. Formas mixtas y epilepsias generalizadas secundarias (West y Lennox-Gastaut).
Reservar la vía IV para situaciones urgentes o si no es posible la vía oral.
Además, la forma de liberación prolongada está indicada en el tto. de episodios maníacos asociados a trastorno bipolar cuando el litio está contraindicado o no se tolera.


Para acceder a la información de posología en Vademecum.es debes conectarte con tu email y clave o registrarte.

Determinar dosis óptima según respuesta. Rango de eficacia (concentración plasmática): 50-125 mcg/ml.
– Oral, dosis media diaria en 1 ó 2 tomas, con comidas: lactantes y niños (de 28 días-11 años): 30 mg/kg; >= 12 años y ads.: 20-30 mg/kg; >= 65 años: 15-20 mg/kg. Instauración de tto.: no tratados con otros antiepilépticos, incrementar cada 4-7 días hasta dosis óptima o cada 2-3 días para formas de liberación prolongada; tratados con otro antiepiléptico: progresivamente en 2-8 sem, disminuyendo 1/3 o 1/4 parte la dosis del antiepiléptico en uso. I.R.: reducir dosis. Forma liberación prolongada: puede administrarse en 1 toma en epilepsias controladas, con dosis diaria 20-30 mg/kg; tto. Episodios maníacos en el trastorno bipolar (forma liberación prolongada): ads., dosis inicial: 750 mg/día (en ensayos clínicos 20 mg/kg/día han demostrado un perfil de seguridad aceptable). Dosis media diaria: 1.000 y 2.000 mg. Dosis diarias > de 45 mg/kg monitorizar. Las formulaciones de liberación prolongada pueden administrarse 1 ó 2 veces/día. La continuación del tratamiento debe ajustarse individualmente utilizando la dosis eficaz más baja. No establecida eficacia y seguridad en = 12 años: pacientes con tto. Oral instaurado, en perfus. Continua, 4-6 h después de la toma oral, siguiendo la misma pauta posológica establecida, a ritmo de 0,5-1 mg/kg/h. Resto de pacientes, iny. Lenta (3-5 min): 15 mg/kg continuando después de 30 min con perfus. Continua a 1 mg/kg/h hasta máx. 25 mg/kg/día. Lactantes y niños (28 días-11 años): 20-30 mg/kg. Ancianos: 15-20 mg/kg. Pasar a vía oral lo antes posible.

Comprimidos: tragar enteros sin masticar ni triturar con agua en 1 ó 2 tomas, preferentemente en el curso de las comidas.
Solución oral: tomar con medio vaso de agua azucarada o no, pero nunca con bebidas carbonatadas, y preferentemente durante las comidas.
Cápsulas: tragar enteras con un poco de líquido.
Granulado de liberación prolongada: debe tragarse con líquido (p. ej. agua) o mezclarse con alimento blando (como yogurt o puding). Recomendable en pacientes con dificultad de deglución (p.ej. niños). No masticar.

Hipersensibilidad a ácido valproico, hepatitis aguda, hepatitis crónica, antecedente personal o familiar de hepatitis grave, porfiria hepática, hepatopatía previa o actual y/o disfunción grave del hígado o páncreas, trastornos del metabolismo de aminoácidos ramificados o del ciclo de la urea, trastornos mitocondriales conocidos provocados por mutaciones en el gen nuclear que codifica la enzima mitocondrial polimerasa gamma, como el s. de Alpers-Huttenlocher, y en niños < 2 años en los que se sospecha que padecen un trastorno relacionado con la polimerasa gamma. Embarazo (a menos que, en el caso de epilepsia, no exista otro tratamiento alternativo adecuado), mujeres en edad fértil (a menos que se cumplan las condiciones del Plan de Prevención de Embarazos).

I.R. En lupus eritematoso sistémico valorar beneficio-riesgo. Se ha comunicado I.H. grave, riesgo máx. en lactantes y niños < 3 años con lesión cerebral, retraso psíquico o enf. metabólica o degenerativa genética: evaluar antes de iniciar tto. la función hepática y monitorizarla periódicamente durante los 6 primeros meses del mismo. En niños < de 3 años se recomienda en monoterapia y se debe evitar uso concomitante con salicilatos por riesgo de toxicidad hepática. Suspender en caso de pancreatitis. Realizar pruebas hematológicas antes de iniciar tto., de intervención quirúrgica y en caso de hematomas o hemorragias espontáneos. No ingerir alcohol. Ante sospecha de una deficiencia enzimática del ciclo de la urea, realizar exámenes metabólicos. Posible ganancia de peso al inicio del tto. Cambios de tto. o interrupción de forma gradual. No administrar a niñas y mujeres con capacidad de gestación excepto que no se pueda utilizar otra alternativa terapéutica y se cumplan las condiciones del plan de prevención de embarazos. En mujeres embarazadas no se debe utilizar en el trastorno bipolar. En caso de epilepsia solamente si no es posible otra alternativa terapéutica. El plan de prevención de embarazos incluye: la evaluación de la posibilidad de embarazo en todas las mujeres, y el entendimiento y aceptación por parte de la paciente de las condiciones del tto. (que incluyen el uso de métodos anticonceptivos, pruebas de embarazo regulares y consulta con el médico en el caso de planificar un embarazo o existencia del mismo). El tto. deberá revisarse al menos anualmente. Vigilar la aparición de signos de ideación y comportamiento suicida. En pacientes en los que se sospecha o que presentan enf. mitocondrial (se puede desencadenar o emperorar los signos clínicos de estas enf. mitocondriales subyacentes causadas por mutaciones del ADN mitocondrial, así como del gen nuclear que codifica polimerasa gamma) realizar pruebas de mutaciones de la polimerasa gamma de acuerdo con la práctica clínica actual para la evaluación diagnóstica de dichos trastornos. Puede haber en lugar de una mejora, un empeoramiento reversible de la frecuencia y gravedad de las convulsiones (incluyendo status epilepticus), o el inicio de nuevos tipos de convulsiones con valproato.

Contraindicado en hepatitis aguda y crónica, antecedente familiar de hepatitis severa, especialmente medicamentosa e I.H. severa. se han dado lesiones hepáticas o pancreáticas letales, principalmente en niños < 3 años, con epilepsia severa o asociada a lesiones cerebrales, retraso psíquico o enf. metabólica o degenerativa genética.

Precaución. Disminuir posología.

Potencia efecto de: neurolépticos, IMAO, antidepresivos y benzodiazepinas.
Aumenta concentraciones plasmáticas de: fenobarbital, fenitoína libre, primidona, carbamazepina, lamotrigina, zidovudina, nimodipino, etosuximida.
Concentraciones séricas disminuidas por: fenitoína, fenobarbital, carbamazepina, carbapenemes.
Concentraciones séricas aumentadas por: felbamato, cimetidina, fluoxetina, eritromicina.
Disminuye el aclaramiento de: felbamato
Riesgo de hemorragia con: anticoagulantes, AAS.
Riesgo de convulsiones con: mefloquina.
Toxicidad hepática exacerbada por: alcohol.
Ajustar dosis con: rifampicina.
Riesgo de encefalopatía y/o hiperamoniemia con: topiramato.
Aumenta la exposición de: propofol, reducir dosis de propofol.
Lob: falsos + en test de excreción de cuerpos cetónicos. Riesgo de hemorragia con: anticoagulantes, AAS.

Atraviesa placenta. Induce defectos del tubo neural. Adicionalmente al riesgo ya conocido de malformaciones congénitas, estudios recientes indican que el uso de ácido valproico durante el embarazo puede asociarse a alteraciones en el desarrollo físico y en el neurodesarrollo de los niños expuestos intraútero.

La excreción de valproato en la leche materna es escasa, alcanzándose concentraciones entre el 1 y el 10% de las concentraciones séricas maternas. En base a la literatura y la experiencia clínica se puede pensar en lactancia materna, teniendo en cuenta el perfil de seguridad de valproato, especialmente los trastornos hematológicos.

El ácido valproico actúa sobre el sistema nervioso central y puede producir: somnolencia, mareos, alteraciones visuales y disminución de la capacidad de reacción. Estos efectos así como la propia enfermedad hacen que sea recomendable tener precaución a la hora de conducir vehículos o manejar maquinaria peligrosa, especialmente mientras no se haya establecido la sensibilidad particular de cada paciente al medicamento.

Anemia, trombocitopenia; aumento de peso; temblor; trastornos extrapiramidales, estupor, somnolencia, convulsiones, fallo de memoria, cefalea, nistagmo, mareo tras iny. ; sordera ; náuseas, dolor abdominal, diarrea; hipersensibilidad, alopecia (transitorio, relacionado con dosis); hiponatremia; hemorragia; lesión hepática; dismenorrea; estado de confusión, agresividad, agitación, trastornos de la atención. Datos de farmacovigilancia han evidenciado casos de diplopía.

Fuente: El contenido de esta monografía de principio activo según la clasificación ATC, ha sido redactado teniendo en cuenta la información clínica de todos los medicamentos autorizados y comercializados en España clasificados en dicho código ATC. Para conocer con detalle la información autorizada por la AEMPS para cada medicamento, deberá consultar la correspondiente Ficha Técnica autorizada por la AEMPS.

Ver listado de abreviaturas

© Vidal Vademecum Spain |
Cochabamba, 24. 28016 Madrid, España – Tel. 91 579 98 00 – Fax: 91 579 82 29

Vademecum.es está reconocido oficialmente por las autoridades sanitarias correspondientes como Soporte Válido para incluir publicidad de medicamentos o especialidades farmacéuticas de prescripción dirigida a los profesionales sanitarios (S.V.nº09/10-W-CM), concedida el 3 de diciembre de 2010.

Aviso : La información que figura en esta página web, está dirigida exclusivamente al profesional destinado a prescribir o dispensar medicamentos por lo que requiere una formación especializada para su correcta interpretación.
© Vidal Vademecum Spain | Contacte con nosotros | Política de Privacidad | Aviso legal | Política de Cookies

An independent peer-reviewed journal providing critical commentary on drugs and therapeutics.

Timely, independent, evidence-based information on new drugs and medical tests, and changes to the PBS and MBS.

Medicine Finder

Find information on medicines by brand name or active ingredient

Receive Email Updates

valproate sandoz 500 mg قرص

Latest news, evidence and CPD opportunities

Information for consumers on prescription, over-the-counter and complementary medicines.

Provides consumers with a way to report and discuss adverse experiences with medicines

Keep track of medicines and access important health info any time and anywhere, especially in emergencies.

Medicine Finder

Find information on medicines by brand name or active ingredient

Receive Email Updates

Latest news, evidence and CPD opportunities

A primary care data and quality improvement program developed and managed by NPS MedicineWise with funding from the Australian Government Department of Health.

Independent peer-reviewed journal providing critical commentary on drugs and therapeutics for health professionals.

Providing health professionals with timely, independent evidence-based information on new drugs and medical tests and changes to listings on the Pharmaceutical Benefits Scheme and Medicare Benefits Schedule.

Helping the healthcare community and consumers start an important conversation about eliminating the use of unnecessary and sometimes harmful tests, treatments, and procedures.

Relevant, timely and evidence-based information for Australian health professionals and consumers.

Medicine Finder

Find information on medicines by brand name or active ingredient

Receive Email Updates

Latest news, evidence and CPD opportunities

20 years of helping Australians make better decisions about medicines, medical tests and other health technologies

Medicine Finder

Find information on medicines by brand name or active ingredient

Receive Email Updates

Latest news, evidence and CPD opportunities

POPULAR

All fields are required

Brand name

Sodium Valproate Sandoz

Active ingredient

Sodium valproate

Schedule

S4

Please read this leaflet carefully before you start using Sodium Valproate Sandoz.

This leaflet answers some common questions about Sodium Valproate Sandoz.

It does not contain all of the available information. It does not take the place of talking to your doctor or pharmacist.

All medicines have risks and benefits. Your doctor has weighed the risks of your taking Sodium Valproate Sandoz against the benefits they expect it will have for you.

Please read this leaflet very carefully before you start to take your Sodium Valproate Sandoz, even if you have taken Sodium Valproate Sandoz before.

valproate sandoz 500 mg قرص

If you have any concerns about taking this medicine, ask your doctor or pharmacist.

Keep this leaflet with the medicine.
You may need to read it again.

Sodium Valproate Sandoz is a medicine used to for the treatment of epilepsy in adults and children.

Epilepsy is a condition where you have repeated seizures (fits). There are many different types of seizures, ranging from mild to severe.

Sodium Valproate Sandoz belongs to a group of medicines called anticonvulsants.

These medicines are thought to work by controlling brain chemicals which send signals to nerves so that seizures do not happen.

Sodium Valproate Sandoz may also be used to control mania, a mental condition with episodes of overactivity, elation or irritability.

Sodium Valproate Sandoz may be used alone or in combination with other medicines to treat your condition.

Your doctor, however, may have prescribed Sodium Valproate Sandoz for another reason.

Ask your doctor if you have any questions about why it has been prescribed for you.

There is no evidence that Sodium Valproate Sandoz is addictive.

This medicine is available only with a doctor’s prescription.

Do not take it if you have or have had any of the following medical conditions:

If you are a girl or woman of childbearing age, you must not take Sodium Valproate Sandoz unless you use an effective method of birth control (contraception) at all times during your treatment with Sodium Valproate Sandoz. Do not stop taking Sodium Valproate Sandoz or your contraception until you have discussed this with your doctor. Your doctor will advise you further (see ‘Before you start to take it’).

Do not take Sodium Valproate Sandoz if you are allergic to it or any of the ingredients listed at the end of this leaflet.
Some symptoms of an allergic reaction include skin rash, itching, shortness of breath or swelling of the face, lips or tongue, which may cause difficulty in swallowing or breathing.

Do not take it after the expiry date (EXP) printed on the pack.
If you take this medicine after the expiry date has passed, it may not work as well.

Do not take it if the packaging is torn or shows signs of tampering.

Tell your doctor or pharmacist if you have allergies to:

If you are a female patient of child-bearing age, make sure that you talk to your doctor about the risks associated with taking Sodium Valproate Sandoz during pregnancy.

If you are a parent or carer, tell your doctor when your child using Sodium Valproate Sandoz experiences her first period.

Tell your doctor immediately if you are pregnant or intend to become pregnant.
Sodium Valproate Sandoz can be harmful to unborn children when taken by a woman during pregnancy. It can cause serious birth defects and can affect the way in which the child develops as it grows. Also, children born to mothers who take Sodium Valproate Sandoz throughout their pregnancy may be at risk of impaired cognitive development or withdrawal syndrome. However, do not stop taking Sodium Valproate Sandoz unless your doctor says so as there are risks to the mother and child from uncontrolled epilepsy or uncontrolled mania episodes.

Your doctor may want to adapt your treatment and/or prescribe dietary supplements of folate.

Your doctor will discuss the risks and benefits of taking it if you are pregnant.

Tell your doctor if you are breastfeeding or planning to breastfeed.
Medicines used in the treatment of epilepsy, including Sodium Valproate Sandoz, pass into breast milk. Your doctor will discuss the risks and benefits of taking it if you are breastfeeding or planning to breastfeed.

Tell your doctor if you drink alcohol. If you have more than 2 drinks per day, you may be putting yourself at risk of a seizure, or fit.

Tell your doctor if you have or have had any medical conditions, especially the following:

Tell your doctor if you plan to have surgery.

If you have not told your doctor about any of the above, tell them before you take Sodium Valproate Sandoz.

Tell your doctor or pharmacist if you are taking any other medicines, including any that you buy without a prescription from your pharmacy, supermarket or health food store.

Some medicines and Sodium Valproate Sandoz may interfere with each other. These include:

These medicines and others may be affected by Sodium Valproate Sandoz, or may affect how well it works. You may need different amounts of your medicine, or you may need to take different medicines. Your doctor or pharmacist will advise you.

Tell your doctor or pharmacist if your child is taking any other medicines before you start giving them Sodium Valproate Sandoz, for example, aspirin or any other drugs used to treat epilepsy.
Children, especially young children, can be more sensitive to some of the side effects of Sodium Valproate Sandoz.

Your doctor and pharmacist have more information on medicines to be careful with or avoid while taking Sodium Valproate Sandoz.

Your doctor will tell you how much to take. This may depend on your age, your condition and whether or not you are taking any other medicines.

Your doctor may recommend that you start with a low dose of Sodium Valproate Sandoz and slowly increase the dose to the lowest amount needed to control your condition.

Ask your doctor or pharmacist if you are unsure of the correct dose for you.
They will tell you exactly how much to take.

Follow the instructions they give you.
If you take the wrong dose, Sodium Valproate Sandoz may not work as well.

Swallow the lilac tablets (EC200 and EC500) whole with a glass of water or other liquid.

Do not crush or chew the tablets.
The lilac tablets have a special coating to stop them dissolving until they have gone through the stomach and into the intestines. If you chew them, the coating is destroyed.

Your doctor will advise you when to take Sodium Valproate Sandoz.

Always follow your doctor’s instructions.

Take Sodium Valproate Sandoz at about the same time each day.
Taking your tablets at the same time each day will have the best effect. It will also help you remember when to take the tablets.

If you are not sure when to take it, ask your doctor.

Continue taking your medicine for as long as your doctor tells you.
Sodium Valproate Sandoz helps control your condition but does not cure it. Therefore you must take it every day.

Always remember to take your prescribed dose otherwise you may find that either your seizures or manic symptoms may return.

If you forget a dose, take your next dose as usual. Do not take a double dose to make up for the dose that you missed.
This may increase the chance of your getting unwanted side effects.

If you are not sure what to do, ask your doctor or pharmacist.

If you have trouble remembering when to take your medicine, ask your pharmacist for hints.

Immediately telephone your doctor, or the Poisons Information Centre (telephone 13 11 26), or go to Accident and Emergency at your nearest hospital, if you think that you or anyone else may have taken too much Sodium Valproate Sandoz.

Do this even if there are no signs of discomfort or poisoning.
You may need urgent medical attention.

If you take too much Sodium Valproate Sandoz you may feel dizzy, drowsy or have cramps in the abdomen.

Tell all the doctors, dentists and pharmacists who are treating you that you are taking Sodium Valproate Sandoz.

If you are about to be started on any new medicine, tell your doctor that you are taking Sodium Valproate Sandoz.

If you plan to have surgery that needs a general anaesthetic, tell your doctor or dentist that you are taking this medicine.

If you become pregnant while you are taking this medicine, tell your doctor immediately.

Be sure to keep all of your doctors’ appointments so that your progress can be checked.
Your doctor will check your progress and may want to take some tests from time to time. This helps prevent unwanted side effects.

Do not take more than the recommended dose unless your doctor tells you to.

Do not give this medicine to anyone else, even if they have the same condition as you.

Do not use this medicine to treat any other complaints unless your doctor tells you to.

Do not stop taking Sodium Valproate Sandoz, or lower the dosage, without checking with your doctor.

Be careful driving or operating machinery until you know how Sodium Valproate Sandoz affects you.
It may cause drowsiness or light-headedness in some people, especially at the beginning of treatment. Make sure you know how you react to it before you drive a car, operate machinery, or do anything else that could be dangerous if you are drowsy or light headed.

Children should not ride a bike, climb trees or do anything else that could be dangerous if they are feeling drowsy or sleepy.
Sodium Valproate Sandoz may cause drowsiness, dizziness or sleepiness in some people and affect alertness.

The effects of alcohol could be made worse while taking Sodium Valproate Sandoz.
Combining it and alcohol can make you more sleepy, dizzy or lightheaded. Your doctor may suggest you avoid alcohol while you are treated with Sodium Valproate Sandoz.

Sodium Valproate Sandoz can seriously harm an unborn child when taken during pregnancy. If you are a girl or woman of childbearing age, you must use at least one effective method of birth control (contraception) without interruption during your entire treatment with Sodium Valproate Sandoz. Your doctor should discuss with you the most appropriate method of contraception for you.

Sodium Valproate Sandoz should have little effect on the oral contraceptive pill, however, you should let your doctor know that you are taking it.

All medicines have some unwanted side effects. Sometimes they are serious, but most of the time they are not. Your doctor or pharmacist has weighed the risks of using this medicine against the benefits they expect it will have for you.

Do not be alarmed by this list of possible side effects.
You may not experience any of them.

Tell your doctor or pharmacist as soon as possible if you do not feel well while you are taking Sodium Valproate Sandoz.

Tell your doctor or pharmacist if you notice any of the following and they worry you:

These are the more common side effects of Sodium Valproate Sandoz. Mostly these are mild and short-lived.

Tell your Doctor immediately or go to the Accident and Emergency department of your nearest hospital if you have any thoughts of harming yourself or committing suicide.

Tell your doctor immediately, or go to Accident and Emergency at your nearest hospital if you notice any of the following:

These are very serious side effects. You may need urgent medical attention or hospitalisation.

Tell your doctor if you notice anything else that is making you feel unwell.
Other side effects not listed above may also happen in some patients. Some of these side effects can only be found when your doctor does tests from time to time to check your progress.

Ask your doctor to answer any questions you may have.

If you have any queries about any aspect of your medicine, or any questions regarding the information in this leaflet, discuss them with your doctor or pharmacist.

Keep your tablets in the blister pack until it is time to take them.
If you take the tablets out of the box or the blister pack they may not keep well.

Keep Sodium Valproate Sandoz tablets in a cool dry place where the temperature stays below 30ºC.

Do not store it or any other medicine in the bathroom, near a sink, or on a windowsill.

Do not leave it in the car.
Heat and damp can destroy some medicines.

Keep it where children cannot reach it.
A locked cupboard at least one-and-a-half metres above the ground is a good place to store medicines.

If your doctor tells you to stop taking Sodium Valproate Sandoz, or the medicine has passed its expiry date, ask your pharmacist what to do with any that are left over.

Return any unused medicine to your pharmacist.

Sodium Valproate Sandoz 200 mg – Lilac, round, enteric-coated tablets.

Sodium Valproate Sandoz 500mg – Lilac, round, enteric-coated tablets.

The tablets are available in boxes of 100 tablets.

Active Ingredient:

Sodium Valproate Sandoz – 200 mg sodium valproate

Sodium Valproate Sandoz – 500 mg sodium valproate

Inactive Ingredients:

Sodium Valproate Sandoz 200 mg – Povidone, purified talc, magnesium stearate, calcium silicate, citric acid monohydrate, macrogol 6000, hyprolose, hypromellose, polyvinyl acetate phthalate, diethyl phthalate, stearic acid, amaranth aluminium lake, indigo carmine aluminium lake, titanium dioxide

Sodium Valproate Sandoz 500 mg – Povidone, purified talc, magnesium stearate, calcium silicate, citric acid monohydrate, macrogol 6000, hypromellose, hyprolose, polyvinyl acetate phthalate, diethyl phthalate, stearic acid, amaranth aluminium lake, indigo carmine aluminium lake, titanium dioxide

Sodium Valproate Sandoz is supplied in Australia by:

Sandoz Pty Ltd
54 Waterloo Road
Macquarie Park
NSW 2113

This document was revised in March 2019

Australian Register Numbers:

Sodium Valproate Sandoz 200 mg – AUST R 134367

Sodium Valproate Sandoz 500 mg – AUST R 134368

® Registered trademark

sodium-valp-sdz-ccdsv25-cmiv14-19mar19

Published by MIMS June 2019

Reasonable care is taken to provide accurate information at the time of creation. This information is not intended as a substitute for medical advice and should not be exclusively relied on to manage or diagnose a medical condition. NPS MedicineWise disclaims all liability (including for negligence) for any loss, damage or injury resulting from reliance on or use of this information. Read our full disclaimer. This website uses cookies. Read our privacy policy.

© 2019 NPS MedicineWise. Providing independent, evidence-based information about medicines, medical tests and other health technologies for all Australians.

PO Box 1147 Strawberry Hills NSW 2012

Level 7, 418A Elizabeth St, Surry Hills NSW 2010

ABN: 61 082 034 393

We are always looking for ways to improve our website

Get medicines information:

Report a problem with medicines, medical devices or vaccines:

valproate sandoz 500 mg قرص
valproate sandoz 500 mg قرص
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *